Tėvai M. išrinko jam nuotaką pagal statusą, o aš likau priešu tik todėl, kad užaugau ne toje šeimoje.

Mano istorija prasidėjo dar vaikystėje. Mindaugas – vienintelis garaus filosofijos profesoriaus ir gerbiamo pediatro sūnus. Visas jo vaikystės laikas buvo paklusniai suplanuotas – būreliai, sporto sekcijos, knygos, privatūs mokytojai, olimpiados. Jis atitiko visus tėvų lūkesčius – buvo protingas, išauklėtas ir visuomet geriausias mokinys. Tačiau vienas dalykas netilpo į griežtas jų šeimos taisykles – jo draugystė su manimi.

Mane vadino Gabija. Aš gimiau paprastoje, gal net skurdžioje šeimoje. Mama nedirbo, o tėvas dirbo gamykloje ir gėrė, kol visai išnyko iš mūsų gyvenimo. Nepaisant to, Mindaugas visada buvo šalia. Jis padėdavo man ruošti pamokas, gindavo nuo patyčių kieme, dalindavasi sumuštiniais mokykloje ir klausydavosi mano vaikiškų baimių. Mes buvome neatskiriami, kol gyvenimas mus išskyrė.

Kai man sukako penkiolika, mirė mama. Patekau į vaikų namus, ir mūsų ryšys nutrūko. Vėliau sužinojau, kad Mindaugas bandė mane surasti, bet tėvai įtikino jį, kad pati atsisakiau bendravimo. Jis nustojo rašyti, ir ilgai galvojau, kad tiesiog jam tapau neįdomi.

Atsitiktinai susitikome egzaminų metu – vos atpažinau tą berniuką, su kuriuo kadais bėgiojau kieme, šiame užtikrintame, tvirtame jaunuolyje. O jis iškart suprato, kas priešais. Taip, su šypsena ir drebančiu balsu, mes vėl pradėjome bendrauti. Draugystė atgijo, bet šį kartą su nauju atspalviu.

Mindaugas pasiūlė stoti į tą patį universitetą. Mes įstojome. Kartu mokėmės, dažnai užsibūdavome bibliotekoje iki vėlų valandų, vaikščiodavome lietuje, ir vieną rudenį, po rusvančiais lapais, jis paėmė mano ranką ir prisipažino meilėje. Aš ašarojau – iš laimės.

Po pusmečio pasakojau jam, kad visą tą laiką rašiau jam laiškus iš internato. Jis buvo sukrėstas. Paaiškėjo, kad tėvai tiesiog neperdavė jų. Jis siautėjo. Jo motina tvirtino, kad norėjo geriau – atitolinti jį nuo „purvino praeities“. O jam tie laiškai tapo išdavystės, bet ne mano – jų, įrodymu.

Kai jis paskelbė, kad ketina vesti mane po instituto baigimo, namuose kilo didelis skandalas. Tėvai jau buvo parinkę jam „tinkamą“ merginą – dekano dukterį, iš turtingos šeimos. O aš… likau ta pačia mergaite „iš niekur“. Bet Mindaugas priešinosi šeimos valiai. Pradėjome gyventi kartu nuomojamame bute. Sužinojau, kad laukiuosi, ir džiaugsmingai jam pasakiau. Jis apkabino mane ir tarė: „Tai bus laimingiausias vaikas pasaulyje“.

O po kelių dienų pas mus atėjo jo motina. Be sveikinimų, be žodžių. Tiesiog tyliai padėjo ant stalo voką su pinigais ir sušnibždėjo: „Dingk iš jo gyvenimo. KartIr aš, su širdimi pilna skausmo, supratau, kad kartais meilė neužtenka, kai trūksta drąsos ją ginti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

sixteen − thirteen =

Tėvai M. išrinko jam nuotaką pagal statusą, o aš likau priešu tik todėl, kad užaugau ne toje šeimoje.