Vyras paliko raštelį: „Aš įsimylėjau kitą“

Vyras paliko laišką ir išėjo: „Susipažinau su kita“.

„Uošvė skambino, tavo brolis išsiskiria“, – per pietus ištarė Gabija, žvelgdama į vyrą. Tomas tylėjo, įsmeigęs žvilgsnį į lėkątę. „Kodėl tyli? Ar palaikai jį? Jis palieka tris vaikus!“ Gabija pajuto, kaip viduje užvyrsta pyktis.

„Gabijau, nurimk“, – Tomas atstūmė savo lėkštę. „Jis nepalieka vaikų. Jei jie išsiskiria, vadinasi, yra priežasčių“. Jis atsistė ir išėjo iš virtuvės, palikdamas ją su sumišimu. Jo šaltas atsakymas skaudžiai dūrė širdį. Kitą dieną, grįžusi iš darbo, Gabija ant stalo išvydo laišką ir sustingo, lyg perkūnu trenkta.

Gabija ir Tomas gyveno kartu 27 metus jų jaukioje buto Vilniuje. Ir staiga – skyrybos. Kaip tai įmanoma? Kaip žmonės, praėję tiek metų greta, gali išsiskirti? O duktė? Gabija negalėjo patikėti, kad jų gyvenimas griūva.

Jie susipažino, kai Gabija, jauna studentė iš mažo miestelio, atvyko į Vilnių stoti į universitetą. Išlaikiusi egzaminus, ji su drauge vaikščiojo prie Nerio. Ant suolo berniukai grojo gitara, o Gabija, mėgstanti tokias dainas, sustojo klausytis. Ten Tomas ir priėjo prie jos, šypsodamasis, su kibirkštimi akyse. Taip prasidėjo jų istorija.

Jie susitikdavo, nepaisant atstumo. Gabija mokėsi neakivaizdžiai, atvažiuodavo į sesijas, o tarp jų rašydavo laiškus – mobiliųjų tada dar nebuvo. Meilė augo, ir po metų jie surengė kuklias vestuves. Gyveno nuomojamame bute. Gabija dirbo, mokėsi, rūpinosi Tomo sergančia motina. Vaikų ilgai nebuvo – tik po aštuonerių metų gimė jų duktė, Austėja. Gabija tai laikė stebuklu.

Žodis „skyrybos“ Gabijai skambėjo kaip nuosprendis. Pasaulio pabaiga. Ji negalėjo įsivaizduoti gyvenimo be Tomo. Jis buvo jos atrama: aukštas, patikimas, kuriam šeima visada buvo pirmoj vietoje. Jie nebuvo tobula pora – Gabija daug dirbo, o namų reikalus dažniausiai tvarkė Tomas. Tačiau iki neseniai visiems tai tiko.

Viskas pasikeitė, kai Tomo brolis paskelbė apie skyrybas, palikdamas žmoną su trimis vaikais. Gabiją apėmė panika: o jei ir jos vyras turėjo ką nors? „Žiūrėk į taiką“, – galvojo ji, stebėdama Tomą prie vakarienės. Jis tylėjo, ir ši tyla ją gąsdino.

„Ar palaikai brolį?“ – negalėjo suvaldyti ji. „Jis palieka vaikus!“

„Gabijau, nepradėk“, – trumpai atkirto Tomas. „Jie turi savo priežasčių“.

Ji neužsipurvo. Pradėjo kontroliuoti vyrą: skambindavo šimtus kartų per dieną, klausydavosi kiekvieno jo pokalbio. Anksčiau ji nebūdavo pavydi, bet dabar kiekvienas jo žingsnis atrodė į ką nors įtartinas. Tomas ėmė tolti, ir tai tik kursto ugnį.

Vasarą Austėja stojo į universitetą Kaune. Gabija vyko su ja, kad susirastų butą. Išvykdama ji negalėjo net įsivaizduoti, kad grįš į tuščią namą. Tomas neatėjo ją pasitikti į stotį. Į skambučius neatsakydavo. Namuose, ant virtuvės stalo, gulėjo laiškas. Gabija jį atidarė, ir pasaulis sugriuvo.

„Gabijau, nežinau, kaip pradėti… Aš pateikiau skyrybų prašymą. Austėja jau suaugo, aš to laukiau. Tu nepastebėjai, bet aš pasikeičiau. Dėl dukters kentėjau tavo priekaištus, tvarkiau namus, kai tu praleisdavai laiką darbe. Mes neturime nieko bendro, meilė išblėso. Mes – svetimi žmonės. Prieš ketverius metus susipažinau su moterimi. Turime sūnų, jam trys metai. Aš išvykstu pas juos. Austėjos nepaliksiu, padėsiu. Butą palieku jums. Atsiprašau, jei galėsi“.

Gabija nukrito ant grindų. Ašarų nebuvo – tik tuštuma. Apsidairė po butą, bet niekas nežiūrėjo. Jos gyvenimas subyrėjo. Kaip pasakyti dukteriai? Kaip gyventi toliau, žinant, kad ketverius metus jis mylėjo kitą, o su ja tiesiog egzistavo, laukdąs tinkamos akimirkos, kad išeitų?

Ji išėjo į lauką. Visa savaitę lijo lietus, atspindint jos kančią, bet šiandien švietė saulė. Prie įėjimo Gabija pastebėjo kaimynę, Jūratę. Prieš penkerius metus Jūratė pateko į avariją su savo vyru. Jo nebėra, o ji liko pririšta prie invalido vežimėlio. Kasdien Gabija matydavo ją parke, vieną, bet su šypsena.

„Laba diena, Gabija“, – tarė Jūratė. „O kokia puiki diena, tiesa? Gal galėtumėte man padėti nusileisti laiptais?“

Gabija tyliai padėjo. Jūratė padėkojo ir staiga pasiūlė: „Gal eitumėte pasivaikščioti kartu?“ Gabija linktelėjo, pati nesuprasdama kodėl. Jos nebuvJų abiejų žingsniai lėtai nyko parko taku, o basas vėjas nešė pažadą, kad net ir po didžiausių audrų galima rasti ramybę.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three × three =

Vyras paliko raštelį: „Aš įsimylėjau kitą“