Mes atsisakėme visko, kad dukros nieko nestokotų. Ar tikrai nusipelniau tokio abejingumo iš savo vaikų?

Viską sau atsisakydavome, kad tik mūsų dukterims nieko nestigtų. Ar tikrai nusipelniau tokio savo vaikų abejingumo?

Kai mūsų dukterys užaugo ir sukūrė šeimas, aš su vyru pajutome palengvėjimą. Atrodė, kad pagaliau galime gyventi sau, nes sunkūs kovos dėl šeimos gerovės metai liko už nugaros. Niekada negyvenom prabangiai – abu dirbome fabrike nuo ryto iki vakaro, užsidirbdami menkus pinigus, bet niekada nesiskundėme. Viską, ką uždirbdavome, skirdavome savo mergaitėms – Austėjai ir Gabrielėi.

Atsisakydavomės net pačių paprasčiausių dalykų. Nei naujų batų, nei atostogų – tik kad mūsų dukterys turėtų tiek pat, kiek turtingų šeimų vaikai. Atsimenu, kaip kruopščiai skaičiuodavau kiekvieną centą, kad nupirkti joms gerus vadovėlius, gražius drabužius, sumokėti už būrelius. Tikėjomės, kad jos išsirinks gerus universitetus, susirinks gerus darbus – ir tada gyvenimas pasikeis.

Tačiau viskas vyko kitaip. Baigus mokyklą, abi stojo į universitetus, ir vėl reikėjo mokėti, rūpintis, padėti. Net nepaspėjom atsikvėpti. Studijos, viena po kitos vestuvės, anūkų gimimai. Ir vėl tas pats ratas.

Kai baigėsi motinystės atostogos, abi dukterys pareiškė, kad vaikai dar per maži į darželį. Verkė ir maldavo, kad pasižiūrėčiau su anūkais. Jau buvau išėjusi į pensiją, bet vis tiek dirbau papildomai – vienos pensijos nepakakdavo. Apsvarstėm su Vytautu ir aš metėsiu papildomą darbą, kad galėčiau tapti pilnu etatu močiute. Jis toliau dirbo, nepaisant amžiaus, kad padengtume išlaidas.

Dvi pensijos ir jo uždarbis – to užtekdavo. Žentai tuo metu jau buvo pradėję savo verslą, kuris ėmė neštis pajamų, bet tai mums nieko nereiškė. Mes ir toliau gelbėjome – pinigais, laiku, rūpesčiu. Ir buvom laimingi, nes jei vaikams gerai, tai ir mums ramu.

Bet viskas sudužo per vieną dieną. Vieną rytą Vytautas išėjo į darbą ir nebegrįžo. Širdis nebeatsilaikė. Greitoji atvažiavo greitai, bet išgelbėti jo nepavyko. Keturiasdešimt dveji metai kartu – ir štai aš viena. Palaidojau ne tik mylimą žmogų, bet ir savo atramą, savo prasmę.

Dukterys, žinoma, liūdėjo. Verkė, padėjo. Bet neilgai. Po poros savaičių pasakė, kad laikas į darželį vesti vaikus. Pasakė – ir išėjo. O aš likau viena – tyloje, tuščiame bute, su sudužusia širdimi ir menka pensija.

Tik tada supratau, kaip baisu ir kartu būti niekam nereikalingai. Pinigai tirpo – reikėjo mokėti už komunalines paslaugas, pirkti maistą, vaistus. Tačiau lėšų tiesiog nebelieka. Ir kai jos užsuko svečionis, nusprendžiau paprašyti pagalbos. Nors šiek tiek, tik sumokėti sąskaitas, kad galėčiau nusipirkti reikiamus vaistus.

Vyresnioji Austėja iš karto atsakė, kad jiems ir taip pinigų trūksta, kad paskolos, išlaidos, vaikai… Jaunesnioji Gabrielė tiesiog nutylėjo. Apsimeta, kad nesuprato. Nuo tada – nei skambučio, nei vizito. Tarsi manęs niekad ir nebuvo.

Sėdžiu ir galvoju – ar tikrai nusipelniau tokio požiūrio? Ar visos mano aukos, bemiegės naktys, skurdas, rūpinimasis – nieko nereiškia? Kur tas įsipareigojimas, ta meilė, apie kurią rašoma knygose ir rodoma filmuose? O gal visa tai – tik pasakos?

Kiekvieną vakarą žvelgiu į senas nuotraukas. Jose – aš su Vytautu, jauni, kupini vilčių. Mergaitės mažos, šypsosi. Tada mes buvom laimingi. Tada mes turėjom šeimą. O dabar – tyla, tuštuma ir kartis.

Nežinau, kuo nusidėjau savo dukterims. Bet žinau viena – aš taip daugiau nebegaliu. Ši patirtis išmokė manęs vieno – meilė neturi būti auka, o vaikų mylimas negali būti sąlyginis. Kartą per daug pasakius „taip“ kitiems, pamirštame pasakyti „taip“ sau.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 − seven =

Mes atsisakėme visko, kad dukros nieko nestokotų. Ar tikrai nusipelniau tokio abejingumo iš savo vaikų?