Vakar dar kartą pagalvojau, kaip išspręsti šią problemą. Aš ištekėjau už vyrą, kuris turi dukrą iš pirmos santuokos. Jos motina paliko mergaitę ir išvyko į užsienį su nauju vyru, o vaiką paliko vyrą. Dabar gyvenu pragare, bandydama sutarti su svetima dukterimi mūsų namuose mažame Ukmergės miestelyje. Svajojau apie laimingą šeimą, bet vietoj to gavau išlepę, nemandagią mergaitę, kuri man nuodija gyvenimą. Dabar aš laukiuosi, ir man reikia, kad ji išvyktų pas mojutę. Bet kaip tai padaryti, kad ji pati norėtų iškeliauti?
Kai tik susipažinau su Tadu, jo duktė Gabija dažniau gyveno pas močiutę. Mačiau ją retai ir galvojau, kad priimsiu vaiką kaip dalį jo gyvenimo. Tačiau po vestuvių viskas pasikeitė. Uošvė pareiškė, kad jai sunku susitvarkąti su anūke, ir persikėlė Gabiją pas mus. Bandžiau su ja susirasti bendrą kalbą, bet visi mano pastangų žlugdavo į jos abejingumo ir užmačios sieną. Ji manęs neklauso, ignoruoja, lyg aš būčiau tuščia vieta. Dar blogiau – ji namuose komanduoja, mėto daiktus ir skundžiasi tėčiui ar močiutei dėl bet ko.
Kiekvieną dieną iš uošvės girdžiu pamokslus: „Būk kantresnė, Rūta, surask bendrą kalbą!“ Tadulas taip pat prašo būti atlaidesnė, bet aš nesuprantu, kodėl turėčiau leisti dvylikametei mergaitei, kuri atvirai nemandagauja? Ji man ne giminaitė, ir aš nenoriu būti jos aukle! Netrukus turėsiu savo vaiką ir nesiruošiu toleruoti jos elgesio. Kodėl niekas ją neauklėja, neįdeda į vietą? Tadulas ir jo mama lepina Gabiją, užmerkdami akis į jos grubumą ir tinginystę. Jei taip tęsis, iš jos išaugs išlepęs egoistas.
Gabija yra netvarklinga ir tinginė. Palieka neplautus indus, mėto drabužius, o valyti už jos tenka man. Manęs šoka jos elgesys: pikta, vylinga, ji daro viską, kad mane išvestų iš pusiausvyros. Tadulas dirba iki vėlyvo vakaro, todėl dažnai lieku viena su Gabija. Ji jau ne maža, bet jos negalima palikti vieną – taip mano vyras ir uošvė. Kodėl aš turiu aukoti savo laiką ir nervus? Aš noriu dirbti, ilsėtis, gyventi savo gyvenimą!
Uošvė užsuka pas mus porai valandų, lepina Gabiją, o pradeda mane graužti: „Kodėl su ja nežaidi? Kodėl neauklėji?“ Ji nuoširdžiai darbų, kad aš privalau rūpintis Tadulio dukra. Jų spaudimas mane uždusina. Jei jie nereikalautų iš manęs neįmanomo, gal ir susitaikyčiau. Bet dabar gailiuosi, kad susiejau gyvenimą su „su priekabu“ vyru. Gabija man niekada nebus miela, ir nenoriu apsimesti.
Situacija darosi vis sudėtingesnė: aš laukiuosi. Nenoriu išvykti nuo Tadulio – myliu jį, ir jis bando sušvelninti mūsų konfliktus. Bet gyventi po vienu stogu su Gabija daugiau nebegaliu. Jos motina paskambina kartą per metus, atsiunčia pigius dovanėjimų, bet mergaitės pas save nepriima. Gabija ilgisi jos, ir matau, kaip tai ją žeidžia. Bet jos skausmas manęs nepriartina – priešingai, ji išlieja pyktį ant manęs, nemandagauja, atsirita.
Svajoju, kad Gabija išvyktų pas močiutę. Tai būtų tobulas išeitis. Močiutė gyvena netoli, myli anūkę ir galėtą ją pasiimti. Bet kaip tai suorganizuoti? Gabija prisikabina prie tėčio, o jis nenori jos paleisti. Bandžiau su ja kalbėti švelniai, siūlyti dažniau lankytis pas močiutę, bet ji tik nusispiaudžia. Gal jei būsiu griežtesnė, ji pati norės išvykti? O gal reikėtų pasikalbėti su Taduliu, kad įtikintų motiną pasiimti Gabiją? Nežinau, kaip elgtis, bet jaučiu, kad dar truputį – ir aš prarasiu kantrybę.
Mano nėštumas viską daro dar sunkiau. Noriu ramybės namuose, noriu ruoštis savo vaiko gimimui, o ne gaišti nervus svetimai dukrai. Gabija yra Tadulio praeities dalis, bet aš neprivalau dėl jos kentėti. Kaip padaryti, kad ji išvyktų, nesunaikindama mūsų šeimos? Aš ant ribos, ir man reikia išeities.
Ir tada prisiminiau, kad kartais geriausias sprendimas yra tiesiog pasakyti tiesą. Gal ir sunku, bet jei tyliai kentėsiu, niekas nepasikeis. Gyvenimas moko, kad kartais reikia pasirinkti save, kad išsaugotum tai, kas tau brangu. Bet kokiu atveju – pasirinkimas yra mano.