Aukojome viską dėl dukros gerovės, bet dabar susiduriame su jos abejingumu.

Atsisakydavome visko, kad mūsų dukterims nieko nestigtė. Ar tikrai nusipelniau tokio šaltumo iš savo pačių vaikų?

Kai mūsų dukterys užaugo ir įkūrė savo šeimas, aš su vyriu atsikvėpėme. Atrodė, jogą galime pagaliau gyventi sau, nes sunkūs kovų dėl šeimos gerovės metai liko užnugary. Niekada negyravo prabangiai – dirbdavome fabrike nuo ryto iki vakaro, uždirbdami menkus grašius, bet niekada nesiskundėme. Viską, ką uždirbdavome, įdėjamo į savo mergaites.

Viską sau uždraudėme. Jokių naujų batų, jokių atostogų – tik dėl to, kad mūsų dukterys turėtų tiek pat, kiek ir iš turtingų šeimų kilę vaikai. Prisimenu, kaip skaičiuodavau kiekvieną centą, kad nupirkti joms gerus drabužius, vadovėlius, užrašyti į būrelius. Tikėpamės: jos užaugs, įstos į universitetą, susirasišs darbą – ir gyvenimas pasitaisys.

Tačiau viskas nutiko kitaip. Baigus mokyklą, abi mūsų dukterys studijavo, ir vėl reikėjo mokėti, rinkti, padėti. Net nespejome atsikvėpti. Studijos, viena po kitos vestuvės, tada anūkų gimimai. Ir vėl tas pats ratas.

Kai baigėsi motinystės atostogos, abi dukterys pareiškė, kad vaikai daro per maži į darželį. Verkšlenomis maldavo, kad prisižiūrėčiau anūkus. Jau buvau išėjusi į pensiją, bet vis dėlto šiek tiek dirbdavau – vienos pensijos neužteko. Apsvarstėme su vyriu, ir aš metiau papildomą darbą, kad tapti visą dieną anūkų globėja. Jis toliau dirbo, nepaisant metų, kad padengtų išslaidas.

Dvi pensijos ir jo uždarbis – to užteko. Žentai tuo metu pradėjo verslą, kuris ėmė nešti pelną, bet tai mums nieko nekeitė. Vis tiek padėdavome – pinigais, laiku, rūpesčiu. Ir buvome laimingi, nes vaikams gerai, taigi ir mums ramu.

Tačiau visa tai iš karto sugriuvo. Vieną rytą mano vyras išėjo į darbą – ir nebegrįžo. Širdis atlaikė. Greitoji atvažiavo greitai, bet išgelbėti nepavyko. Keturiasdešimt dveji metai kartu – ir staiga aš likau viena. Palaidavau ne tik mylimą žmogų, bet ir savo paramą, savo prasmę.

Dukterys, žinoma, liūdėjo. Verkė, paguodos žodžiai buvo. Bet neilgam. Po savaitės jūs pasakė, kad reikia atiduoti vaikus į darželį. Pasakė – ir išėjo. O aš likau viena – tyloje, tuščiame bute, su sudaužyta širdimi ir menka pensija.

Tik tada supratau, kaip baisu ir kartu būti niekam nereikalingai. Pinigai metė – reikėjo mokėti už komunalinius, pirkti maistą, vaistus. Bet lėšų trūko. Ir kai jos užsuko aplankyti, nusprendžiau paprašyti pagalbį. Nors šiek tiek, tik sumokėti sąskaitas, kad galėčiau nusipirkti reikiamus vaistus.

Vyresnioji iš karto atsakė, kad jiems nėra pinigų, kad skolos, išlaidos, vaikai… Jaunesnioji tiesiog nutilo. Apsimetė, kad negirdėjo. Nuo to laiko – nei skambučio, nei vizito. Tarsi niekados ir nebūčiau egzistavusi.

Sėdė ir galvoju – ar tikrai nusipelniau tokio elgesio? Ar visos aukos, bemiegės nakties, taupumas, rūpestis – nieko neverti? Kur tas išpirkimo dės, ta meilė, apie kurią rašoma knygose ir rodoma filmuose? Ar tai tik pasakos?

Kiekvieną vakarą žiūriu į senas nuotraukas. Ant jų – mes su vyriu, jauni, kupini vilčių. Mergaitės mažos, išsitiesusios. Tada buvome sėmingi. Tada turėjome šeimą. O dabar – tik tyla, tuštuma ir kartis.

Nežinau, kuo nusikaltau savo dukterims. Bet tikrai žinau – aš taip nebegaliu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one + 7 =

Aukojome viską dėl dukros gerovės, bet dabar susiduriame su jos abejingumu.