Palieku rūpesčius ir atostogauju: anyta mus paliko bėdoje!

Kiekvienoje šeimoje būna savų sunkumų. Kur reikia kovoti dėl paveldėjimo, kur kentėti nuo alkoholizmo ar atleisti neištikimybę, o kur tiesiog nusiminti nuo beviltiškumo. Mums su vyru, atrodė, didelių bėdų nebuvo. Jei ne vienas didelis „bet“ – uošvė. Būtent ji, Violeta Kazimieraitė, gadino mūsų ramias dienas.

Ilgai stengiausi su ja susirasti bendrą kalbą, priprasti, užsimerkti į jos išsišokimus. Tačiau kuo toliau, tuo labiau supratau – nepavyks. Tarsi nematoma siena stovėjo tarp mūsų. Ir kuo daugiau stengiausi, tuo aukštesnė ir tvirtesnė ji tapsdavo.

Puikiau žinau, kokia gili ir ypatinga gali būti ryšys tarp motinos ir sūnaus. Bet kai trisdešimt septynerių metų vyras lieka mamytės sūneliu, tai jau tikra tragedija. Mano vyras ir jo motina tarytum gyveno savame pasaulyje: kuždėjo už nugaros, slapta derėjosi, o kartais į savo paslaptis įtraukdavo mane tik tada, kai jau nebeliko išeities.

O taip nutiko, kad mano kantrybė galutinai baigėsi.

Mūsų sūnus, Dovydas, kiekvieną vasarą leisdavo pas mano tėvus kaime. Mano mamai, gydytojai, beveik niekada nepavykdavo išeiti atostogų – net per sunkiausią pandemiją ji dirbo. O tėtukas, deja, dėl sveikatos negalėjo vienas rūpintis vaikučiu.

Aš dirbu didelėje įmonėje, todėl apie ilgas atostogas galėjau tik svajoti. Todėl su vyru nusprendėme: šiais metais kreipsimės pagalbos į jo motiną. Visą mėnesį mandagiai suderinau su Violeta Kazimieraitę. Ji mielai sutiko pasirūpinti Dovydą. Aš nuoširdžiai tikėjau, kad galiu jos klausyti.

Tačiau likus savaitei iki atostogų skambina telefonas:

— Gabija, — džiaugsmingai paskelbė uošvė, — man išmokė kelionę! Važiuoju poilsiauti! Tad su anūku jau kaip nors susitvarkysi pati.

Aš taip apstulbau, kad iš pradžių net nesupratau, ką ji pasakė. Ji mus paliko likimo valiai. Paprasčiausiai išdavė.

Vėliau paaiškėjo, kad jokia kelionė jai nebuvo „išmokėta“. Visa tai suorganizavo pati: išsirinko poilsio vietą, nusipirko bilietą, užsisakė kambarį. Ir visa tai darė, gerai žinodama, kad turėjo rūpintis anūku!

Be to, prieš pat išvykdama Violeta atėjo pas vyrą su paprastu prašymu: laistyti jos šiltnamį ir prižiūrėti daržą, kol jos nebus.

Žinoma, vyras dirbo nuo ryto iki vakaro, tad šį darbą perleido man. Bet aš tada tvirtai nusprendžiau: gana. Ir atvirai pasakiau:

— Nejudinsiu nei piršto. Tavo motina mus paliko sunkiausiu momentu. Jei jai svarbu poilsis – tegul jos pomidorai džiūsta kartu su savanaudiškumu. Tai jos bėdos, ne mano.

Aišku, kai uošvė sužinojo apie mano sprendimą, prasidėjo skandalas. Kaltinimai, priekaištai, skundai – viskas nukrito ant manęs. Bet traukinys jau išvažiavo. Ji vis tiek išvyko poilsiauti, palikusi mums spręsti su vaiku ir jos sodu.

Dabar skraido po miestą, bandydama rasti Dovydui bent kokią stovyklą ar vaikų centrą. Juk ir jam reikia pilnavertės vasaros, o ne begalinių sedėjimo bute.

Dar kartą įsitikinau: sunkiausiu metu galima tikėtis tik savęs. Ir savo sąžinės. Uošvė pasirinko poilsį. O aš – savo sūnų.

Ir žinot, nesigailiu nei sekundės.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eighteen + fifteen =

Palieku rūpesčius ir atostogauju: anyta mus paliko bėdoje!