Nenoromis, bet kraunu daiktus ir su sūnumi keliaujame pas mamą.

Man, žinoma, visai nenoriu, bet renku daiktus ir vykstu su savo sūnumi Dovilu pas mano mamą, Ireną Kazlauskienę. Ir viskas todėl, kad vakar, kol vaikščiojau su vaiku, mano vyras Tomas, matot, nusprendė parodyti svetingumą ir įleido į mūsų kambarį gimines – pusseserę Gabrielę su jos vyru Vytautu ir jų dviem vaikais, Austėja ir Matu. O pats skaudžiausias dalykas: jis net nesivargino manęs paklausti! Tiesiog pasakė: „Jūs su Dovilu galite pagyventi pas tavo mamą, ten vietos tikrai užteks.“ Aš iki šiol negaliu atsigauti nuo tokio įžūlumo. Tai mūsų namai, mūsų kambarį, o dabar aš turiu krautis lagaminus ir užleisti vietą svetimiems žmonėms? Na ne, šitas jau per daug.

Viskas prasidėjo nuo to, kai grįžau namo po pasivaikščiojimo su Dovilu. Jis, kaip įprasta, pavargęs, kaprizingas, o aš svajojau tik apie tai, kad jį paguldyčiau miegoti ir pati išgerčiau arbatos tyloje. Įeinu į butą, o ten – kažkoks chaosas. Mūsų miegamajame, kur miešime su Tomu ir Dovilu, jau apsistojo Gabrielė su Vytautu. Jų vaikai, Austėja ir Matas, bėgioja po kambarį, mėto žaislus, o mano daiktai – knygos, kosmetika, net nešiojamas kompiuteris – kruopščiai sudėti į kampą, lyg aš čia daugiau nebūčiau gyvenusi. Aš stoviu, lyg perkūnija trenkta, ir klausiu Tomo: „Kas čia vyksta?“ O jis tokiu ramumu, lyg aptarinėtų orą, atsako: „Gabrielė su šeima atvažiavo, jiems nėra kur apsistoti. Pagalvojau, jūs su Dovilu galit nuvykti pas Ireną Kazlauskienę, ten vietos gausu.“

Aš vos neuždusau iš pykčio. Pirma, tai mūsų namai! Mes su Tomu kartu mokėjome už šį butą, įrengėme jį, rinkomės baldus. O dabar aš turiu išvažiuoti, nes jo giminėms užsimanė pagyventi mieste? Antra, kodėl jis manęs net nepaklausė? Gal aš ir sutikčiau padėti, bet bent jau aptartume, kaip tai padaryti. O dabar – tiesiog pastatė prieš faktą. Gabrielė, beje, net neatsiprašė. Ji tik šyptelėjo ir tare: „Ona, nesijaudink, mes neilgam, tik porą savaičių!“ Porą savaičių? Aš net poros dienų nenoriu, kad mano daiktų liestų svetimi žmonės!

Vytautas, Gabrielės vyras, apskritai tyli kaip žuvėdra. Sėdi mūsų sofos, geria kavą iš mano mėgstamiausios puodelio ir linkčioja, kai Gabrielė ką nors sako. O jų vaikai – tai atskira istorija. Austėja, kuriai kažkur šešeri, jau išplėtė sulčių ant mūsų kilimo, o keturmetis Matas nusprendė, kad mano spinta – puiki vieta slėpynėms. Bandžiau užsiminti, kad čia ne viešbutis, bet Gabrielė tik mostelėjo ranka: „Ai, vaikai gi, ką iš jų imsi!“ Žinoma, o valyti po jų, matyt, man.

Bandžiau pasikalbėti su Tomu vienoje. Sakiau, kad man skaudu, kad jis priėmė tokį sprendimą už mano nugaros. Aiškinau, kad Dovilui reikia stabilumo, savo kampo, savo lovelės. O varginti trejų metų vaiką, varydama jį pas močiutę, kur jis miegos ant sulankstomos lovos – tai ne variantas. Bet Tomas tik pečiais patraukė: „Ona, nedramatizuok. Tai gi giminės, reikia padėti.“ Giminės? O aš su Dovilu, reiškia, ne šeima? Aš taip supykau, kad vos neužvirkščiau. Bet vietoj to ėmiau krautis daiktus. Jei jis mano, kad aš tylėsiu ir kentėsiu, jis klysta.

Mano mama, Irena Kazlauskienė, sužinojusi, kas nutiko, plyšo iš pykčio. „Tai kas, Tomas dabar nusprendžia, kas gyvens jūsų namuose? – įsiutusi kalbėjo telefonu. – Atvažiuok, Onele, jus su Doviliuku priimsiu, o su vyru vėliav išsiaiškinsi.“ Mama pas mane – moteris su charakteriu, ji jau ruošiasi mums atvažiuoti ir išvaryti nepasikviestus svečius. Bet kol kas nenoriu skandalo. Tiesiog noriu, kad mano sūnus jaustųsi patogiai, o aš galėčiau ramiai apgalvoti, ką daryti toliau.

Kurdama lagaminą, mintyse vėl ir vėl peržiūrėjau viską. Kaip gi taip nutiko, kad Tomas taip lengvai ištrinė mus su Dovilu iš mūsų pačių gyvenimo? Visada stengiausi būti gera žmona: virdavau, valydavau, rūpindavausi juo. O jis net nepasidomėjo, kaip aš jausiuosi, pamatęs svetimus žmones mūsų miegamajame. O skaudžiausia – jis net neatsiprašė. Tiesiog pasakė: „Nedaryk iš uodų dramblio.“ Na, atsiprašyk, Tomai, bet čia ne uodas, o visas dramblys, įsikūręs mano lovoje.

Dabar važiuoju pas mamą, ir, tiesą sakant, širdyje šiek tiek lengviau. Pas Ireną Kazlauskienę visada jauku, kvepia pyragais, o Dovilas dievina žaisti jos sode. Tačiau aš nesiruošiu tiesiog taip palikti šitos situacijos. Jau nusprendžiau: kai grįšiu, mes su Tomu rimtai pasikalbėsime. Jei jis nori, kad mes būtume šeima, jis turi gerbti mane ir mūsų sūnų. O Gabrielė su Vytautu tegu ieško sau nuomojamo buto ar viešbučio. Aš neprieš padėti, bet ne už savo patogumo ar be mano sutikimo.

Kol aš sudedu Dovilo žaislus į krepšį, jis žiūri į mane didelėmis akimis ir klausia: „Mamyte, ar pas močiutę ilgam?“ Aš jį apkabinu ir atsakau: „Neilgam, mano geras. Tik trumpam pabūsime pas močiutę, o tada grįšime namo.“ Bet širdies gelmėse žinau: namo grįšiu tik tada, kai būsiu įsitikinusi, kad tai vėl mūsų namai, o ne prieglauda svetimAš tikrai atleisiu Tomui, bet tik tada, kai jis supras, kad šeima – tai ne tik giminės, bet ir abipusis pagarba bei pasitikėjimas.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

16 + 13 =

Nenoromis, bet kraunu daiktus ir su sūnumi keliaujame pas mamą.