Skirtumas sudaužė Moniką kaip buldozeris. Ji garbino šeimininką ir nesitikėjo peilio nugaroje. Tačiau jis ją išdavė – su geriausia drauge. Per vieną dieną ji prarado du žmones, kuriems patikėjo širdį. Tikėjimas vyrais sugriuvo. Anksčiau girdėdama „visi išduoda“, ji mosavo ranka: „Mano Artūras – ne toks“. Dabar išdavystė ją sudegė viduje, ir ji prisiekė daugiau niekam neatverti savo sielos.
Monika augino dukrą Austėją. Buvęs vyras reguliariai mokėjo išlaikymo pinigus, retkarčiais matėsi su mergaite, bet nesididžiavo tėvo rolė. Monika susitaiškė: vienatvė iki gyvenimo galo. Ji net pradėjo rasti tam kartu malonumą – gyvenimas be vyro atrodė paprastesnis. Tačiau likimas mėgsta žaisti su mūsų planais.
Kolegės gimķtadienio proga nedideliame kavinėje Kaune Monika sutiko Andrių – jubilatės brolį. Jis taip pat išgyveno skyrybas, ir, ką įspūdingiausia, jo sūnus Dominykas gyveno su juo, o ne su motina. Andrius paaiškino: berniukas pats pasirinko tėvą, o buvusi žmona, įsikibus naujo meilės, neprieštaravo. Jai paauglys buvo našta.
Tą vakarą Monikoje sužibo pamiršta šiluma. Lyg jauna mergaitė, ji pajuto jaudulį, drugelius pilvėje – jausmą, kurio nepažįstama metų. Andrius taip pat nepaliko abejingas. Abu, sudaužyti skyrybų, bijojo naujų jausmų, bet kibirkštis tarp jų užsidegė nevaldomai.
Andrius išsižadėjo šešėlio ir, surinkęs drąsos, Monikai paskambino. Nesakydamas to pasimatymu – žodis atrodė juokingas jų amžiuje – jis pasiūlė susitikti ir pasikalbėti. Jie nuėjo į jaukų restoranėlį, kalbėjo iki uždarymo, nepastebėdami laiko. Po to buvo dar vienas pasimatymas, ir dar vienas…
Kartą Austėja liko pas tėvą, ir Monika pakvietė Andrių pas save. Po tos nakties jie suprato: daugiau nenori skirtis. Jų meilė, švelni ir brandi, atrodė kaip išgelbėjimas nuo praščios praeities. Tačiau buvo vienas akmuo – vaikai.
Abu turėjo paauglius. Dominykas, Andriaus sūnus, vieneriais metais vyresnis už Austėją. Skirtingi charakterų, pomėgiai, draugai. Iš pradžių Monika ir Andrius tiesiog susitikinėjo, kartais išsivedė vaikus, bet su šiurpai pastebėjome: Austėja ir Dominykas ne tik abejingi vienas kitam – jie vos slėpė neapykantą.
Po pusantrų metų Andrius neišlaikė. Jis padarė Monikai pasiūlymą. Jis ją mylėjo taip stipriai, kad pasijuto kaip berniukas, bet suprato: jam reikia šeimos, tikros, ne tokios kaip su buvusia žmona. Slapti susitikimai ir skambučiai jo netenkino. Monika, apsvaigusi, sutiko. Jai taip pat norėjosi miegoti šalia mylimo, kartu gaminti pusryčius, žiūrėti filmus vakarais.
Jie viską aptarė. Gyventi jų dviejų kambarių butuose buvo neįmanoma – skirtingos lyties paaugliams reikė į atskirus kambarių. Pardavę butus ir pridėję Andriaus santaupų, jie nusipirko erdvų namą Kauno priemiestyje. Lieka sunkiausia – pasakoti vaikams.
Nusprendė kalbėti atskirai, kad sušvelnintų smūgį. „Aš nenoriu gyventi su Andriumi ir jo sūnumi!“ – supyko Austėja. „Susitikite, kaip anksčiau! Kam jums vestuvės ir tas namas?“ Monika suprato dukrą, jos širdis suspindo nuo gailesčio. Dėl motinos Austėjai teks priprasti prie svetimų žmonių. Bet ji žinojo: per kelis metus dukra išskris iš lizdo, o kas jai liks? Tuštuma? Aplinkui buvo daug motinų, kurios paaukavo save dėl vaikų, o paskiau to paties reikalavo iš jų. Monika nenorėjo tokios likimo. Tvirtai, bet švelniai ji pasakė: „Sprendimas priimtas. Bet aš visuomet klausysiu tavęs, ir tu – mano pagrindinis.“
Austėja užsirūstino, bet nesipriešino. Jos tėvas, neseniai vedęs, vis retesnį skambino, ir mergaitė jautėsi apleista. Po ilgo pokalbio ji atidavė priverčiant sutikti. Tikėdama, jog motina jos neišduos.
Andriaus pokalbis ne į šviesesnę pusę. „Kodėl aš turiu gyventi su kažkokia panele ir jos mama?“ – murmėjo Dominykas. „Nes aš myliu Moniką“, – ramiai atsakė tėvas. „Tada aš išvažiuosiu pas mamą!“ – atšovė sūnus. „Prašom, – nepakrito Andrius. – Bet man bus skaudu, jei tu bėgsi sunkia akimirką. Beje, pas mamą turetum spaustis vieno kambario bute, o mes perkame namą. Aš norėjau ten pastatyti futbolo vartus, kad galėtume žaisti kartu.“ Dominykas, sumurėdamas, pasidavė. „Bet nesitikėk, kad laikysiu Austėją sura!“ – metė jis. „Aš prašau tik pagarbos,“ – atsakė tėvas.
Austėja taip pat pareiškė, jog Dominykas jai nereikalingas ir bendrauti su juo neskirs. Vestuvės buvo švęstos tyliai, šeimos rate. Vaikai restorane sėdėjo su negražiomis minomis, visu būdu šouduodami, kaip jiems nepatinka ši idėja.
Po savaitės šeima persikraustė į naują namą. Vaikų kambariai buvo įrengti pagal jų skonį – jie buvo tokie patys skirtingi kaip ir jų šeimininkai. Austėja, žylokščiai, keldavosi aušroje, klajodavo po namą, kol visi miegojo. Dominykas, pelėda, užsibūdavo prie kompiuterio iki vidurnakčio, o savaitgaliais miegojo iki pietų. Austėja negalėjo pakęsti žuvies, Dominykas galėjo ją valgyti tris kartus per dieną. Ji aistravo japonų popmuzikai ir manga, jis klausė pankroko ir žiūrėjo veiksmo filmų. Bendro tarp jų nebuvo nė menkiausio. Pokalbiai baigdViskas pasikeitė, kai vieną vakarą Austėja ir Dominykas susėdo kartu prie stalo ir pasidalino savo svajonėmis, suprasdami, kad šeima nėra kraujas, o tie, kurie tave myli.