Maždaug ketvirtą valandą ryto paskutinių namų gale pradėjo loti šuo. Artėjant penktai, jo lojimas dar sustiprėjo. Žmonės, kylantys į darbą, erzėdami klausėsi to nervinančio lojimo. Maždaug 5.30 ryto iš namų ėmė traukti į darbą gyventojai.
Pirmieji, išėję už namų ribų, buvo vyras ir moteris, matyt, sutuoktiniai. Jie nusprendė pažiūrėti, koks šuo taip nerimauja visą rytą. Nukeliavę kelis žingsnius link garažų, jie jį pamatė. Šuo vis dar lojo, atsisukęs snukiu link namų. Už jo ant žemės gulėjo žmogus. Vyras su moterimi nubėgo šuns link. Buvo aišku, kad šis šaukė žmones.
Tačiau kuo arčiau jie artėjo, tuo agresyviau šuo ėmė loti. Tai buvo vokiečių aviganis, rimtas šuo. Netoli jo nepriėsi. Moteris pasiūlė iškviesti greitąją pagalbą.
Greičioji atvažiavo greitai. Dvi medicinos seselės išlipo iš mašinos. Moteris perspėjo jiems skambindama, kad šuo neprileis. Kai jie pajudėjo link žmogaus, ji vėl jiems priminė apie šunį. Bet šuo nutilo vos tik pamatęs greitąją. Jis parėjo prie savininko ir atsisėdo šalia.
Medikai priartėjo prie vyro pakankamai arti. Šuo sėdėjo nejudėdamas.
– Ką darysime?
– Atrodo protingas, prileido. Aš prieisiu. Jei kas – apšpirk balionėliu.
Gydytojas atsargiai pastatė vaistų dėžę, pritūpė prie vyro, žvelgdamas į šunį. Šuo tyliai stebėjo.
Pulsas buvo, bet silpnas. Vyras, gana jaunas, apie 35 metų, didelis kraujosotyla. Sužeidimas pilvo srityje. Vienas medikų atidarė vaistų dėžutę, greitai užrišo sužeidimą, kitas paruošė dvi švirkšto dozes ir padarė injekcijas. Šuo dėmesingai stebėjo.
Tuo metu jau susirinko gana daug žiūrovų. Bet jie stovėjo maždaug už dešimties metrų. Niekas neatsivedęs priartėti.
Vienas medikų parnešė neštuvus. Jie atsargiai pakėlė vyrą, įkėlė į mašiną. Šunį paimti negalėjo. Jis žiūrėjo į juos, jie į jį. Bet instrukcija… Ir kas toliau?
Greičioji atsargiai važiavo nelygiu keliu. Šuo bėgo šalia…
Ligoninė buvo netoli. Visą kelią aviganis, kartu atsilikdamas, kartu pralekdamas, bėgo paskui mašiną. Prieš ligoninės užtvarą greitosios vairuotojas sustojo. Apsaugos darbuotojas pakėlė užtvarą, greitoji įvažiavo į teritoriją. Vairuotojas pasakė vienam apsaugininkui:
– Turime sužeistą vyrą. Tai jo šuo.
– Supratau, bet ką aš galiu padaryti? – ir pažiūrėjęs į šunį, šnypštėlėjo: – Stok! Fu! Negalima! Sėsk!
Šis komandų rinkinys šiek tiek sutrikdė aviganį. Bet jis sustojo, atsisėdo prieš užtvarą ir tik akimis lydėjo mašiną.
Praleidęs valandą laukdamas, šuo nulėkė arčiau tvoros krašto, kad netrukdytų privažiuojančioms mašinoms. Apsaugos darbuotojai iš pradžių stebėjo, kad šuo neprasibrovęs į teritoriją. Bet vėliau, supratę, kad šis čia lauks, tik retkarčiais žvelgdavo jo link.
– Ką darysime?
– Nieko, o ką tu siūlai?
– Bet jis čia kiek gali gulėti?
– Kas jį žino? Gal pagulės ir nueis.
– Ne… Jis protingas, atrodo. Ar tikrai lauks?
– O kiek laukti? Jei ten blogai, tai ir nelauks.
– Oi, bėda… Gal jam duoti ką nors valgyti?
– Taip! Tu čia jį pamaitink, o tada tave atleis.
– Na, ką daryti?
– Nieko. Palauksime, gal pats nueis. O jei neišŠuo tyliai gulėjo po medžiu, laikydamas savininko kvapą sudrėkinto servetėlės, ir niekas negalėjo atimti jo ištikimybės.