Laimė po keturiasdešimt penkerių: kaip Laima išgyveno išdavystę, neviltį ir vis tiek rado meilę
Ši istorija nutiko moteriai, kurią pažinojau asmeniškai. Jos vardas – Laima. Dabar ji gyvena JAV, laiminga, mylima, augina vaikus… bet kelias į šią laimę buvo ilgas, kupinas skausmo, išdavysčių ir netikėtų posūkių. Nusprendžiau pasidalinti jos istorija – galbūt kam nors ji duos vilties, kai atrodys, kad jos jau nebėra.
Laima kažkada gyveno viename iš Lietuvos miestų – Klaipėdoje. Ji buvo graži, protinga, energinga. O kai vieną dieną laimėjo greencard loterijoje, likimas, atrodė, atvėrė jai naują knygos puslapį. Laima susirinko lagaminus ir išvyko į Ameriką, tikėdama, kad ten jos laukia kita, rykesnė gyvenimo dalis. Iš pradžių viskas išties klostėsi puikiai: ji susirado darbą, apsistojo, sutiko vyrą – taip pat emigrantą, dvidešimt metų vyresnį. Ištekėjo už jo. Gyveno neblogai, bet ne idealiai.
Laima mylėjo vyrą. Nepaisant amžiaus skirtumo, jie atrodė artimi sielomis. Bet jis turėjo vieną silpnybę – moterys. Jis negalėjo praeiti pro nė vieną trumpą sijoną. Laima bandė užsidengti akis, tikėjosi, kad tai praeis, kad meilė viską išgydys. Bet kai sužinojo, kad jis permiegojo su jos drauge, pasaulis suirutėjo. Tai buvo paskutinis lašas. Po penkiolikos santuokos metų Laima išėjo. Be skandalų. Oriai. Paėmė tik savo ištikimą šunį Sakalą ir nieko daugiau.
Grįžti jai buvo niekur. Ji nuvyko pas motiną, kuri jau seniai gyveno Amerikoje. Atrodytų, keturiasdešimties pradėti iš naujo – įmanoma, jei šalia yra artimas žmogus. Bet likimas vėl smogė. Laimos motinai nustatė vėžį. Moteris negalėjo visko išgyventi viena, juo labiau su kalbos barjeru. Laima metė darbą ir tapo visą parą prie motinos sėdinčia slaugytoja. Po dviejų mėnesių gavo laišką iš darbdavio: „Atsiprašome, jūs atleista“.
Buvo sunku. Neįtikėtinai sunku. Pinigų beveik neliko, gyvenimas atrodė sugriautas. Vienintelis dalykas, kuris bent kažkiek teikė jėgų – motinos būklės pagerėjimas. Po vienos procedūros Laima nusprendė išvesti motiną ir Sakalą pasivaikščioti parke. Oras buvo šiltas, giedras. Ir būtent tą dieną likimas nusprendė: „Gana. Dabar atėjo metas duoti tau šansą“.
Sakalas nutraukė pavadą ir nubėgo per parką kaip pamišęs. Laima – paskui jį. O paskui Laimą – senstelėjusi motina, kuri dar spėjo rėkti: „Nebėk taip! Kelius susižaliosi!“ O Sakalas, kaip bebūtų keista, bėgo ne be reikalo. Jis tiesiai pasileido į baltą, dailią pudelę, kurią vedžiojo elegantiškas penkiasdešimtmečio vyras. Šunys greitai susirato bendrą kalbą, o paskui – ir jų šeimininkai.
Vyras prisistatė Mykolu. Jis su šypsena pastebėjo, kad Laima „bėga taip grakščiai, kaip olimpinė čempionė“. Laima nusijuokė, ir lyg nuo šito juoko nukrito visas pastarųjų mėnesių įtampa. Jie susitarė susitikti rytoj – kartu išvesti šunis. Ir poryt. Ir dar po dienos.
Po meto jie susituokė. Vestuvės buvo iškilmingos – beveik pusė Bostono šoko prie gyvos muzikos, valgė keturiais aukštais tortą ir gėrų putojantį vyną po žiburėlių šviesą. Paaiškėjo, kad Mykolas – didelės statybų įmonės savininkas, labai pasiturintis žmogus, bet kartu neįtikėtinai paprastas ir geras. Ir, svarbiausia, tikrai mylintis.
O dar po metų – savo keturiasdešimt penktąjį gimtadienį – Laima pagimdė dvynius. Du berniukus. Gydytojai sakė, kad nėštumas buvo sunkus, kad amžius, kad po tokio streso šansai buvo minimalūs… Bet, matyt, Dievas vis tiek neapleido Laimos. Davė jai viską, ką ji nusipelnė – meilę, šeimą, tęsinį.
Papasakojau šią istoriją ne dėl gražaus pabaigos. O dėl moterų, kurios keturiasdešimt, keturiasdešimt penkeris, penkiasdešimt metuose pasiduoda. Galvoja, kad per vėlu. Kad „ne tas metas“, kad „viskas geriausia – jau praeityje“. Tikėkite, kol gyvenate – viskas dar lauke. Kol širdis plaka – ji gali mylėti. Kol kvėpuojate – galite juoktis, pradėti iš naujo, būti reikalinga ir mylima. Laima nepasidavė. Ir rado savo laimę. Taip ir jūs – neatmeskite savo svajonės.