Mama, ką veikiate?

Mama, ką jūs darote?

Rytas prasidėjo nuo to, kad pajutau, kaip nuo manės lėtai slysta antklodė. Dar neatsimerkiau, bet jau žinojau, kad likau visiškai neapsidengusi. Šaltis nubėgo per odą, ir tuoj pat išgirdau pažįstamą kikseną. Atsimerkiau viena akimi ir pamaciau, kaip mano anyta, Gražina Petronėlė, kikendama skuba iš mūsų miegamojo. „Mama, ką jūs darote?!“ sušukau, bet ji jau dingo už durų, palikusi tik savo juoko aidą. Vyras, Tomas, miegainiai murmejo ką nors nesuprantamo ir užsitraukė antklodę pats, net nesuvokdamas, kas atsitiko. O aš gulėjau, žiūrėdama į lubas ir stengiausi suprasti, kaip reaguoti į dar vieną anytos „juokingą“ išdaigą.

Mes su Tomu susituokę tik metus ir kol kas gyvename jo tėvų namuose. Tai laikina, kol sutaupysime savo butui, bet tiesą pasakius, jau pradedu abejoti, ar ištversiu tokį kaimynystę. Gražina Petronėlė – geraširdė, energinga moteris ir, kaip pati kalba, „su jausmo humoro“. Tačiau jos humoras kartais verčia mane jaustis nepatogiai. Šiandieninis antklodės epizodas – tik vienas iš daugelio, kurie priverčia mane raustis ir jaustis kaip ne savo vietoje.

Visa tai prasidėjo dar prieš mūsų vestuves. Kai Tomas atvedė mane supažindinti su tėvais, Gražina Petronėlė iškart apkabino mane, pavadino „dukra“ ir paskelbė, kad nuo šiol esu jų šeimos dalis. Buvo malonu išgirsti tokius žodžius, bet netrukau pastebėjau, kad ji nelabai supranta asmeninių ribų. Ji galėjo įeiti į mūsų kambarį be beldymo, kad „tiesiog pasikalbėtų“, arba pradėti kraustyti mano daiktus, nes „taip patogiau“. Kartą pagavau ją pertvarkant mano spintą, komentuojant, kurios suknelės man tinka, o kurios ne. Stengiausi tai suvokti – ji vyresnė, turi savo įpročius, ir tai jos namai. Bet antklodės atvejis buvo paskutinis lašas.

Atsikėliau iš lovos, užsimaudžiau chalatu ir nuėjau į virtuvę, kur Gražina Petronėlė jau veržėsi gaminti pusryčius. Ji niūniavo kokia dainelę ir atrodė visiškai patenkinta savimi. „Labas rytas, Dovilėle!“ tarė ji, pamatžiusi mane. „Na, pagaliau pabudai? Juk matau, jūs su Tomu tik miegate ir miegate!“ Ji vėl kikeno, ir aš supratau, kad ji užsimena apie savo ryto „pokštą“. Privereiau save nusišypsoti ir atsakiau: „Labas, Gražina Petronėlė. Tik žinokite, norėčiau pabusti be tokių netikėtumų.“ Ji pamojavo ranka ir pasakė: „Ai, nereikia tokių dramų, čia juokas! Reikia jus jaunuosius kiek paglostyti!“

Atsisėdau prie stalo, bandydama nusiraminti. Giliai širdyje supratau, kad anyta nenorėjo mane įžeisti. Jai tokie pokštai – tai meilės ir artumo išraiška. Bet man buvo nepatogu. Augau šeimoje, kur asmeninė erdvė buvo svarbi. Mano mama, Rūta Onutė, visada prabeldavo prieš įeidama į mano kambarį ir mokė mane gerbti kitų ribas. O čia jaučiuosi lyg mūsų miegamasis būtų praėjimo vieta. O skaudžiausia, kad Tomas, atrodo, visai nemato čia problemos. Kai papasakojau jam apie tai, jis tik nusijuokė ir pasakė: „Mamai tiesiog nuobodu, nekreipk dėmesio.“ Bet man nejuokinga. Norėčiau, kad mūsų namai – net ir laikinai – būtų vieta, kurioje jaučiuosi patogiai.

Nusprendžiau atvirai pasikalbėti su Gražina Petronėle. Po pusryčių, kai Tomas išėjo į darbą, pasiūliau jai kartu išgerti kavos. Ji džiaugsmingai sutiko, ir mes atsisėdom svetainėje. Pradėjau iš toli, padėkodama už rūpestį ir svetingumą. O tada, surinkusi drąsos, pasakiau: „Gražina Petronėlė, labai vertinu, kad taip šiltai priėmėte mane į savo šeimą. Bet man kartais būna nepatogu, kai įeinate į mūsų miegamąjį be beldymo ar darote kažką panašaus į šiandieninį antklodės pokštą. Man tai kiek netikėta.“ Kalbėjau švelniai, kad jos neišžeisčiau, bet viduje drebėjau.

Į mano nuostabą, anyta neįsižeidė. Ji pažvelgė į mane su švelniu nustebimu, tada atsiduso: „Dovilė, nežinojau, kad tau tai taip svarbu. Mūsų šeimoje visada buvo taip – visi laisvai bendraujame. Bet jei tau nepatinka, stengsiuosi būti atsargesnė.“ Ji nusišypsojo, ir aš pajutau palengvėjimą. Gal ji tikrai nenorėjo nieko blogo? Dar truputį pasikalbėjome, ir net papasakojau jai kelias istorijas apie savo šeimą, kad ji geriau suprastų, kodėl man tai svarbu.

Dabar tikiuosi, kad tokios situacijos pasikartos rečiau. Suprantu, kad Gražina Petronėlė visiškai nepakeis – ji per daug pripratusi prie savo bendravimo būdo. Tačiau tikiu, kad rasime bendrą kalbą. Be to, nusprendžiau pasikalbėti su Tomu, kad jis palaikytų mane tokiose akimirkose. Juk mes – šeima, ir svarbu, kad visi jaustumeTikėkimės, kad artimiausiu metu mes galėsime išsikraustyti į savo butą ir šie keisti sapnai taps tik atsiminimu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 × 2 =

Mama, ką veikiate?