Senelis 70 metų vedė kaimynę po močiutės mirties: Dabar visiškai nutraukė ryšius su mumis

Mūsų senelis, Vytautas Petronis, savo septyniasdešimties metų visada buvo mūsų didelės šeimos pagrindas. Jo žodis buvo įstatymas, jo išmintis – gairė. Mes, jo vaikai, anūkai ir proanūkiai, jį gerbėme ir klausėme kiekvieno patarimo. Taip buvo iki šiol. Vytautas ir mūsų mirusi boba Ona gyveno siela su siela daugiau nei keturisdešimt metų. Kartu jie užaugino du vaikus – mūsų tėvus, tris anūkus ir tris proanūkus. Mūsų šeima – tai visas klaus, vieningas dėl bendrų džiaugsmo ir bėdų, švenčių ir išbandymų.

Senelis ir bobė mums buvo tikras atrama. Jų erdvus namas ramiame kaimelyje netoli Klaipėdos, apsuptas švaraus sodo ir daržo, mums visiems buvo antras namas. Jie mėgai leisdavo laiką ūkio darbuose, ir mes stebėjomės, iš kur jiems tiek jėgų. Mūsų šeima buvo neįtikėtinai vieninga: susirinkdavome visas šventes, kartu važiuodavome prie Platelių ežero, o seneliui ir bobei organizuodavome keliones į geriausius sanatorijas Baltijos pajūryje.

Dalindavomės išlaidomis, stengėmės padaryti viską, kad mūsų seneliai būtų laimingi. Jie savo ruožtu niekada mūsų nepaleisdavo bėdoje: siųsdavo naminių daržovių, padėdavo pinigais, o kartą netgi pasiprašė paskolos mūsų jaunai šeimai. Jų meilė ir rūpinimasis mums buvo neįkainojami.

Tačiau prieš tris metus bobė mirė, ir viskas pasikeitė. Senelis liko vienas, ir matėme, kaip jam sunku susidoroti su sielvartu. Jis pasinėrė į ūkio reikalus, bandydamas užpildyti tuštumą. Namas ir žemė reikalavo jėgų, kurių jam jau trūko. Maldavome jo persikelti pas mus į miestą – kam vienam kentėti kaime? Bet senelis buvo nepajudinamas.

„Čia mano žemė“, – tvirtai sakydavo jis. „Čia aš gimiau, čia ir liksiu. Su ūkiu susitvarkysiu, nesijaudinkite. O Laima man padės.“

Laima, kaimynė, ėmė dažniau lankytis pas senelį. Iš pradžių ji nešdavo jam naminių patiekalų – senelis niekada nebuvo virėjo meistras. Mes dėkojome jai už rūpestį, nes nenorėjome, kad jis jaustųsi vienišas. Tačiau netrukus Laima persikėlė pas senelį visam laikui. Tada netgi pradžiaugome: senelis, dar tvirtas ir gyvybingas, pradėjo šypsotis, jo akyse vėl atsirado šviesa. Lankėmės pas jį, stengėmės palaikyti ryšį.

Laima, reikia pripažinti, nuo pat pradžių kelė mums susimąstymą. Ją kažkas neramino, bet mes nusikratydavome tų minčių – svarbiausia, kad seneliui gerai. Tačiau praėjus metams po bobės mirties jie su Laima paskelbė, kad susituoks. Tai buvo kaip smūgis. Nesitikėjome, kad viskas pateks taip toli. Senelis tiesiog mus pastatė prieš faktą, ir mes pajutome, kad negalime nieko pakeisti.

Į vestuves išvyko ne visi. Mano tėvas, senelio vyriausias sūnus, buvo užsidegęs pykčiu. Jis manė, kad senelis per greitai pamiršo bobę, išdavęs jos atminimą. Būtent tada mūsų šeimoje prasidėjo atskilimas. Tačiau tikras košmaras prasidėjo vėliau, kai Laima, tapusi senelio žmona, parodė savo tikrąjį veidą.

Ji pradėjo tvarkyti savo taisykles. Dabar mes negalėjome atvažiuoti pas senelį be išankstinio skambučio – Laima reikalavo, kad ją įspėtume. Tradicinės šeimos šventės, kurias visada šventėme kartu, buvo atšauktos. Senelis ir Laima dabar leisdavo laiką su jos giminaičiais, o apie mus, atrodė, tiesiog pamiršo. Net su anūkais ir proanūkais, kuriuos anksčiau taip mylėjo, senelis nustojo bendrauti.

Dar blogiau, visi bobės brangenybės, kurios turėjo pereiti mums kaip šeimos relikvijos, Laima perdavė savo dukterims. Bandėme kalbėtis su seneliu, bet Laima visada buvo šalia, kontroliavo kiekvieną žodį, priversdavo įjungti garsų ryšį pokalbių metu. Retais momentais, kai jos nebuvo, senelis vis tiek nusikratydavo nuo mūsų. Jis tapo svetimas, šaltas, tarsi jos įtakoje pamiršo, kas mes esame.

Bandėme paaiškinti, kad mums nereikia jo namo ar palikimo. Mes tiesiog norėjome išsaugoti šeimą, grąžinti tą senelį, kuris mums buvo viskas. Tačiau jis tik kartodavo: „Laikykitės atokiau nuo mano naujos šeimos“. Šie žodžiai skaudino labiausiai. Kaip žmogus, kuris buvo mūsų gyvenimo centras, galėjo nuo mūsų nusigręžti? Ir kaip mums dabar gyventi, žinant, kad mūsų šeima, kadaise tokia tvirta, skyla akivaizdoje?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 5 =

Senelis 70 metų vedė kaimynę po močiutės mirties: Dabar visiškai nutraukė ryšius su mumis