Pažįstama su buvusiu žentu, bet dukra sužinojo ir paskelbė karą
— Tau dabar naujas žentas, mama! Kaip tu gali taip elgtis? — rėkė Gabija, kvėpuodama nuo pykčio. — Kad daugiau nebematau tavęs pas jį! Pagalvok bent kartą apie mane!
Gabijai keturiasdešimt, o jos balsas drebėjo nuo įtūžio. Prieš kelis metus ji išsiskyrė su Tomasu, o prieš trejus vėl ištekėjo. Su Tomu jie pragyveno dvylika metų, susilaukė dukters Austėjos, kuriai dabar dešimt. Neseniai Gabija užklupo savo motiną, Danutę, lankančią buvusį vyrą miestelyje Didžiulis. Ji atvežė Austėją savaitgaliui ir buvo priblokšta, pamatęs motiną, kuri pastaruoju metu vis dažniau lankydavosi pas Tomą. Gabija pasijuto išduota, o jos pyktis išsiveržė kaip audra.
Danutė visados svajojo apie sūnų, bet likimas jai davė tik dukterį. Kai Gabija atvedė į namus Tomą, jis iškart nepatiko tėvams. Paprastas automechanikas, be nuosavo būsto, atrodė ne tas žmogus. Danutė ir jos vyras priėjo jį šaltai, bet laikui bėgant, ypač po vyro mirties, ji įžvelgė Tomo širdyje šilumą. Jis tapo jos atrama, visada pasirengęs padėti.
— Atsiprašau, Danutė, — pasakė Tomas netrukus po vestuvių. — Mano mama mirė, bet aš negalėsiu tave vadinti „mama“.
Danutė neprisivertė. Jai užteko, kad jis elgėsi su pagarba. Laikui bėgant ji įvertino jo gerumą ir meistriškumą. Kai Gabija laukė Austėjos, o Danutė gulėjo ligoninėje po inkstų operacijos, Tomas dalijo laiką tarp jos ir namų. Atveždavo maisto, guodė, rūpinosi. Išrašius ją, jis perėmė visus namų reikalus, neleisdamas nei jai, nei žmonai perdirbti. O kai gimė Austėja, Tomas švietė iš laimės, taptdamas tobulu tėvu ir pagalbininku.
Bet metai ėjo, ir Gabija pasikeitė. Paaukštinta darbe, susilaukusi naujų pažįstamų, ji pradėjo gėdytis vyro. Priekaištaudavo už paprastus drabužius, kalbėjimo manieras, neturinčią diplomo. „Jis net negali palaikyti pokalbio apie knygas!“ — skundėsi motinai, lygindama Tomą su kolegomis. Danutė bandė jį ginti:
— Pati jį pasirinkai, Gabi. Tomas tėvui nepatiko, bet tu primygtinai reikalavai. O dabar ko nerimsti?
Jos širdis skilo, matant, kaip dukros santuoka griūva. Tomas uždirbdavo daugiau už daugelį profesorų, sutvarkydavo viską namuose, buvo mylintis tėvas, bet Gabija to nevertino. Danutė kartą neištvėrė:
— Tomo širdis auksinė, ir rankos auksinės! Ne kiekvienas profesorius tiek daro šeimai!
Bet Gabija tik mJai vis dėlto rūpėjo tik savo naujas gyvenimas, o senos rūpesčiai atrodė kaip tolimas atgarsis, kurį ji drąsiai paliko praeityje.