Sūnaus apsilankymai pas uošvius: močiutė mano, kad mums daro paslaugą.

Gabija stovėjo prie lango savo bute Kaune, stebėdama, kaip Darius įdeda vaikišką kėdutę į mašiną. Jų sūnus, ketverių metų Dovydas, linksmai plepėjo, nekantriai laukdamas kelionės pas senelį ir senelę. Kiekvieną savaitgalį jie veždavo jį pas Gabijos tėvus, kad šie galėtų praleisti laiką su anūku. Tačiau kaskart grįžtant namo, Gabija jautė, kaip krūtinėje užverda pyktis. Jos motina, Aldona, nuoširdžiai tikėjo, kad rūpindamasi Dovydu ji daro dukrai ir jos vyrui didelę paslaugą. Ši mintis Gabiją privertdavo plaukti kraujy, ir ji sunkiai susilaikydavo, kad neišsiveržtų.

Viskas prasidėjo prieš dvejus metus, kai Dovydas pakako amžiaus, kad galėtų praleisti savaitgalius pas senelius. Gabija ir Darius nusprendė, kad tai puiki proga leisti tėvams praleisti laiką su anūku. Aldona ir jos vyras, Vytautas, mylėjo Dovydą be galo. Jie lepindavo jį pyragais, vedinėjo į parką, skaitė pasakas. Gabija džiaugėsi, matydama, kaip sūnus spindi iš jų dėmesio. Ji prisiminė, kaip pati vaikystėje mėgo lankytis pas savo senelę, ir norėjo, kad Dovydas turėtų tokias pačias šiltas atsiminimas. Bet ji negalėjo net įsivaizduoti, kad jos geros intencijos pavirs tokia nesąmone.

Kiekvieną kartą, kai jie atvažiuodavo pasiimti Dovydą, Aldona sutikdavo juos su kankinės išraiška, tarsi būtų aukojusi viską dėl jų gerovės. „Na, štai, padėjau jums, dabar galit atsipūsti,“ sakydavo ji, nors nė lašo prakaito jos kaktoje nebuvo. Arba: „Su juo nelengva, bet aš stengiuosi dėl jums, kad galėtumėt reikalus tvarkyti.“ Gabija smarkiai suspaudė kumščius, pajusdama, kaip kraujas plūsta į viršugalvį. Ji norėjo rėkti: „Mes neprašėme tavęs su juo sėdėti! Mes atvežėme Dovydą, kad JŪS džiaugtumėtės juo!“ Tačiau vietoj to ji veržėsi į dirbtinę šypseną ir murnėdavo: „Ačiū, mama.“ Darius, paprastai ramus, taip pat pradėjo prarasti kantrybę. Jis šnibždėdavo Gabijai mašinoje: „Ar ji tikrai mano, kad mes čia vaiką išmetam, kad galėtumėm išsiblaškyti? Tai gi jiems, o ne mums!“

Ne tai, kad Gabija ir Darius nemėgo praleisti laiko su sūnumi. Priešingai – jiems tai buvo didžiausias džiaugsmas: statyti pilis iš kubelių, vaikščioti prie Neries. Bet jie matė, kaip Aldona ilgisi anūko, kaip užsidega jos akys, kai Dovydas bėga link jos su šūksniu: „Senel!“ Jie norėjo suteikti šią laimę tėvams, o tuo pat metu leisti Dovydui pajusti didelės šeimos šilumą. Tačiau su kiekviena vizitu Aldonos žodžiai vis labiau kirto per ausis. „Pavargau, bet nieko, dėl jūsų iškęsiau,“ sakydavo ji, lyg jie būtų jai palikę vaiką, kad patys galėtų nuskristi atostogų. Gabija jautėsi kalta, nors ir nesuprato už ką.

Viršūnė pasiekė praėjusį savaitgalį. Jie, kaip įprasta, atvežė Dovydą šeštadienio rytą. Aldona, juos sutikdavoAldona, juos sutikdama, atsikvėpė: „Vėl visą dieną teks paskui jį bėgioti, bet suprantu – jūs turit savų reikalų.“

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four × 4 =

Sūnaus apsilankymai pas uošvius: močiutė mano, kad mums daro paslaugą.