Dvi savaitės su anūku: vietoj padėkos – ginčas dėl neteisingos priežiūros

Dvi savaites prižiūrėjau anūką, o už tai gavau tik skandalą — uošvė pareiskė, kad viską darau ne taip.

Visa tai prasidėjo vieną vėlų vakarą. Buvo jau virš dešimtos, kai skambutis sutriko ramybę. Ekrane — sūnus. Balsas drebėjo: „Mama, Korneliją nugabeno greitoji. Skausmai tokie stiprūs, kad gydytojai nenorėjo rizikuoti. Važiuoju su ja į ligoninę, o Adomėlį palikti nėra pas ką. Tik tu gali padėti…“ Pusvalandį vėliau prie durų stovėjo sūnus su nešiojamu vežimėliu, maišais ir pusantrų metų kūdikiu. Akyse — nerimas ir malda. Žinoma, negalėjau atsisakyti, nors ir su jo žmona Kornelija santykiai buvo, švelniai tariant, šaltokie.

Nuo tada, kai gimė Adomas, jaučiausi lyg užribyje jų gyvenimo. Kiek kartų siūliau pagalbą — ir su valgiais, ir su vaiku, ir tiesiog pačiam pailsėti — visada girdėdavau tą patį: „Ačiū, susitvarkysime patys.“ Nesiūliausi. Bet širdis skaudėjo — aš senelė, noriu būti šalia. Paskutinį kartą anūką mačiau pavasarį. Po to Kornelija visai atsitraukė. Per pandemiją prasidėjo tikra paranoja: viskas valytas su chloru, durys atverčiamos alkūne, apie svečius net nebuvo kalbos.

Ir štai dabar, kai ėmus griausti, mane visgi įsileido. Sūnus paliko man visą arsenalą: stiklainius, kremus, instrukcijas, drabužius ir net fitbolą. „Kornelija Adomą užmigdavo tik ant to kamuolio, kitaip jis neužmiega“, — skubiai paaiškino jis. Atsakiau linktelėjimu, nors galvoje permąsčiau: „Na, čia jau per daug. Vaikas turi išmokti užmigti pats.“ Išleidus sūnų į ligoninę, paskambinau viršininkams ir paėmiau dvi savaites atostogų savo sąskaita. Nei pirmą kartą — ir ne tokiais vingiais teko eiti.

Pirma naktis, žinoma, buvo sunki. Mažasis rėkė taip, kad atbėgo kaimynai — paklaust, ar viskas tvarkoje. Atsiprašinėjau, paaiškinau situaciją. Sučiupo pečiais ir išėjo. Bet jau trečią naktį jis pradėjo užmigti greičiau. Glioviau jį už nugarėlės — tyliai, ramiai. Užmigdavo po mano delnu, lyg po lopšinę.

Po penkių dienų paskambino Kornelija. Klausė, kuo maitinu, kaip miega, kaip tuojasi, kokios spalvos košė. Ramiai atsakiau į visus klausimus. Papasakojau, kad viskas gerai, kad ramiai valgo mano namiškas daržovių ir vaisių košes — pati viską ruošiu, nesitikiu parduotuvių stiklainiais. Ji tylėjo. Netikėjo, kad vaikas gali užmigti be kamuolio, be specialių ritualų.

Praėjo dvi savaitės. Gyvenau tuo mažuoliu, įdėjau į jį visą savo širdį. Mano rankos vėl prisiminė, kaip laikyti kūdikį, širdis plakdavo kartu su jo kvėpavimu. Pavargau, žinoma. Bet buvau laiminga. Galiausiai pajutau save senelė.

Kai Korneliją išrašė, perduodama anūką, kruopščiai sudėliavau daiktus. Jokio „ačiū“, jokios šypsenos. Tik nesuprantamas žvilgsnis ir frazė:
— Jūs viską darėte neteisingai.
— Atsiprašau? — nesupratau aš.
— Jūs sujaukėte jo režimą. Dabar jis naktimis verks, o nuo jūsų košių alergija. Jūs mūsų neklausėte. Prašiau laikytis instrukcijų. Kodėl nesilaikėt mūsų metodų?

Apstulbau. Per dvi savaites nė vieno skundo, o dabar — kaltinimai. Vietoj dėkingumo — skandalas. Tapo skaudu irBet kai vėl prireiks pagalbos, duris atversiu nepamiršusi, kad meilė nepriklauso nuo instrukcijų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fifteen − 11 =

Dvi savaitės su anūku: vietoj padėkos – ginčas dėl neteisingos priežiūros