Mano vaikai mane pamiršo: padėkite arba parduosiu viską ir persikelsiu į senelių namus.

Mano širdį skaudina ir kamuoja vienatvė. Pavargau kovoti viena, kol mano suaugę vaikai, dėl kurių aukojausi viską, net neprisimena manęs. Daviau jiems ultimatumą – arba pradeda man padėti, arba parduodu visą savo turtą ir išvažiuoju į senelių namus, kur mane prižiūrės.

Su savo vyru Juozu mes atidavėme viską savo vaikams – sūnui Dovilui ir dukrai Ugnei. Jie buvo mūsų laimė, ilgai laukti vaikai, dėl kurių aš visko atsisakydavau. Taupydavom sau, kad jie turėtų geriausias žaislas, drabužius, išsilavinimą. Galbūt per daug juos lepindavome, bet tai buvo iš begalinės meilės – norėjome jiems duoti viską, ko patys neturėjome jaunystėje.

Geriausi mokytojai, prestižiniai universitetai Vilniuje, kelionės po Europą – mes su Juozu viskam mokėjome. Džiaugdavausi savo šeima, maniau, kad ji tobula. Dirbdavom be atokvėpio, kad vaikams nieko nebetrūktų, kad jų gyvenimas būtų geresnis už mūsų. Tada tikėjau, kad jie mums bus dėkingi.

Kai Ugne ištekėjo ir pastojo, mano pasaulis sugriuvo – Juozas staiga mirė nuo širdies smūgio. Vos išgyvenau šitą netektį – jis buvo mano atrama, mano antra pusė. Bet laikiaus dėl dukros, žinodama, kad jai reikia mano pagalbos. Atidaviau Ugnei butą senamiestyje, kurį paveldėjau iš savo tėvų. Kai Dovilas susituokė, perleidau jam dviejų kambarių butą, likusį iš uošvės. Vaikai gavo stogą virš galvos, bet neskubėjau oficialiai perrašinėti turtą ant jų vardo.

Praėjusiais metais išėjau į pensiją. Jau senokai reikėjo tai padaryti, bet vilkinojau iki paskutinio. Būdama 74 metų dirbau geriau už daugelį jaunų, bet sveikata pradėjo leisti. Jėgos nyko, o sąnarių ir širdies skausmas tapo nepakeliamas. Jaučiau, kaip gyvenimas slinksta pro pirštus.

Mano vyriausias anūkas, Domas, jau ėjo į mokyklą, o Dovilui neseniai gimė vaikas. Padėdavau su Domu, kai galėdavau, bet antrojo anūko jau nebeišnešiojau. Ir niekas manės neprašė. O aš jau nebegalėjau susitvarkyti viena. Kai paskambindavau vaikams ir paprašydavau bent menkiausios pagalbos – atvežti maisto, padėti sutvarkyti namus – jie rūsdavo tūkstantį pasiteisinimų: darbas, reikalai, nuovargis.

Susitikdavome tik per šventes. Visą likusį laiką buvau viena, kovodama su buitimi, nepaisant silpnumo ir skausmo. Kartą nukritau virtuvėje ir negalėjau atsistoti. Jei ne kaimynė Vida, kuri iškvietė greitąją, būčiau numirė ten ant šalto plyto. Ligoninėje laukiau vaikų, bet jie tik pasakė: “Mama, mes dirbam, negalim”. Kai atėjo išrašymo metas, paprašiau Ugnei atvažiuoti, bet ji šaltai atsakė: “Pasiimk taksi, juk ne vaikas”.

Kai tik mane išrašė, susisiekiau su socialinės apsaugos centru. Paprašiau surasti gerus senelių namus ir sužinoti kainas. Pavargau būti našta, pavargau nuo abejingumo. Norėjau gyventi ten, kur mane prižiūrės.

Kai vaikai pagaliau atvažiavo, surinkau visą savo ryžtą ir pasakiau: “Arba pradedat man padėti, arba parduodu butus ir išvažiuoju į senelių namus. Pinigų man užteks.” Ugne užsidegė: “Tu mus šantažuoji? Nori palikti be būsto? Mes turim paskolas, vaikus, problemų, o tu galvoji tik apie save!” Jos žodžiai kirto kaip peilis. Aš jiems atidaviau viską, o jie negali atnešti net stiklinės vandens?

Jų reakcija mane sudaužė, bet abejingumas tik sustiprino mano sprendimą. Nelabai ko ir prašau – tik šiek tiek rūpesčio, kurio nusipelBet jie to ir toliau nesuprato, todėl nusprendžiau, kad senelių namai – vienintelis kelias į ramią ir prižiūrimą senatvę.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 × 5 =

Mano vaikai mane pamiršo: padėkite arba parduosiu viską ir persikelsiu į senelių namus.