„Man blogai, atvyk nedelsiant“: kaip pagyvenę tėvai griauna savo suaugusių vaikų gyvenimus
Kadaise mano dukros mokytoja turėjo motiną – pagyvenusią, bet visiškai savarankišką moterį, kuriai nereikėjo nuolatinės priežiūros. Nepaisant to, ji įprato skambinti dukrai ir kartoti tą patį: „Kažkas negerai, atvyk kuo greičiau“. Šie žodžiai skambėjo kaip įsakymas, ir kiekvieną kartą reiškė tą patį – metyk viską ir bėk.
Dukra atvykdavo – naktį, anksti ryte, net vidury darbo dienos. Ji atvažiuodavo, nes buvo gera dukra, nes kitaip negalėjo. Tada grįždavo į darbą, vesdavo pamokas, namo – ir vėl į pagalbą. Taip ėjo mėnesiai, o gal ir metai. Kol kūnas nepasidavė.
Pirmiausia nelaimingas atsitikimas – moteris kritusi sulaužė ranką. Vos atsigavus – dar viena traumu, šį kartą lūžusi koja. Bet net tai nesustabdė motinos: vos dukra pradėjo atsigauti, viskas prasidėdavo iš naujo.
Rudenį ji vėl grįžo į darbą. Atgal į mokyklą, prie vaikų, į įprastą gyvenimą. Bet nespėjo net pilnai atsitiesti, kai motina vėl pradėjo skambinti su skundais: „Man blogai. Ateik. Dabar.“
Ir moteris važiavo. Ir vėl, ir vėl. Kol galiausiai tiesiog krito nuo plaučių uždegimo. Ji mirė ligoninėje. Jauna, graži, šviesi moteris – mokytoja, kurią mylėjo visas klasė. Niekas netikėjo, kad jos nebėra. Visi verkė – vaikai, tėvai, kolegos. Tik motina, atrodo, nesuprato, kad prarado vienintelę sielą, kuri atbėgdavo į pirmąjį kvietimą.
Praėjo vos mėnuo po laidotuvių, o pagyvenusi motina vėl grįžo prie įpročių – tik dabar jau prie jaunesnės dukros. Ta, skirtingai nei sesuo, buvo kieta, tiesi, su vidine atrama – paveldėjo tėvo charakterį. Ji neskubėjo pas motiną pirmuoju šauksmu.
Bet motina spaudė. Skambindavo, dejuodavo, kaltindavo: „Tu manęs nemyli. Aš niekam nereikalinga. Niekas neatvažiuos, kol nemirsiu.“ Galiausiai jaunesnioji dukra atsilaikė.
„Ona visą laiką važinėjo pas tave. Gelbėjo. Šluostė ašaras, nešioj„Peršasi maišus, vaikščiojo vaistus, ir ką? Dabar ji kape, o aš noriu gyventi, tad dabar dirbu, o jei tau blogai – skambink 112.“