Sveiki. Noriu papasakoti savo istoriją, kurioje emocijos dar neišsibalavo. Galbūt kas nors mane nuteisins. O gal kas supras. Bet svarbiausia – aš tai ištarsiu garsiai. Man trisdešimt, ir visai neseniai pirmą kartą tapau mama. Ir ne paprasta mama, o iškart dvynių! Dukrelė Gabija ir sūnūs Lukas – du maži stebuklai, kuriuos su vyru laukėme su drebėjimu ir meile. Mūsų vaikai – mūsų gyvenimo prasmė, mes į juos išsilydėme, ir atrodė, kad niekas negali aptemdyti šios laimės.
Bet aš klydau. Nes šio šviesaus ir šilto gyvenimo fone į jį įsiveržė šešėlis – mano uošvė. Moteris, kurią stengiausi gerbti, priimti, kentėti. Bet tam tikru momentu taurelė perpildė.
Nuo pirmų dienų po gimdymo ji pradėjo mėtyti kandžias frazes, lyg juokaudama, bet iš tikrųjų – su nuodu po liežuviu. „Dvyniai? – snargždė ji. – Mūsų giminėje to niekada nebuvo. Nė kam. O pas tave?“ Aš sąžiningai atsakydavau, kad ir mano šeimoje tai pirmas toks atvejis. Bet ji nesiliaudavo: „O kodėl tada vaikai visai nepanašūs į Kęstutį (mano vyrą)? Mūsų giminėje tik berniukai, o štai atsirado ir mergaitė. Keista.“ Šie žodžiai kartas nuo karto įsirėsdavo į mano psichiką, keldami pyktį, skausmą ir nesusipratimą. Kaip galima abejoti savo vaikaičiais?
Bet kulminacija įvyko prieš savaitę. Ruošėmės pasivaikščioti: aš rengiau Gabiją, o ji – Luką. Ir staiga ji ištarė frazę, nuo kurios man užspringo kvapą:
„Jau seniai norėjau tau pasakyti… Pas Luką ten visai kitaip nei Kęstučio būdavo tokiame amžiuje.“
Aš nepakėliau savo ausų. Pirmoji reakcija – nervingas juokas. Po to – sarkazmas:
„Taip, matyt, pas Kęstutį viskas buvo kaip mergaitės.“
Bet viduje jau veržėsi ugnikalnis. Ji peržengė ribą. Apkaltinti mane neištikimybe – galima pakęsti. Bet diskutuoti apie septynių mėnesių kūdikio anatomiją, kelti abejones dėl mano vyro tėvystės, ir visa tai – su atvirai šlykščiais užuominomis… Ne. To aš atleisti negalėjau.
Aš neskriau. Aš tiesiog priėjau, paėmiau Luką, atidariau duris ir pasakiau:
„Eik. Ir kol neatlieksi tėvystės testo ir neatsiprašysi – gali čia negrįžti.“
Ji bandė piktintis, mėtyti žodžius: „Tu neturi teisės!“ – bet aš nebelaikiau. Nejaučiau nieko, išskyrus ryžtą. Mūsų namų sienos drebėjo ne nuo mano balso, o nuo jėgos, su kuria pagaliau pastojau ginti save, savo vaikus ir savo santuoką.
Vakare grįžo vyras. Papasakojau viską, kaip yra. Be perdėjimų, be isterijų. Jis iš pradžių tylėjo, o paskui apkabino mane ir tarė:
„Tu viską padarei teisingai.“
Ir nuo tada nejaučiu nė gramo kaltės. Mano uošvė – ne auka. Ji – suaugusi moteris, kuri savo rankomis sugriovė pasitikėjimą. Visada buvau už taiką, už pagarbą vyresniems. Bet kai vyresnieji leidžia sau žeminimą, įžeidimus, priekabiavimą – tylėti negalima.
Mūsų vaikai nusipelnė augti meilėje, o ne po svetimų kompleksų našta. Mes nusipelnėme ramiai gyventi. Ir jeigu tam reikia ką nors išvaryti – tegu taip ir būna. Aš motina. Aš moteris. Aš žmogus. Ir aš renkuosi ginti save ir savo šeimą.