Pamotė man išgelbėjo gyvenimą. Dabar noriu jai padėkoti.

Mano gyvenimas miestelyje Pušynė kažkada buvo pilnas laimės: mylinti mama ir tėtis, jaukus namas, vaikų juokas. Bet tragedija viską padalino į „prieš“ ir „po“. Mama susirgo ir išblėso, palikdama mus su tėčiu tuštumoje. Jis nesugebėjo susidoroti su sielvartu – ėmė gerti, ir netrukus butelis tapo vieninteliu jo paguodos šaltiniu. Mūsų gyvenimas virto košmaru, o aš, mažas berniukas, atsidūriau ant bedugnės krašto.

Šaldytuvas stovėjo tuščias, maisto nebuvo. Dėvėjau apleistus, purvinus drabužius, o klasės draugai į mane badė pirštais, kuždėjo už nugaros. Gėda privertė mane likti namuose – nustojau eiti į mokyklą, bijodamas išjuokimo. Kaimynai pastebėjo, kas vyksta, ir grasino tėčiui socialinės tarnybos. Socialinės darbuotojos atėjo, ir kuriam laikui tėtis atsigavo: virė valgį, valė, bandė atrodyti normalus. Bet tai buvo tik kaukė. Jis gėrė dar daugiau, o netrukus mūsų namuose pasirodė nauja moteris.

Jos vardas buvo Daina. Aš, dešimtmetis Matas, žiūrėjau į ją su nepasitikėjimu. Kaip tėtis gali vesti ką nors į mūsų namus po mamos? Bet supratau: jei jis tuoksis, socialinės darbuotojos mus paliks ramybėje. Taip Daina įžengė į mūsų gyvenimą, ir, mano nuostabai, ji pasirodė gera. Ji turėjo sūnų, Dovydą, mano amžininką, ir mes greitai susidraugavome. Tėtis išnuomodavo savo butą, o mes keturi gyvenome Dainos erdviame bute Panevėžyje. Atrodė, gyvenimas tvirtėja, ir aš pradėjau tikėti geriausiu.

Tačiau laimė pasirodė trapi. Po dviejų mėnesių tėtis mirė. Jo širdis neišlaikė alkoholio ir sielvarto. Aš likau vienas, ir pasaulis sugriuvo. Iškart po laidotuvių mane nugabeno į vaikų namus – tėtis ir Daina nespėjo susituokti, ir aš jai nebuvo giminaitis. Sėdėjau šaltoje vaikų namų patalpoje, žiūrėdamas pro langą, ir jausdamas, kaip viltis miršta. Atrodė, kad aš niekam nereikalingas, kad mano gyvenimas baigtas.

Bet Daina manęs nepaliko. Kiekvieną dieną ji ateidavo į vaikų namus, nešdavo saldumynų, kalbėdavo, apkabindavo. Ji kovojo už mane, rinko dokumentus įvaikinimui, bėgiojo po įstaigas. Aš netikėjau, kad tai įmanoma – per daug kartų buvau išduotas. Bet vieną dieną auklėtoja pasakė: „Matai, susirink daiktus. Už tave atėjo mama.“ Aš išėjau prie vartų, pamaciau Dainą ir Dovydą, ir ašaros pasroviui pasileido. Pasišoviau į juos, apkabinau taip tvirtai, tarsi bijočiau, kad jie išnyks. Per ašaras pirmą kartą pavadinau ją mama ir dėkojau nepertraukdamas.

Grįžimas namo buvo stebuklas. Aš vėl pajutau šilumą, saugumą, meilę. Daina man tapo ne pamotė, o tikra mama – žodis „pamotė“ net nesiveržia į burną. Ji man davė šeimą, namus, viltį, kai buvau išsigandęs ir bejėgis.

Metai pralėkė. Baigiau mokyklą, įstojau į universitetą, įgijau diplomą ir susiradau darbą. Su Dovydu likome broliais – ne kraujyje, bet širdyje. Turime savas šeimas, bet nepamirštame Dainos. Kiekvieną savaitgalį važiuojame pas ją į Pušynę, kur ji mus sutinka su mėgstamais pyragais, šiltais apkabinimais ir išmintingais patarimais. Ji džiaugiasi mūsų sėkmėmis ir guodžia sunkiomis akimirkomis. Žiūriu į ją ir nenustoju dėkoti likimui už tokią mamą.

Daina išgelbėjo mane, kai buvau niekam nereikalingas. Ji man dovanojo gyvenimą, kupiną meilės ir prasmės. Kartais galvoju: kas būtų nutikę, jei ji būtų neatsiėmusi manęs? Ar būčiau išlikęs vienas? Jos poelgis įrodo, kad tikra šeima kuriama ne kraujyje, bet širdyje. Noriu jai pasakyti: „Mama, ačiū už viską.“ Ir tegu visas pasaulis žino, kokia ji nuostabi.

Kartais geriausios motinos ateina ne gimdamos mus, o pasirenka mylėti kaip savus. Ir būtent toji meilė tampa stipresnė už likimą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 + 15 =

Pamotė man išgelbėjo gyvenimą. Dabar noriu jai padėkoti.