Įrodysiu, kad galiu be jo.

Aš įrodysiu, kad apsieisiu be jo

Kai mano vyras Romas į veidą mėtė: „Inga, aš be tavęs gyvensiu, o tu be manęs – ne“, aš, Ingrida, pajutau, lyg žemės po manimi nebebūtų. Tai buvo ne tik įžeidžianti – tai buvo iššūkis, mestas tiesiai į širdį. Jis mano, kad aš silpna, priklausoma, kad be jo mano gyvenimas sugrius? Na, pažiūrėsim! Nuo tos dienos nusprendžiau: baigta būti jo šešėliu. Įsidarbinau pusė etato, kad pradėčiau kurti savo gyvenimą – be jo „globos“. Tegul žino, kad ne tik išgyvensiu, bet ir tapsiu stipresnė, nei jis galėjo įsivaizduoti.

Su Romu esame susituokę aštuonerius metus. Jis visada buvo „vyriausiasis“ šeimoje: uždirbdavo, priimdavo sprendimus, liepdavo, ką daryti. Anksčiau dirbau kosmetikos salone administratorės pareigose, bet po santuokos jis primygtinai reikalavo, kad išeičiau: „Inga, kam tau vargti? Aš tave išlaikysiu“. Sutikau, manydama, kad tai jo rūpyba. Tačiau laikui bėgant supratau: tai ne rūpinimasis, o kontrolė. Jis nuspręsdavo, ką aš dėviu, su kuo bendrauju, net kaip gaminu vakarienę. Tapau namų šeimininke, gyvenančia tik jo pritarimui. Ir štai, po dar vienos barnių, jis išmetė tą: „Tu be manęs esi niekas“. Šie žodiai degė kaip įkaitintas geležis.

Priežastis buvo kvaila – norėjau savaitgaliu nuvykti pas draugę, o jis uždraudė: „Inga, tu turi būti namie, kas gamins vakarienę?“ Aš supykau: „Romai, aš ne tarnaitė!“ Ir tada jis pasakė tą frazę. Stovėjau lyg perkirsta, o jis tiesiog nuėjo į kitą kambarį, tarsi nieko neįvyko. Tačiau man tai buvo lūžio akimirka. Visą naktį galvojau apie jo žodžius. Ar jis teisus? Ar tikrai be jo neįmanoma? Tada mane apėmė pyktis. Ne, Romai, aš tau įrodysiu, kad klysti.

Kitą dieną pradėjau veikti. Paskambinau draugei Laimai, dirbančiai kavinėje, ir paklausiau, ar nėra laisvų vietų. Ji nustebo: „Inga, tu gi šimtą metų nedirbai! Kam tau to reikia?“ Atsakiau: „Kad įrodyčiau, kad galiu“. Po savaitės įsidarbinau padavėja pusė etato. Darbas ne pats geriausias – nešioti padėklius, šypsotis kaprizingiems klientams – bet tai mano pinigai, mano nepriklausomybė. Kai gavau pirmąjį atlyginimą, net ašarų nepajėgiau sulaikyti iš didžio garbės jausmo. Aš, Ingrida, kuri, kaip sako mano vyras, „nieko nesugeba“, užsidirbau savo pinigų!

Romas, sužinojęs, tik šnypštelėjo: „Ir ką, dabar nešiosi padėklius? Juokinga“. Juokinga? Nusišypsojau: „Pažiūrėsim, kam bus juokinga, kai aš atsistosiu ant kojų“. Jis tikėjosi, kad per savaitę mestu, bet aš laikausi. Darbas išvargina, bet kiekvieną dieną jaučiuosi stipresnė. Pradėjau taupyti pinigus – kol kas mažai, bet tai mano „laisvės fondas“. Planuoju įsirašyti į kursus, gal išmokti manikiūro ar buhalterijos. Dar nenusprendžiau, bet žinau vieną: nebegrįšiu į gyvenimą, kur Romui leidžiama sprendžti, kas aš esu.

Mama, sužinojusi, tik galvą pakratė: „Inga, kam tau visa tai? Pasikalbėk su Romu, susitaikykite“. Susitaikyti? Aš nenoriu taikytis su žmogumi, kuris laiko mane niekam verta! Laima, priešingai, paremė: „Šaunuolė, Inga! Parodyk jam, kad tu ne jo šešėlis!“ Jos žodžiai man suteikė jėgų. Tiesa, kartais abejoju. Vakarais, kai grįžtu pavargusi, o Romas tyčia tyli, galvoju: o gal jis teisus? Gal aš neįstengsiu? Bet tuomet prisimenu jo žodžius ir suprantu: turiu įrodyti. Ne dėl jo, o dėl savęs.

Praėjo du mėnesiai, ir jau matau pokyčius. Sustingau, nes nebelieka laiko nuolatos kramtyti pyragėlių iš nuobodulio. Išmokau sakyti „ne“ – ne tik klientams, bet ir Romui. Kai jis vėl pradėjo: „Inga, padaryk vakarienę, alkanas esu“, atsakiau: „Romai, aš tik iš darbo, užsisakykime picą“. Jis buvo šokiruotas, bet nieko neatsakė. Regis, jis pradeda suvokti,

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eight + 19 =

Įrodysiu, kad galiu be jo.