«Mes tik norėjome padėti kaimynei, o gavome skundą. Ar tokia padėka?!»

„Tik norėjome padėti kaimynei, o gavome skundą. Tai dėkingumas?!“

— Neseniai į mūsų namus atėjo socialinis darbuotojas, — pasakoja 35-metė Gabija. — Pasakė, kad gautas anonimiškas skundas: matyt, mūsų vaikai apleisti, ir mes jiems nesukuriame normalių sąlygų. Jis apžiūrėjo butą, pažiūrėjo į šaldytuvą, pakalbino vaikus… Viskas tvarkoje. Užpildė dokumentus, paprašė pasirašyti ir išėjo. Bet aš vis dar nesuprantu — kas ir kodėl tai padarė?

Gabija ir Raimundas susituokę jau daugiau nei dešimt metų. Augina du vaikus — aštuonmetį sūnų ir penkmetę dukrelę. Šeimoje tvarka, vaikai švarūs, mandagūs, gerai mokosi. Nei mokykloje, nei darželyje nėra skundų. Pačiai vaikai pasakė, kad viskas gerai. Reiškia, skundas atėjo iš lauko. Bet iš kur?

Atsakymas pasirodė netikėtai. Savaitę vėliau Gabija kieme pamatė Eveliną — senosios kaimynės, bobutės Onos, anūkė. Moteris prisiminė, kaip prieš keletą metų su Evelina iš karto susipyko. Jie visiškai nebendravo nuo to laiko. Bet dabar viskas tapo aišku.

Su bobute Ona Gabija ir Raimundas turėjo labai šiltus santykius. Senutė džiaugėsi, kad šalia apsigyveno jauni kaimynai. Dažnai užeidavo atsikvėpti arbatos, atnešdavo pyragų, pasižiūrėdavo mažąjį Domantą, kai Gabijai reikėjo išeiti. O Gabija su Raimundu savo ruožtu padėdavo bobutei apsipirkti, atnešdavo vaistų, vasarą išveždavo į sodą.

Kai Ona susirgo, Gabija beveik kiekvieną dieną lankydavosi pas ją — valė, virė, stebėdavo jos savijautą. Taip, socialinis darbuotojas irgi lankydavosi, bet iš jo naudos buvo mažai. Bobutės giminės, rodos, neegzistavo: niekas neskambindavo, nevažiuodavo, nedomėjosi.

— Per aštuonerius metus niekad negirdėjau apie jos dukrą ar anūkę, — prisimena Gabija. — Mes su vyru darėme viską, ką galėjome, bet turėjome ir savo šeimą. Kažkuriuo metu supratau, kad mums tampasi sunku. Tada aš pati pasiūliau bobutei surasti jos artimuosius, galbūt pavyks atstatyti ryšius.

Ona liūdnai papasakojo kontaktus. Gabija rado jos dukterį Jurgitą ir anūkę Eveliną socialiniuose tinkluose. Parašė jiems, paprašė atvažiuoti — sakė, mama sunkioje būklėje, jai labai reikia paramos.

Ona nudžiugo: „Ar tikrai atvažiuos? Aš jų nematęs penkiolika metų…“ Paskutinį kartą dukra atvažiavo, kai Evelinai buvo vos septyneri. Tada jie smarkiai susipyko — Jurgitė norėjo parduoti motinos butą, bobutė atsisakė. Nuo to laiko dukra nutraukė bendravimą.

Tačiau, labai nustebusi, Gabija kitą dieną pamatė Jurgitę su Evelina. Ir prasidėjo tikra košmarė.

Jurgitė nuo pat slenksčio pradėjo rėkti, kad Gabija su vyru tyčia rūpinasi Ona, kad vėliau pasisavintų butą. Kaltino juos, kad įtariamai gydo senutę, norėdami greičiau atsikratyti jos kančių ir užvaldyti būstą. Gabija sustingusi nežinojo, kaip reaguoti. Raimundas neištvėrė — užtarė žmoną ir pareikalavo, kad „svečiai“ išeitų. Bet jie neišėjo tylomis.

— Padarysime viską, kad jus įkalintų! — rėkė Evelina. — Jūs dar lengvai atsisuko— Šiandien supratau, kad gėrybė kartais grįžta ne taip, kaip tikimės, bet tai nereiškia, kad reikėtų nustoti daryti gerą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − 5 =

«Mes tik norėjome padėti kaimynei, o gavome skundą. Ar tokia padėka?!»