Įdukra vyrui, kuris manęs nepasirinko

Aš įsivaikinau mergaitę vyro, kuris manęs neišsirinko

Kai po daugelio metų parke mačiau Gabiją su vaikišku vežimėliu, širdis stipriai suskambo. Ramioji, graži, su šviesiomis akimis, ji atrodė lyg nepasikeitusi. Tačiau jos žvilgsnyje buvo kažkoks ypatingas šilumas, gylis… Įsivelkėme į pokalbį kaip buvusios mokyklos draugės, nors mokykloje beveik nebendraujavome. Ir staiga ji tarė:
— Nori, papasakosiu, kaip aš įsivaikinau mergaitę vyro, kuris pasirinko ne mane?

Klausiausi, negalėdama atitrūkti.

— Tai buvo prieš šešerius metus,— pradėjo Gabija.— Man tada ką tik sukako dvidešimt treji, išvykau į komandinę kelionę į šiaurę, dirbau statybų įmonėje. Dovydas buvo tos firmos vairuotojas. Dvejais metais vyresnis, linksmas, su amžinai dulkėtuotomis rankomis ir šiltais akimis. Dažnai susitikdavom – objekte, mašinoje, tarp kelionių. Ir štai vieną dieną, po ilgo pokalbio, supratau – viskas, aš pralaimėjau. Uteko vos viena diena, kad suvokčiau: tokio vyro ieškojau visą gyvenimą.

Baigiantis komandiruotei, apsikeitėme telefono numeriais. Jis nepaskambino. Savaitė, kita – tyla. Tada susitelkiau ir paskambinau pati. Susitarėm susitikt jo mieste. Jis pažadėjo nuvaryti mane į kalnus… Jaučiausi kaip danguje. Vaikščiojome, gėrėme arbatą mažame kavinės kambaryje ir tiesiog kalbėjomės. Atrodė, niekas mūsų neišskirs.

O paskui – tyla.

Skambinau, rašiau, bet jis tarsi išgaravo. Negalėjau suprasti, kas nutiko. Skausmas gniaužė gerklę, bet nepasidaviau. Po savaitės paėmiau atostogų dieną ir nuvykau į jo gyvenamąjį rajoną. Surandau jo namą, pabeldžiau. Jis išėjo, sutrikęs, pavargęs ir… svetimas.

— Atsiprašau,— tarė jis.— Aš jau turiu merginą. Tuo metu mes buvome ant skyrybų ribos, galvojau, kad viskas baigta, bet… susitaikėme. Po mėnesio tuokiamės. Ji nesutinka, kad mes bendrautumėm.

— Supratau. Laimės jums…

Išėjau vos sulaikydama ašaras. Vėliau jau nesiėmiau jų sulaikyti – verkdavau naktimis, darbe, transportuose. Jis manęs sapnuodavo kiekvieną naktį. Sapnuose kalbėjausi su juo, sakydavau, kaip myliu, kaip laukiu. Negalėjau žiūrėti į jokį vyrą. Jiems manęs nebuvo. Vis laukiau… laukiau, kad likimas suteiks dar vieną šansą.

Praėjo treji metai.

Vieną dieną socialinių tinklų juostoje užkliuvau už jo profilio. Ranka drebėjo, kai rinkau žinutę. Nieko ypatingo – tik „Labas, kaip laikaisi?“. Atsakymas atėjo beveik akimirksniu. Jis neslėpė: žmona mirė nuo ligos, palikusi jam dvejų metų dukrelę. Dovydas buvo pamiršęs, suniokotas, augina mergaitę vienas.

Nežinojau, ką atsakyti. Tiesiog parašiau: „Atvažiuok su dukterim pas mane. Pailsėkite.“

Jie atvažiavo.

Mažylę vadino Aušrine. Ji iškart traukėsi prie manęs – ištiesdavo rankeles, šaukdavo „mama“, slėpdavosi už mano kojų. Dovydas gėdijosi, atsiprašinėjo, sakydamas, kad ji retai eina prie svetimų. Bet aš nesijaučiau svečia. Žiūrėjau į šią mergaitę – ir širdis skilo. Pamilau ją iš pirmo žvilgsnio.

Pradėjome susirašinėti, susitikinėti. Aušrinė nekantriai laukdavo mano apsilankymų. O Dovydas… jis neitrūko pirmas. Žiūrėjo atsargiai. Aš nespausdavau. Tiesiog buvau šalia.

Vieną kartą jis paklausė:

— Bet gi tu jai svečia. Ar tau nesunku?

— Ji man gimta, Dovydai,— sušnibždėjau ir apsiverkiau.— Myliu ją kaip savo…

Po trijų mėnesių gyvenome kartu. Iš pradžių kaip draugai. Vėliau – kaip šeima. O po dar metų mums gimė sūnus. Aš įsivaikinau Aušrinę. Taip, oficialiai. Pati nuėjau ir pateikiau dokumentus.

Žmonės paskalojo, smerkė. Sakė, kaip gi taip – jis tave kažkada paliko, o tu jį priėmei, dar ir svetimą vaiką paėmei.

Svetimą?..

Ši mergaitė kiekvieną rytą prie manęs bėgdavo su šauksmu „mama!“, dovanojo piešinius ir šnibždėdavo į ausį „aš tave myliu“. Kas gali būti brangesnio?

Dabar jai šešeri. Ji eina į parengiamąjį klasę, mokosi skaityti, padeda man virtuvėje, prižiūri broliuką.

O Dovydas?.. Daug ko kartu išgyvenome. Matau, kaip jis dėkingas. Tapom tikrais artimais žmonėmis. Tikra šeima – tokia, kokios svajojau prieš tuos šešerius metus.

Ir žinai, aš neatsigailiu. Nei vienos dienos.

Mano gyvenimas susiklostė būtent taip, kaip turėjo. Ne iš karto, ne lengvai, bet – teisingai.

Aš grįžau pas jį.
O jis – pas mane.
Ir mes turime dukrą, sūnų bei namus, kuriuose gyvena tikra laimė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 − four =

Įdukra vyrui, kuris manęs nepasirinko