Jonas Petrauskas žiūrėjo į nešiojamojo kompiuterio ekraną, nepatikėdamas savo akims. Elektroninis laiškas, gautas iš advokato, apvertė jo pasaulį aukštyn kojom. Jame buvo jo motinos testamentas – dokumentas, kuris turėjo likti paslapty, bet dėl klaidos atsidūrė jo rankose. Pyktis ir ryžtas užvirė krūtinėje. Jis griebė telefoną, kad sutvarkytų šią išdavystę, kuri, jam atrodė, sugriovė viską, ką jis žinojo apie savo šeimą.
„Gabija“, trumpai nurodė Jonas savo padėjėjai, „susiek mane su advokatu, paskui su nekilnojamojo turto agentę Austeja Didžiuliene ir galiausiai su mano motina. Tokia tvarka.“ Gabija, dirbusi su Jonu dešimt metų jo statybų įmonėje Kaune, žinojo, kad jo kantrybės geriau nebandyti. Ji iškart surišo su advokatu, kol Jonas, sugrūdęs dantis, žiūrėjo į ekraną, degančią pykčio. Jis sau prisiekė, kad šito taip nepaleis.
Kai advokatas atsiliepė, Jonas nesilaikė: „Arvydai, jūs suklydot! Vietoj to, kad testamentą išsiųstumėte mano motinai, atsiuntėte jį man!“ Advokatas ėmė murmėti atsiprašymus, bet Jonas, išliejęs pyktį, nutraukė pokalbį. Jis atsilošė kėdėje, žiūrėdamas į užsniegtą miestą už lango, ir bandė suvokti tai, ką išvydo. Kitas skambutis buvo Austejai Didžiulienei, nekilnojamojo turto agentei. „Austeja, man reikia, kad būtų sutvarkyta šiandien“, tvirtai pasakė jis. „Jei nesugebėsite, rasiu tą, kuris sugeba.“ Jos užtikrintas atsakymas šiek tiek jį nuramino. „Gerai, šiandien penktą valandą“, patvirtino jis.
Tada Jonas liepė Gabijai sujungti su motina. „Mama“, pradėjo jis, vos išgirdęs jos balsą, „du dalykai. Pirma: tavo advokatas per klaidą atsiuntė man tavo naująjį testamentą. Antra: renkis daiktus. Tu išvyksti iš mano namo. Šiandien.“ Jo motina, Birutė Petrauskienė, gyvenusi jo erdviame name Kauno priemiestyje beveik metus, sustingo. „Jonai, prašau, jei dėl testo, leisk man paaiškinti…“, jos balsas drebėjo, bet Jonas pertraukė: „Paaiškinimų nereikia. Būk pasiruošusi ketvirtai.“ Jis padėjo ragelį, palikdamas motiną neviltyje.
Birutė rankiojo daiktus ašaromis akyse. Ji negalėjo patikėti, kad jos sūnus, visada buvęs jos atrama, išvaroja ją. Prieš metus, kai artritas padarė jos gyvenimą nepakeliamą, Jonas primygtinai reikalavo, kad ji pasikeltų pas jį. Jis rūpinosi ja, samdė gydytojus, apsupo komfortu. O dabar, dėl testo, ji bijojo, kad prarado jo meilę. Ji norėjo paaiškinti, kad jos sprendimas buvo nulegtas rūpesčio jaunesniems vaikams, bet Jonas neleido jai šanso.
Testamente Birutė paliko savo namą kaimelyje ir santaupas jaunesniems vaikams – Liepa ir Dovilui, kurie vos sudurdavo galą su galu. Jonui, sėkmingam ir turtingam, ji paliko šeimos relikvijas: vasarnamį prie ežero, tėčio laikrodį ir albumą su senelio, kariauto fronto, nuotraukomis. Ji manė, kad jis supras: jam šie daiktai – beverčiai, juk jis visada vertino šeimos atmintį daugiau nei pinigus. Tačiau jo reakcija rodė priešingai.
Ketvirtą valandą Jonas atvažiavo namo. Jis tyliai linktelėjo motinai, paėmė jos lagaminą ir uždėjo į mašiną. Jie važiavo tyloje, ir Birutė, surinkusi visą drąsą, nusprendė prabilti. „Jonai, dėl to testo…“, pradėjo ji, bet jis pertraukė: „Taip, testamentas. Kur namas ir pinigai atitenka Liepai ir Dovilui, o man – vasarnamis, tėčio laikrodis ir senos nuotraukos?“ Birutė linktelėjo, jos balsas drebėjo: „Taip, Jonai…“
Mašina sustojo prie nedidelio privataus aerodromo, kur juos laukė elegantiškas lėktuvas. Jonas atsisuko į motiną, ir jo veidas suminkštėjo. „Mama, aš viską supratau“, tyliai tare jis. „Tu žinai mane geriau, nei aš maniau. Pinigai man nieko nereiškia. O šie atsiminimai, šie daiktai – jie yra beverčiai. Tu priėjai teisingą sprendimą.“ Birutė užgniaužė atodūsį, ašaros pasruvo. „Jonai, aš maniau, kad pyksti… kad išvaroji mane!“, iškvėpė ji.
Jonas nusišypsojo: „Išvaryti? Ne, mama. Aš vesitave į Kelmę, kur karštosios versmės padės tavo artritui, o aš noriu praleisti laiką kartu su tavimi.