Mane vadina Gabija, ir gyvenu mažame miestelyje Žemaitijoje, kur šaltos žiemos susilieja su šilta šeimos širdimi. Nuo mažens svajojau apie didelę šeimą, namus, kupinus vaikų juoko, ir vyrą, kuris būtų mano atrama. Tačiau gyvenimas nutaipė kitaip, ir dabar mano širdis plyšta tarp meilės vyrui ir pareigos artimiausiems žmonėms.
Mano pirmoji santuoka buvo kupina vilčių, bet sugriuvo po aštuonerių metų. Su vyru taip ir nesulaukėme vaikų, ir šis skausmas tapo bedugne tarp mūsų. Skyrybos paliko tuštumą mano sieloje, ir aš nebetikėjau, kad rasčiau laimę. Bet likimas man padovanojo sutikimą su Tadu – vyru, kuris grąžino man tikėjimą meile.
Tadas patyrė tragediją – jo žmona mirė, palikdama jį vieną su dviem vaikais. Aš įsimylėjau jį už jo stiprybę, už rūpestį sūnui ir dukrai, už tai, kaip jis išlaikė save nepaisant kančios. Kai susituokėme, aš persikrausčiau į jo erdvų namą priemiestyje, o mano butas miesto centre liko mamai ir močiutei. Ten jos ir gyvena – mano brangiausi žmonės, kurių aš negaliu išduoti.
Mano močiutei, Onai, 85 metai, o mamai, Aldonai, 64. Jos vis dar pilnos jėgų: patys valo, ruošia maistą, eina į parduotuvę. Mama net užsidirba internetu, redaguodama tekstus, kad nebedirbtų. Aš stengiuosi jas lankyti kiek įmanoma dažniau, atvežti maisto, padėti apie namus. Tačiau savo širdies gilumoje turiu svajonę, kuri manęs nepalieka: noriu, kad mama ir močiutė gyventų su mumis, po vienu stogu, kaip tikra šeima.
Bet Tadas kategoriškai priešinasi. Jo atsakymas skaudina kaip peilis širdyje. Jis užaugo namuose, kur trys kartos gyveno kartu, ir jam tai buvo sunkus naštas. Seneliai kišosi į jo gyvenimą, davė patarimus, kontroliavo kiekvieną žingsnį. Tadas prisiekė, kad niekada neleis tokio dalyko savo namuose. “Aš noriu, kad turėtume savo gyvenimą, Gabijele,” sako jis. “Be svetimų balsų ir taisyklių.” Bet kaip jam paaiškinti, kad mama ir močiutė man – ne svetimi, o mano širdies dalis?
Aš gyvenu Tado namuose, ir čia jo teritorija. Aš negaliu reikalauti, negaliu spausti. Bet kaskart, išvykstama nuo mamos ir močiutės, jaučiu, kaip kažkas viduje lūžta. Jos dabar susitvarko, bet žinau – ateis diena, kai joms reikės mano pagalbos. Močiutė jau eina sunkiai, o mama, nors ir neskundžiasi, pavargsta greičiau nei anksčiau. Kaip aš galėsiu palikti jas vienas, kai jos manęs prireiks?
Bandžiau kalbėtis su Tadu, bet kiekvienas pokalbis baigiasi ginču. Jis nenori girdėti apie mano šeimos persikraustymą, o aš neįsivaizduoju, kad galėčiau jas palikti. Ši mintis mane dusina naktimis, kai guliu be miego, žiūrėdama į lubas. Jei Tadas nepasikeis, aš atsidursiu prieš baisų pasirinkimą: vyras ar šeima, kuri mane augino. Skyrybos – paskutinis dalykas, ko noriu. Aš myliu Tadą, myliu jo vaikus, kuriuos jau laikau savais. Bet išduoti mamą ir močiutę? Mano jėgų tam neužteks.
Kiekvieną dieną meldžiuosi, kad Tadas sušveltų, kad suprastų, kaip svarbios man mano artimieji. Bet laikas bėga, o jo širdis lieka uždaryta. Aš stoviu kelio sankryžoje, ir baimė mane paralyžiuoja. Jei prarasčiau vyrą, mano gyvenimas sudužtų. Bet jei aš palikčiau mamą ir močiutę, niekada nesutepčiau sau šios išdavystės. Kaip rasti išeitį, kai abu keliai veda į skausmą?