Kai ji išvyksta patenkinta, aš lieku su namų rūpesčiais ir šypsena.

Anyčių atėjimas – pažais su vaiku, pasilinksmins ir išeina patenkinta. O aš – ruošk, valyk, šypsokis…

Kai perskaičiau straipsnį pavadinimu „Aš nenoriu prižiūrėti anūkų savaitgaliais“, pagalvojau: taip, tai skamba kaip mano gyvenimas. Ši tema buvo skausmingai pažįstama – ypač tiems, kas atsidūrė padėtyje „šeimininkė su mažu vaiku ir anyta prie šono“.

Mano sūnui dar nėra metų. Jis turi vieną močiutę – mano vyro motiną, Rūtą Kazlauskienę. Teatro aktorė pensijoje, bet su dramatiškumu ir teatrališkumu balse iki šiol. Kiekviena proga ji kalba, kaip myli savo anūką. „Aš visada čia, visada pasiruošusi padėti!“ – skamba gražiai, tačiau realybė… visai kitokia.

Išėjus į ankstyvąją pensiją, ji turi daug laisvo laiko ir niekuo neužimtų dienų. Todėl ji ateina. Ne tam, kad padėtų, ne tam, kad pakeistų mane porai valandų – o „svečiuose“. Be to, visada savaitgaliais, kai vyras namie. Ji mėgsta, kai „visi susirinkę“. Kartais atsiveda ir uošvį, bet jis – atskiras žmogus, gyvena savo gyvenimą, jie net miegą atskiruose kambariuose.

Įsivaizduokite: mažylis verksniauja, dantys kyla, pilvas skauda, aš esu ant nervų, nemiegojau jau antrą naktį, atrodau kaip šešėlis. O man sakoma: „Pagalba atvyksta!“ – ir ta „pagalba“ pasirodo puošni Rūta Kazlauskienė, su žaislais ir maišeliu zephyrų. Sėda į mėgstamą kėdę, ima anūką ant rankų, fotografuojasi, bučiuoja, juokiasi. Viskas būtų nieko, bet tuo pat metu aš turiu būti ne tik svetinga šeimininkė – turiu sutikti ją su karšta, švaria, tobula namų tvarka.

Iš pradžių prieš jos atėjimą ploviau grindis, kepiau pyragą, virtau sriubą, daržovių salotėlę. Tada supratau: nebesugebu. Pradėjiau dalį reikalų perkelti ant vyro. O jis, vargšas, po darbo savaitės svajoja tik apie ramybę. Bet „mama atvažiuos“ – ir viskas. Palik atokvūpį, išvalyk vonią, nušluok dulkes, nusivalyk vaikui nosį.

Anyta niekada neatėjo tik tam, kad pasakytų: „Pailsėk, aš pasekėsiu su mažuoju, eik pagulėk“. Ne. Ji ateina pramogauti. Pažaidė – ir išeina. Jei jai pasibodo – paima krepšį ir išsineša. Kartai neužsibuvo net pusvalandžio. O man lieka krūva indų, pavargęs vaikas ir jokio palengvėjimo. O kaimynai vėliau gyrsta: „Tokia močiutė! Visada šalia, tokia rūpestinga“. Taip, taip… šalia – bet ne su tuo, su kuo reikia.

Man patarė: „Nerūpink. Nesivalyk. Tegul mato, kaip yra“. Bet pabandykite patys – kai ji teisti žiūri į kiekvieną dulkę, į nesuplautą puodelį. Vyras irgi klausia: „Na ką, negalime kartą per savaitę mamą normaliai priimti?“

O aš jaučiuosi kalta. Lyg aš esu egoistė. Lyg aš nenoriu, kad mano vaikas turėtų močiutę. Bet ar tai pagalba? Tai meilės demonstravimas – publikai. Sūnus, anūkėlis, šeima! O po to – namo, prie serialų. Aš likau su purvinais lėkštėmis, bemiegomis naktimis ir išdegusiais nervais.

Tikra pagalba – tai kai močiutė pasiima anūką pas save. Kai tikrai atleidžia tau savaitgalį. O ne surengia spektaklį tavo virtuvėje. Taip, ji neprivalo. Bet ir aš – ne tarnaitė, kad rengčiau priėmimus kiekvieną sekmadienio popietę. Aš – motina. Pavargusi, nemiegojusi ir jau vos laikausi ant kojų. Ir kol visi aplink aiškina, kokia ji nuostabi močiutė, aš tiesiog svajoju, kad bent vieną savaitgalį niekas nepaskambintų į duris su saldžių dėžute ir fraze: „Na, kaip čia pas jus?“

Ačiū, kad išklausėte…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 2 =

Kai ji išvyksta patenkinta, aš lieku su namų rūpesčiais ir šypsena.