Jis pavadino mane tik kirpėja prieš savo draugus. Aš priverčiau jį pajusti, ką reiškia būti pažemintam.

Jis mane tiesiog kirpėja pavadino prieš savo draugus. Priverčiau jį pajusti, ką reiškia būti pažemintam.

Būdama septyniolikos, anksti supratau, kad galiu pasikliauti tik savimi. Tėtis išnyko, išvažiavęs į užsienį, kai mama sunkiai susirgo. Aš – vyriausia – visa atsidėjau darbui. Įsidarbinau artimiausiame grožio salone padėjėja. Plaudavau plaukus, šlaviau grindis, nešdavau kavą. Atrodė, kad tai nieko ypatingo, bet laikui bėgant tai tapo mano gyvenimu.

Augau, o kartu augo ir mano profesionalumas. Mokėsi iš geriausių, įdėjau visų pastangų, ir po kelerių metų jau turėjau solidžią klientų bazę – žinomų moterų, verslininkių, aktorių, politikų žmonų. Tapau ta, už kurią reikėdavo užsirašyti dvi savaites į priekį.

O tada atsirado jis – Stanislovas. Susipažinome džiazo festivalyje Vilniuje. Jis – Oksfordo teisės absolventas, aš – mergina iš priemiesčio, kuri kyla iš nieko. Mus skyrė visatos, bet tarp mužų užsimezgė romanas. Iš pradžių nepastebėdavau, kaip jis palankiai linkčioja galvą, kai pasakojau apie savo darbą. Kaip šypsosi, jei kas nors klausdavo, kuo užsiimu. Tačiau viskas pradėjo blogėti po sužadėtuvių.

Stanas vis dažniau mėgindavo man aukštybių tonu paaiškinti, kad aš „tik kirpėja, mieloji“, ar kad „tavo nedominantų diskusijų klausytis būsi nuobodu“. Jis nesiūlydavo to tiesiogiai, ne piktai. Atvirkščiai – lyg juokautų. Tik iš tų juokų man šaltai susispaudė širdis. Viešumoje jis apskritai vengdavo minėti, kuo užsiimu. Tarsi gėdijosi.

Viršūnė pasiekta vakarienėje su jo draugais. Visi jie – „elito“ atstovai: teisininkai, dėstytojai, bankininkai. Sėdėjau tyliai, klausydamasi jų pokalbių apie naujas teisines reformas ir tarptautinius susitarimus. Staiga kas nors man užduodavo klausimą, bet prieš spėdama atsakyti, Stanislovas įsiterpė:

„Nevarginkite jos tokiomis temomis. Ji gi tik kirpėja. Tiesa, mieloji?“

Sustingau. Troškau prasmegti po žeme. Tuo metu kažkas man lūžo.

Kitą dieną, nieko nepasakiusi jam, imčiausi darbo.

Po savaitės pakvietiau Staną į „mažą mergiškę“ – sakiau, kad noriu supažindinti su draugėmis. Žinoma, jis sutiko. Tačiau nežinojo, kas ten bus.

Tą vakarą mano bute susirinko klientės: televizijos direktorė, parduotuvių tinklo savininkė, žinoma aktorė ir – dėmesio – jo viršininkė, ponia Kazlauskienė. Iš pradžių jos nepažinojo, bet kai suprato – išblyško. Su kiekvienu mano darbo pasakojimu, su kiekvienu šių moterų atneštu dėkingumu jo veidas dar labiau sutirpėjo. Pirmą kartą jis išgirdo, kad ne tik kirpu ir šukuosiu, bet grąžinu pasitikėjimą savimi, palaikau ir įkvepiu.

Kai jis priėjo prie Kazlauskienės ir pradėjo pasakoti apie save, ji nustebusi nusijuokė:

„O, tai jūs Katės sužadėtinis? Ji tiek kartų išgelbėjo mane prieš tiesiogines transliacijas. Puiki profesionalė.“

Nesusilaikiau. Priėjau ir tare:

„Taip, tai Stanislovas. Jis ne mėgsta politikos, bet kirpėjų temos – jo aistra.“

Stanislovas nusitvėręs nuvijo mane į virtuvę:

„Ar tu tyčiojiesi iš manęs?!“ – sušnibždėjo. „Tai žeminanti!“

„Būtent taip pasijaučiau prie to stalo su tavo draugais, kai nusprendei visiems parodyti, kad esu kvaila. Tai ne kerštas. Tai veidrodis, Stanislovai.“

Jis tylėjo.

Po kelių dienų paskambino. Atsiprašė. Sakė, kad viską supratęs. Prašė pradėti iš naujo.

Tačiau mano sprendimas jau buvo priimtas.

Grąžinau jam žiedą. Ne dėl to, kad nemyļau. Bet todėl, kad supratau – neturiu būti su žmogumi, kuris gėdinasi manimi.

Aš ne tik kirpėja. Aš moteris, kuri išsilaikė. Ir nusipelnyta pagarbos.

O jis… galbūt vieną dieną supras, ką prarado.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × four =

Jis pavadino mane tik kirpėja prieš savo draugus. Aš priverčiau jį pajusti, ką reiškia būti pažemintam.