Mažame miestely prie Neries kranto, kur vėjas nešioja upės šviežumą, Austėja ir Domantas jau šešerius metus buvo kartu. Tačiau Domantas neskubėjo kvieti mylimosios į altorių. Jis gyveno jaukioje trobelėje su tėvais, o Austėja nuomavo nedidelį butą senamiestyje. Jam buvo patogu: susitikimai pagal jo tvarkaraštį, vakariai šiltoje jos draugijoje, o paskui – grįžimas namo, kur viskas buvo įprasta ir paprasta.
Austėja svajojo apie vestuves ir savo kampelį, kur ji su Domantu galėtų pradėti naują gyvenimą. Ji suprato, kad būsto pirkimas yra jos pareiga, ir stropiai taupė pirmajam paskolos įnašui. Tačiau širdį ėmė graužti mintis: kodėl Domantas, nepaisant visų jos užuominų, nieko nesako apie ateitį? Jai atrodė, kad jis ją myli nuoširdžiai, bet ši neaiškumas kasdien vis labiau gniaužė širdį. Austėja nusprendė: laikas padėti taškus ant „i“.
„Aš nesu pasiruošęs santuokai, man reikia laiko susivokti,“ murmusakė Domantas, vengdamas jos žvilgsnio, ir skubiai ėmėsi ruoštis namo.
Austėja pajuto, tarsi žemė paslysta po kojomis. Skruostus dgėlė gėda, o širdį skaldė skausmas. Kaip ji galėjo būti tokia aklė? Juk viskas buvo aišku: jis nesiruošė susieti su ja savo gyvenimo. Tačiau viltis, ta apgaulinga palydovė, privertė tikėti stebuklu iki paskutinio akimirkos.
Savaitę truko sunki tyla. Domantas dingo: neskambino, neatsakydavo į jos skambučius. Austėja, išgyvenusi emocijų audrą – nuo pykčio iki nevilties – nusprendė, kad užteks ašarų. Ji susikoncentravo į savo svajonę – nuosavą butą. Tuo metu ji jau buvo sutaupiusi pakankamai pirmajam įnašui, ir šis tikslas tapo jos gelbėjimo ratu, atitraukiančiu mintis nuo išdavystės.
Po trijų mėnesių Austėja tapo jaukaus buto miesto pakraštyje šeimininke. Būsto paieškos, dokumentų tvarkymas ir paskolos rūpesčiai išstūmė iš širdies Domanto atvaizdą. Ji pagaliau pajuto laisvę.
Pirmąją savo namų vakare Austėja nusiryžo į parduotuvę užsipirkti maisto. Siauroje gatvelėje prie jos prisiplakęs mažytis katino kūdikis. Jo didelės akys, pilnos alkio ir baimės, žvelgė tiesiai į sielą. Austėja sustingo. Ji niekada neplanavo augintis gyvūnų, tačiau šis mažylis, drebulys ir bejėgis, buvo tarsi veidrodis jos neseniai praeities – vienatos ir pasimetimo.
„Pasiimk jį, mergaite, o čia šunys sudraskys,“ tarė praeidama senelė. „Čia pilna beždžionių šunų.“
Senelės žodžiai pataikė tiesiai į širdį. Austėja, be abejonės, paėmė katinuką. Dabar ji buvo savo gyvenimo šeimininkė ir galėjo priimti bet kokius sprendimus. Taip jos namuose atsirado Murkštis – mažytis šilumos kamuolėlis, kuris žiūrėjo į ją su begaline ištikimybe ir tikėjosi jos rūpesčio.
Praėjo pusmetis. Austėjos gyvenimas ėmė taisytis, ir staiga, kaip perkūnija giedrą dangų, pasirodė Domantas. Jis atėjo su gėlėmis ir žodžiais, kad dabar jis pasiruošęs viską pradėti iš naujo. Austėja, prisimindama praeities skausmą, vis dėlto nusprendė suteikti jam antrą šansą. Jis ėmė dažniau kalbėti apie bendrą gyvenimą, o jos širdyje vėl užsidegė vilties kibirkštėlė.
Ir atėjo diena, kurios ji taip ilgai laukė. Domantas, stovėdamas ant vieno kelio, jai pasiūlė santuoką. Austėja buvo be proto iš laimės, ašaros svajonių užgriuvo akis. Tačiau jo kiti žodžiai sudaužė svajones dulkes:
„Tik Murkštį reikia iš namų pašalinti. Nuo vaikystės turiu alergiją, o apskritai, aš katų nejaučiu.“
Austėja sustingo. Pasaulis aplink ją sugriuvo. Ji išgyveno tiek skausmo, tiek nusivylimų, ir štai, kai laimė atrodė tokia artima, jis jai pateikė ultimatumą.
„Jei nenori išmesti, galima ją atiduoti kam nors arba… numarinti,“ tęsė Domantas, į ją žiūrėdamas kaip į susimąstiusią.
„Ar tu sveikas?“ Austėjos balsas drebėjo nuo pykčio. „Ji gyva! Ji mano šeima!“
„Šeima?“ Domantas šyptelėjo, bandydamas suminkštinti toną. „Tai tik katė, Austė. Rinkis: arba ji, arba aš.“
Ašaros pasruvė Austėjos skruostais. Domantas rūpestingai nušluostė jas, bet ji žiūrėjo tik į Murkštį. Katė sėdėjo kampe, ir jos žvilgsnis, pilnas pasitikėjimo, tarsi sakė: „Tu priimsi tinkamą sprendimą“. Austėja staigiai atitrūko nuo Domanto.
„Aš renkuosi Murkštį,“ ištarė ji tvirtai, nors balsas drebėjo. „Ji neišduoda, nereikalauja sąlygų ir myli mane tokia, kokia esu. Buvau kvaila, kad vėl patikėjau tau. Išeik. Mums nebeAustėja užsidarė duris ir pajuto, kai Murkštis švelniai atsitiesė ant jos peties, lyg sakydamas: „Viskas bus gerai“.