Uošvė pasiūlė butų mainus su viena sąlyga: savo turiu perrašyti jai.

Mano uošvė pasiūlė pasikeisti butais – bet su viena sąlyga: aš turėčiau perrašyti savo butą ant jos.

Nežinau, ką jaučia kitos moterys, bet aš tikrai žinau: nesiruošiu rizikuoti tuo, kas priklauso man teisėtai. Ypač kai kalbama apie nekilnojamą turtą. Ypač – kai šalia yra mano vyro šeima, kurioje, kaip jau seniai atrodė, už bet kokiais „gerais ketinimais” vis slypi kažkas tamsaus.

Mano vyro Edvardo šeima – švelniai tariant, ne paprasta. Jo jaunesnysis brolis jau keletą metų sėdi kalėjime. Už ką – atspėk pati. Jis visada mėgo rizikingus žygius. Arba įtraukdavo kitus į įtartiną verslą, arba „prisiimdavo atsakomybę“, o vėliau ieškodavo kaltininkų. Galiausiai – susilaukė bausmės. O jo mama, mano uošvė, kaskart kartodavo: „Na juk jis berniukas…“

Kai mes su Eduardu susituokėme, pasirinkimo kur gyventi nebuvo – apsigyvenome pas mane. Aš nesiūliau, tiesiog turėjau butą, kurį paveldėjau iš močiutės. Vieno kambario, bet jaukų, šviesų, su aukštais lubomis. Vietos mums užteko su pertekliumi. Edvardas tvarkingas, namų žmogus. Net pradžioje, kai tik pradėjome gyventi kartu, jis nepalikdavo šlapio grindinio vonioje ir pats skalbdavo savo kojines.

Praėjo treji metai. Ir štai – mums gimė dukrelė. Ramus, šviesus vaikelis Gabija. Bijojau nemigų naktų, isterikų, nuovargio. Tačiau Gabija pasirodė tikru angelu. Ramiai miegodavo, buvo švelni. Su ja viskas buvo lengva.

Edvardas pasirodė geru tėvu. Taip, norėčiau, kad jis uždirbtų daugiau, bet kas to nenorėtų? Mes susitvarkydavome. O štai mano uošvė, tapusi močiute, tiesiog sužydo. Arba atnešdavo dovanų, arba skambindavo dešimt kartų per dieną. Visko stengdavosi – ypač man. Pirmiausia pagalvojau, kad ji tiesiog nori būti arčiau anūkės. Bet vėliau supratau – ji sumanė kažką.

Planas buvo paprastas. Uošvė pasiūlė mums su Eduardu persikelti į jos dviejų kambarių butą. O ji pati, „senelė močiutė“, pasiruošusi gyventi mūsų vieno kambario butuke. Sakydavo, kad mums bus lengviau, vaikui reikia savo kampelio, vietos bus daugiau, ir, žinoma, močiutės pagalba šalia.

Žodžiais – idealus pasiūlymas. Bet buvo viena sąlyga. Uošvė iškėlė reikalavimą: kad mes su vyru oficialiai sutvarkytume apsikeitimo dokumentus. Tai yra, aš turėčiau perrašyti savo butą ant jos. O tas dviejų kambarių butas, į kurį persikeltume, turėtų likti Edvardo vardu. Tik jo.

Iš pradžių net nesupratau, kur čia kabliukas. Bet paskui, kai atsisėdau ir viską perskaičiavau… užgriuvo baimė. Išsiskiriant mes, liksiu be nieko: mano butas – jos, tas, kuriame gyvenu – jo. Ir viskas pagal įstatymą.

Nežinau, ar tai gudrybė, ar tolimaregystė, bet uošvė stovi ant savo. Įtikinėja, spaudžia, naudoja visus argumentus. Net sako, kad jei dabar atsisakau, vadinasi, iš anksto galvoju apie skyrybas. O jei galvoju – vadinasi, nemyliu.

Edvardas klauso. Jis sutrikęs. Supranta, kad tai gali būti rizikinga, bet gi motina – ji nepasiūlys ko nors blogo, tiesa? Mes rimtai pasikalbėjome. Aš pasakiau: „Edvardas, tu esi mano vyras, mano dukters tėvas. Aš tau pasitikiu. Bet tavo motinai – ne. Nenoriu. Negaliu. Jaučiu blogą nuojautą.“

Jis atsakė, kad aš viską komplikuoju. Kad turėčiau būti lankstesnė, kad gi tai tik popieriai. Kad niekas nepasikeis, ir niekas nieko nepaliks. Bet aš žinau, kaip būna. Šiandien – „niekas“, o rytoj – jau „svetimi žmonės“. Ir liksiu aš su vaiku – be nieko.

Aš pasiūliau kompromisą: paprastas apsikeitimas – be perrašymų,

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fourteen − eight =

Uošvė pasiūlė butų mainus su viena sąlyga: savo turiu perrašyti jai.