Mano vaikų neliečia motinų meilė: uošvė ir mama išskrido į jogą, palikdamos mane vieną
Mažame miestelyje pietų Lietuvoje, kur gyvenimas teka lėtai, o šeimos ryšiai atrodo tvirti kaip ąžuolas, mano buitis virto košmaru. Aš, Gabija, trinukų motina, likau ant išsekimo ribos. Mano uošvė Stasė ir mama Aldona, kurios jau šoko penktą dešimtį, nusprendė, jog jų asmeninės pagirios svarbesnės už mano kasdieninį išgyvenimą. Jos išskrido dviems savaitėms į jogos retrį Žemaičių aukštumose, palikdamos mane vieną su vaikais, ir ši žaizda skauda kaip rugis petį.
Turiu tris vaikus: Dominykui – ketveri metai, Ugnėi – treji, o mažiajiam Dovydui – vos pusantrų. Vyras Vaidotas dirba nuo aušros iki sutemų, kad užtikrintų šeimai pragyvenimą. Neskundžiu jam – jis stengiasi, kiek gali. Bet aš viena su trimis mažyliais, kuriems reikia dėmesio kiekvieną sekundę. Dominykas nuolatos užklausinėja kaip koks filosofas, Ugnė kaprizuoja lyg karalienė, o Dovydas verksniauja, jei nelaikai jo rankose. Mano gyvenimas – tai nesibaigiantis ratas skalbyklės, keptuvės, šluotos ir bandymų neišvirti iš proto. Nemieku daugiau nei keturias valandas per naktį, o jėgos baigiasi kaip internetas kaimo sodyboje.
Kai laukiausi Dovydo, uošvė Stasė ir mama Aldona kalbėjo kaip iš knygelės: „Nebijok, padėsime, vaikų pasiimsime, leisime tau pailsėti.“ Aš patikėjau kaip kokia naioliutė, įsikibusi šių žodžių kaip skęstis plausto. Bet kai gimė Dovydas, viskas pasikeitė. Stasė paskelbė: „Aš turiu savo gyvenimą“, nors jos gyvenimas dažniausiai – tai serialai per LNK. O mama pradėjo giedoti apie nuovargį ir norą „pagyventi sau“. Jų žodžiai skambėjo kaip išdavystė, bet aš vis tiek tikėjausi.
Neseniai jos užgriebė dar stipriau. Lyg sutartus, paskelbė, jog skrenda dviems savaitėms į jogos retrį Žemaičių aukštynėse. „Reikia atsikvėpti“, – tarė mama su tokiu entuziazmu, tarsi atrastų naują gyvenimo prasmę. O uošvė pridūrė: „Jūs jauni, susitvarkysit. Aš jūsų amžiaus viską pati traukiau.“ Aš likau stovėti kaip užburta – juk mato mano išvargusią veidą, girdi mano prašymus, bet jų „kvėpavimo pratimai“ svarbesni už mano skaudančias akis.
Bandžiau jų atkalbinėti: „Kaip aš viena su trimis vaikais? Dovydas karščiuoja, Dominykas neklauso, aš net neturiu laiko pavalgyti!“ Mama tik mostelejo ranka: „Perdedi, visos per tai praeina.“ O uošvė pridėjo šaltai: „Nereikia dramos, Gabij. Grįšime po dviejų savaičių, nieko baisaus.“ Jų abejingumas kirtė širdį kaip dullus peilis. Jaučiausi pamesta tarsi kokia nenaudalinga skardinė – mano vaikai ir aš jiems tik trukdome gyventi „laisvai“.
Vaidotas, išgirdęs apie jų išvyk”Kai grįžo po dviejų savaičių, rado mane su veidu kaip iškalta iš akmens – ir nors jų taškalai buvo pilni ramybės, mano širdyje jiems nebeliko vietos.”