Išdavystės aidas: meilės ir atleidimo istorija

Kai išdavystė atsiliepia aidu – vienos meilės ir atleidimo istorija

Birutė kraipėsi kieme, plėšydama piktžoles gėlyne, kai prie jos priėjo kaimynė Ona. Ši tarsi netyčia numetė:

„Birutė, ar tu savo Joną nemaitini? Jis, beje, pas Valeriją Dmitrievną vakarieniauja…“

Birutė sustingo. Rankos nuvyto.

„Ona, ką tu čia plepi?!“

„Kaip matau, taip ir sakau,“ sykštelėjo kaimynė. „Vakar ėjau pas mokytoją, sūnų aptarti. Priėjau prie lango, o ten tavo Jonukas prie stalo sėdi su ja kaip savas. Pabeldžiau – jis po stalą nuslinko.“

„Netikiu. Išsigalvoji viską,“ Birutė norėjo atsiriboti, bet drebulys jau ėjo per nugarą.

„O kam man meluoti? Netiki – ir nereikia. Tik vėliau nesistebėk.“

Birutė lyg ir nepatikėjo, bet kąsnis liko. Juo labiau, kad pastaruoju metu Jona kažkas nuo stalo traukia. Trečią dieną iš eilės grįžta iš darbo ir sako: „Taip pavargau, valgyti nebenoriu.“ Nei sriubos, nei kotletų.

Tą vakarą, kai vyras anksti atsigulė miegoti, Birutė negalėjo užmerkti akių. Žiūrėjo į jo veidą mėnulio šviesoje ir kovojo su mintimis. „Negali būti. Negali…“

Po dienos Jono nebuvo galima sulaukti. Vakarienė atšalo. Birutė, neiškęusi, užsimetė ant pečių megztinį ir nubėgo prie Valerijos Dmitrievnos namo.

Prieėjusi prie vartų, ji stovėjo neryžtinga. Tyli. Tik prieškambaryje dega šviesa. Name – tyluma. Bet kas čia per striukė kabo prieškambaryje? Panaši. Labai panaši į Jono. Ir staiga ją apšvietė. Dukra Rūta neseniai išmoko siūti – ir, didžiuodamasi savo įgūdžiu, papuošė tėvo striukės pamušalą gėlėmis. Birutė priėjo ir, sustingusi, išvertė striukę. Mažyčiai išsiūti ramunėliai įsmeigė akis kaip tiesos šauksmas. Širdis plakė kaip pamišusi. Kojos lūžo. Ji nusileido tiesiai ant grindų. Ašaros pasrūvo patys.

Po minutės į prieškambarį išėjo Jonas. Sukramtytas, sumišęs.

„Birutė… tu viską ne taip supratai…“

„O tu ką, anatomiją čia mokaisi? Ar jums algebros pamokos iki nakties?“ Birutė atsikėlė, ir jos balse buvo daugiau skausmo nei pykčio. „Aš, kvailė, tikėjau, kad tu pavargęs… O tu – su ja, prie vieno stalo. Ir net po stalą lįsti, kai pastebi!“

Jonas pribėgo prie jos, bet ji jau bėgo per gatvę.

„Birutė! Na atleisk! Žmonės gi mato!“

„Tegul mato! Aš ne per svetimas lovas šokinėju. Man nėra ko gėdytis! Tau – ir jai – gėda turėtų būti!“

Valerija Dmitrievna kaime buvo laikoma sostinės panele. Vietiniai – nesiskaičiavo. Ji apsigyveno komunaliniame name keturioms šeimoms ir skaičiavo dienas iki grįžimo į miestą. Jai nerūpė nei kaimynai, nei kasdienybė, nei net mokiniai. Iki tol, kol suiro laiptelis prie įėjimo. Tada ji apsiverkė tiesiai ant slenksčio. Šiuo metu pro šalį ėjo Jonas. Pasiūlė pagalbą, sutaisė laiptelį. O paskui – pasiliko arbatos.

Nuo to viskas ir prasidėjo.

Iš pradžių – parduotuvinės sausainiai. Po to – kotletai. Po to – šiltas vakaras prie virtuvės stalo. Valerijai JonąJonas žengė žingsnį į priekį, pasilenkė ir tyliai padėkojo Birutei už šilumą, kuri dar karto įrodė, kad tik šeimoje slypi jo tikroji laimė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 − four =

Išdavystės aidas: meilės ir atleidimo istorija