Atvykau pas sūnų, o jis mane išvėlė į viešbutį!
Ramiajame kaimelyje prie Nemuno, kur orą persmelkia žydinčių sodų kvapas, aš su vyru gyvename erdviame name, kurio durys visuomet atviros svečiams. Turime jaukų kambarį atvykstantiems, o jei vietos neužtenka, mielai atiduodame savo lovą, kad tik visi būtų patogiai. Taip mus auklėjo: pavalgydinti, sušildyti, patogiai paguldyti – tai šventa. Mūsų namų durys niekada neužsidaro artimiesiems ir draugams.
Per santuokos metus tapome trimis vaikų tėvais. Vyriausia dukra, Gabija, gyvena netoli, kaimyniniame miestelyje. Susitinkame beveik kiekvieną savaitę, o jos vyras, tikras aukso žmogus, visada pasiruošęs padėti namų ruošoje. Su juo man tiesiog nepaprastai pasisekė.
Jauniausia, Ugnė, mokosi apskrities centre. Ji svajoja apie karjerą, ir aš ją palaikau – vaikai gali palaukti, o svajonės turi būti gaudomos, kol esi jaunas. Ji dažnai skambina, dalinasi naujienomis, ir aš žinau, kad ji visada ras mums laiko.
O sūnus, Domas, išvyko toli – į Klaipėdos kraštą. Po universiteto jis su draugu įkūrė savo verslą ir dabar visas į jį įsitraukęs. Jis turi žmoną, Jurgitą, ir šešiametį sūnų, mano mylimą anūką Kąstytį. Bet su uošve santykiai man neišsiklostė. Jurgita – kitokio pasaulio žmogus: šalta, uždara, visada viskuo nepatenkinta. Mūsų kaimelis jai atrodo nuobodus, ir ji net Kąstytį nukreipia prieš mūsų lankymus. Paskutinį kartą jie išbūvo tik dvi dienas, o paskui Jurgita pareiškė, kad jai „neko kvėpuoti“. Domas kartais atvažiuoja vienas, kad išvengtų ginčų.
Šiais metas vyras gavo atostogas, ir mes nusprendėme aplankyti sūnų. Per visus tuos metus niekada nebuvome jo svečiuose, ir taip norėjome pamatyti, kaip jis apsigyveno. Žinoma, iš anksto perspėjome apie atvykimą, kad nebūtume kaip sniegas ant galvos.
Domas mus sutiko stotyje su šypsena. Jurgita, mano nuostabai, patiesė stalą – kuklų, bet vis dėlto. Mes kalbėjomės, juokėmės, ir aš jau pradėjau galvoti, kad galbūt viskas nėra taip blogai. Tačiau su vakaro atėjimu mano širdis nukrito į bedugnę. Domas pranešė, kad mes nakvosime viešbutyje. Aš nusigandau, kad klystu. Viešbutis? Mes, tėvai, atvažiavome pas savo sūnų, o jis mus – į viešbutį?
AštuAštuonią valandą vakaro jis iškvietė taksi ir nuvežė mus į kokią nors apgailėtiną kambarį, kur šalta, drėgna, lova krikšta, o kampe užuodžiama pelėsiai.