Mano vyras gelbsti visus, išskyrus savo šeimą

Vardas man Lina, ir aš esu ištekėjusi jau šešerius metus. Mano vyras Martynas – yra atsidavęs, darbštus, su auksinėmis rankomis ir šiltu širdimi. Ir viskas būtų puiku, jei tas jo auksas būtų skirtas mūsų šeimai, o ne gabalais dalinamas visiems giminaičiams.

Lietuvoje didelė šeima – daug pusbrolių, tetų, senelių. Martyno giminėje visada atsiranda kažkokia problema, kurią, kaip pasakoja, gali išspręsti tik jis. Ir ne rytoj, ne savaitgalį, o dabar. Naktį. Tą pačią dieną, kai mūsų sūnus karščiuoja arba švenčiame santuokos metines.

Prieš vestuves žinojau, kad jis artimas su šeima, tačiau tikrovė atsivėrė, kai persikėlėme į jo gimtąjį miestą. Gavome senelės butą – nedidelį, bet savą. Giminės pažadėjo padėti Martynui susirasti darbą, todėl aš sutikau. Po kelių mėnesių susituokėme.

Iš pradžių galvojau, kad jo nuolatiniai išbėgimai „padėti čia, nuvežti ten“ – tai tik laikinas reikalas. Bet tai tik sustiprėjo. Jis galėjo pusę dienos kasti daržą motinai, tada važiuoti 30 km, kad padėtų broliui dengti stogą, o naktį – dar ir dėdę vežti į vaistinę. Ryte atsiguldavo be jėgų, murmėdamas, kad pavargęs. Aš stengdavausi jį paglostyti – kavytė lovoje, tyla, šilta uždanga. Bet vos jis atsigaivindavo – skambutis. Ir vėj bėgdavo.

Aš tylėjau. Kantriau. Tikėjausi, kad tai paeis. Kad jis suprėtų – juk turi šeimą, mane, namą, kuriame irgi yra reikalų. Ne. Visa jo energija – ten. O aš viena tvarkiausi su remontu, baldais, kasdienybės problemomis. Tapetus klojau pati. Baldus tvarkydavau pati. Skalbimo mašiną jungė meistras, kurį iškvietau pati. Nes Martynas niekada neturėjo laiko.

Nerėkiau. Kalbėjau ramiai. Priminiau, kad esu jo žmona, o ne kaimynė bendrabučio. Jis linkčiodavo, bučiuodavo rankas, prašydavo suprasti, lyg asaros byrėtų – “Nėr galimybės atsisakyti, giminės gi.”

Kai pastojau, manyjau – dabar viskas pasikeis. Tapau jam svarbi. Jis rūpinosi, nešdavo maišus, gamindavo, lydėdavo pas gydytoją. Bet tada vėl prasidėjo tas pats. Vos praėjo toksikozas – ir jau reikia tėčiui su tvorą, pusbroliui su elektros laidais, senelėms su čiaupu.

„Dabar aš jiems padedu“, teisindavosi jis. „O kai mums prireiks – jie padės mums.“

Bet per visus šiuos metus niekas mums nepadėjo. Gimė sūnus – pirmą mėnesį Martynas stengėsi. Paskui vėl dingo. Aš pabudau viena. Užmigdžiau vaiką viena. Vaikščiojau su vežimėliu viena. O jis – pas dėdę plytų kloti, tetai baldus kraustyti, seserei šaldytuvą tvarkyti. Skambučiai skambėdavo bet kuriuo paros metu, ir jis bėgdavo. O kai mūsų skalbimo mašina sugedo, giminaitis „nerado laiko“, teko kviesti pašalinį.

Ir žinote, kas skaudžiausia? Kai susirenka visa giminė, Martyną giria: „Koks vyrukas! Auksinis žmogus! Visiems padeda!“ O aš sėdžiu šalia ir šypsausi suraukytais lūpom. Nes jie mato didvyO aš matau tik vyru, kurio man niekada neužtenka.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × three =

Mano vyras gelbsti visus, išskyrus savo šeimą