Aš išvijau sūnų ir jo nėščią merginą, ir neabejoju savo sprendimu.

Pažįstu, kad kai pasakoju savo istoriją, žmonės reaguoja skirtingai. Vieni smerkia, kiti užjausti, bet aš visada sakau tą patį – ne, man neskauda. Nes aš per daug padariau savo sūnui, kad leisčiau jam užlipti ant sprando ir dar atsivežti „šeimą“.

Buvau vieniša motina. Vyras – tinginys ir niekam tikęs – taip ir nesugebėjo tapti tikru tėvu. Dirbti – tai jam nebuvo. Rūkė namie, gėrė su bičiuliais, žemino, gyveno iš manęs. Aš kentėjau, bet vieną dieną supratau: arba išgyvensiu aš, arba jis. Todėl išvariau jį – kaip vėliau ir sūnų.

Dirbdavau po tris pamainas, nematydama baltos dienos, tik kad mano sūnui Dovydui užtektų maisto, drabužių, šilumos. Nupirkau dviejų kambarių butą gerame rajone. Tik pamiršau svarbiausią – laiką ir auklėjimą.

Mama padėjo, bet per daug. Augino iš Dovyduko našlaitį, berniuką, kuriam „visi turi“. Jis nemokėjo nieko: nei sumaisyti valgį, nei sutvarkyti namus, nei paprastai pasakyti „ačiū“. O skųstis močiutei – bet kuriuo metu. Aš bloga mama, verčiu jį plauti indus, nesuprantu jo jautrios sielos.

Šešiolikos Dovydas jau buvo fiziškai stipresnis už mane, bet vos tik pasidarydavau griežtesnė – bėgdavo pas močiutę verkti. Į kariuomenę, žinoma, neėjo – mama „atpirko“. Mokytis – nenorėjo. Dirbti – juo labiau. Sėdėjo namie, ėmė mano pinigus, gėrė su draugais ir žaidė kompiuteriu.

Ir staiga kaip žaibas iš giedro dangaus: „Mama, Gabija laukiasi“. Gabija – jo aštuoniolikmetė draugė, pirmakursė, kuriai net patirties nebuvę. „Gyvensime pas tave“, – pasakė jis. Jokio „galima“, jokio „prašom“, jokio „mes dėkingi“. Tiesiog faktas: „Dabar mus du, maitink, girdyk ir duok stogą“.

Aš pasikalbėjau su juo rimtai. Paklausiau: „O tu dirbti ketini? Kaip gyvensite? Kūdikį auginsi be profesijos, be atsakomybės?“ Jis tylėjo. Žiūrėjo į grindis, kramtė lūpą ir tylėjo. Ir tada supratau – užteks. Aš užauginau vyrą, kuris taip ir nepaaugo. Aš davau jam viską, o jis pradėjo manyti, kad taip ir turi būti.

Skandalas buvo didelis. Pasakiau viską kaip yra. Aš neprivalau išlaikyti savo nepilnamečio sūnaus šeimos. Nekalbu jau apie merginą, kuri, matyt, mano, kad vaikai – tai tik rožinės batutės ir nuotraukos. Aš jam davau viską, dabar jis pats turi duoti kažką šiam pasauliui. Ar bent sau.

Išvariau juos abu. Taip, ir nėščią mergaitę. Nes jei jau suaugę, kad darytų vaiką, tebūnie suaugę ir atsakomybei.

Dabar jie gyvena pas mano motiną. Ji tęsia gelbėtojos vaidmenį, leidžia savo pensijos centus. Aš moku už komunalines paslaugas, perku jai vaistus. Sūnui – nė vieno euro. Ir teisingai.

Daugelis sako: „Bet gi juk mama!“ O aš atsakau – būti mama nereiškia leisti pasėsti sau ant galvos. Būti mama reiškia mokyti. Ir kartais – su griežtumu.

Nesigailiu. Nes jei būčiau palikusi, turėčiau ant sprando du veltinius ir svetimą kūdikį. O man, žinokite, irgi tegyveno.

Mano sūnus dar supras. Gal ne iš karto. Gal tik tada, kai pats taps tėvu. O gal ir nesupras. Bet mano sąžinė švari. Nes aš padariau viską, ką galėjau. O kai žmogus mylinčius žodžius mindo purvinais batais – reikia užspardyti duris. Net jei tai tavo sūnus.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 − two =

Aš išvijau sūnų ir jo nėščią merginą, ir neabejoju savo sprendimu.