Mažame miestelyje prie Kauno, kur žiemos vėjai kaukiasi kaip baimės ženklai, mano gyvenimas, prasidėjęs su svajonėmis apie laimę, virto košmaru. Aš esu Gabija, man 27 metai, ir tik prieš mėnesį ištekėjau už Dariaus. Tačiau tai, kas nutiko mūsų pirmųjų bendrų Naujųjų metų proga, tapo paskutine lašu. Nusprendžiau skirtis, ir mano širdį skaudina skausmas bei ryžtas.
Pasaka, virusi spąstais
Kai sutikau Darių, atrodė, kad radau savo likimą. Jis buvo žavingas, dėmesingas, su kibirkštele akyse. Susitikinėjome metus, ir kiekviena diena buvo kupina juoko bei planų. Jis žadėjo šeimą, jaukų namą, vaikus. Aš tikėjau juo visa širdimi. Vestuvės buvo kuklios, bet šiltos – mūsų artimieji džiaugėsi, o aš jaučiausi lyg pasiekusi pasaulio viršūnę. Tačiau jau po savaitės nuo santuokos pradėjau pastebėti Dariaus keistumus, kuriuos iš pradžių laikiau nuovargiu ar stresu.
Pirmasis nerimą keliantis varpelis išgirdau, kai jis, išgėręs su draugais, grubiai pastūmėjo mane, kai bandžiau jį nuvesti namo. Pagalvojau, kad tai atsitiktinumas, kad jis tiesiog per daug prisigėrė. Bet vėliau tokie „atsitiktinumai“ ėmė kartotis. Dariuš galėdavo staigiai pašaukti, jei kažką dariau ne taip, kaip jis norėjo. Jo šilti žodžiai virto šaltumu, o apkabinimai – abejingumu. Bandžiau save įtikinti, kad tai laikina, kad mes prisitaikome. Tačiau pirmoji naujųjų metų diena sudaužė visas mano iliuzijas.
Košmaras pirmojo sausio
31 gruodžio šventėme Naujuosius metus dviese. Ruošiau šventinį vakarienę, puošiau butą, svajodama, kad tai bus mūsų laimingos šeimos gyvenimo pradžia. Dariuš buvo geros nuotaikos, gėrėme šampaną, juokėmės. Tačiau vidurnakčiui jis pradėjo vis daugiau gerti, o jo linksmybės virto agresija. Kai pasiūliau eiti miegoti, jis sušuko: „Nesugadink man šventės!“ Nuėjau į miegamąjį, tikėdamasi, kad jis nurims.
Rytą, sausio 1 d., prabudau nuo smarkaus stūmimo. Dariuš, raudonomis nuo alkoholio akimis, tiesiog nustūmė mane iš lovos. Nukritau ant grindų, skausmas pervėrė kūną, bet dar skaudesni buvo jo žodžiai: „Trukdai man miegoti, kelkis ir daryk ką nors naudingo!“ Sustingau, netikėdama savo ausims. Tai nebuvo mano Dariuš, ne tas vyras, už kurį ištekėjau. Pabandžiau kalbėti, bet jis tik nusisuko į sieną.
Tiesa, kuri žudo
Šis įvykis nebuvo vienintelis. Per mėnesį santuokos supratau, kad Dariuš nėra toks, kokiu atrodė. Jo „atsitiktiniai“ stūmimai, grubūs žodžiai, abejingumas mano jausmams – visa tai buvo ne klaida, o jo tikrasis veidas. Jis galėjo mane pažeminti prieš draugus, pavadinęs „nevykėle“, jei vakarienė jam nepatikdavo. Reikalavo, kad prisitaikysiu prie jo, ignoruodamas mano norus. O aš, būdama 27-ejų, jaučiausi kaip senutė, uždaryta narve.
Mano mama, Rasa, verkė, kai papasakojau jai tiesą. Maldavo, kad pakęsčiau: „Gabijele, santuoka – tai darbas, duok jam laiko.“ Bet kaip kęsti žmogų, kuris tavesNesuprantu? Jei nenorėčiau pakęsti, tai nenorėčiau, nes gyvenime svarbiausia – bręsti sau, o ne kitiems.