Kartais norisi užtrenkti duris prieš nosį piršliams – jų įžūlumas griauna mano gyvenimą.

Kartais norisi tiesiog užverti duris būsimų uošvių nosims – jų įžūlumas naikina mano gyvenimą.

Mažame miestelyje netoli Panevėžio, kur seni tvorų barstukai slepia kaimynų paskalų paslaptis, mano trisdešimt trejų metų gyvenimas virto nesibaigiančiu spektakliu uošviams. Aš esu Gabija, ir esu ištekėjusi už Deivido, kurio tėvai, Aldona ir Jonas, mano namus pavertė savo valgykla. Jų kas savaitiniai apsilankymai, jų begėdiškumas ir abejingumas mane varo į neviltį, ir nežinau, kaip tai sustabdyti, nesunaikinus šeimos.

Šeima, kuriai norėjau patikti

Kai tekėjau už Deivido, svajojau apie šiltus šeimos vakarėlius, vaikus, apie harmoniją. Deividas – gerširdis, darbštus, ir aš jį mylėjau visa širdimi. Jo tėvai, Aldona ir Jonas, atrodė kaip paprasti žmonės: kaimiški, garsiai juokiantys ir linkę sakyti tiesiai, kas galvoje. Maniau, kad su jais susirasčiau bendrą kalbą. Tačiau po vestuvių jų „tiesumas“ virto įžūlumu, o jų vizitai – tikru išbandymu.

Gyvename nedidelėje bute, kurį įsigijome su paskola. Mūsų sūnus Matas, kuriam dabar trys metai, yra mūsų pasaulis. Aš dirbu vietinėje įmonėje vadybininke, o Deividas – automechanikas. Gyvenimas nėra lengvas, bet mes tvarkomės. Tačiau kiekvieną sekmadienį, kaip pagal tvarkaraštį, uošviai ateina pas mus, ir mano namai tampa jų teritorija. Jie neskambina, neperspėja – tiesiog atsiranda, o aš, kaip kvailė, skubu juos pamaitinti.

Begėdiškumas be ribų

Jie ateina tuščiomis rankomis, bet išeina sotūs iki saiko. Aldona atsisodo prie stalo ir įsako: „Gabija, sriubos užsipylk, ir kad storos!“ Jonas reikalauja mėsos ir alaus, o aš, kaip padavėja, laksto po virtuvę. Po jų išėjimo lieka kalnai indų, trupiniai ant grindų ir tuščias šaldytuvas. Kartą suskaičiavau – per vieną jų vizitą suėjo pusė kilogramo mėsos, dešimt kiaušinių, trys litrai kompoto. Ir jie net nepasako „ačiū“ – jiems tai savaime suprantama.

Bet blogiausia – jų požiūris. Aldona kritikuoja viską: kaip aš gaminu, kaip auginu Matą, kaip valau. „Gabija, sriubą perdsūdinai, o vaikas pas tveik kaip nors blyškus, blogai jį maitini“, – sako ji, valgydama mano keptą maistą. Jonas pritaria, o Deividas tyli, lyg tai būtų normalu. Bandžiau užsiminti, kad man sunku, bet uošvė nusišypso: „Jauna dar, reikia suktis“. Jų įžūlumas – kaip nuodas, kuris lėtai naikina mano gyvenimą.

Vyro tylėjimas

Bandžiau kalbėtis su Deividu. Po kito uošvių vizito, kai indus skalbiau iki vidurnakčio, pasakiau: „Deividai, jie ateina, kaip į restoraną, o aš nebesugebu.“ Jis pečiais papurtė: „Mama gi, tai tėvai, jie taip įpratę. Nedaryk iš to dramos.“ Jo žodžiai – kaip smūgis. Ar jis nemato, kad aš ant ribos? Myliu jį, tačiau jo tylėjimas mane daro vienatvėje savo šeimoje. Jaučiu, kad kovoju ne tik su uošviais, bet ir su juo.

Matas, mano mažylis, jau pastebi mano įtampą. Jis klausia: „Mama, kodėl liūdna?“ Aš nusišypsau, bet viduje viskas šaukiasi. Noriu, kad mano sūnus augtų namuose, kuriuose viešpatauja meilė, neBet šiandien nusprendžiau – pakankai.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 − nine =

Kartais norisi užtrenkti duris prieš nosį piršliams – jų įžūlumas griauna mano gyvenimą.