„Daugiau niekada ne tik jo nepaliesi, bet ir savo anūko nebematysi!“ – vienos uošvės istorija, kuri sugriovė šeimą
Kiekvienos moters santykiai su uošve yra skirtingi. Kai kuriems jie – šilti ir pagarbūs, kitiems – tik pakantūs. Bet pasitaiko istorijų, į kurias sunku patikėti, kol pats neatsiduri panašioje pragare. Taip nutiko mano draugei Austei, kurios gyvenimas virto nesibaigiančia kova su moterimi, kuri iš dienos į dieną lėtai nunykdavo jos gyvenimą.
Kai Austė susipažino su Mariumi, jai buvo tik dvidešimt vieneri. Jis buvo vyresnis, jau patyręs nesėkmingą santuoką ir augino du vaikus iš pirmosios santuokos. Nepaisant amžiaus ir patirties skirtumo, tarp jų kibirkštėjo tikra meilė. Jiems atrodė, kad jie galės įveikti viską – tiek praeities šešėlį, tiek aplinkinių nuosprendžius. Tačiau vieną kliūtį jie neįveikė – Mario motiną, Valą.
Nuo pirmos dienos ši moteris neslėpė nepasitenkinimo. Jai erzino viskas: Austės amžius, jos paprastumas, kalbėjimo būdas, troškimas mylėti. Uošvė darydavo smulkius užgaulius, nuneikindavo veidą – lyg tyčia ieškodavo, už ką įskelti. Austė stengėsi prisitaikyti, tikėjo, kad galės įgyti palankumą. Klydo.
Pirmiausia Vala atsinešė į jų namus kačiuką, nors puikiai žinojo, kad Austė turi alergiją ir kad jau gyvena suaugęs katinas su šunimi. Namas virto cirku su pavydžiu gyvūnų trikampiu. Tada uošvė pradėjo išnešioti iš buto „nereikalingus“ daiktus, įskaitant knygas, gitarą ir net asmeninius Austės dovanotus daiktus, aiškindama, kad su kūdikiu „ne iki muzikos ir knygų“. O pats baisiausias buvo jos reakcija į nėštumą.
Kai Austė turėjo gulti išsaugojimui, Vala liko namuose ir elgėsi kaip šeimininkė. Ji supjaustė vestuvinę lovos veikmenį į skudurus, išmetė dalį rūbų. Nėščiai merginai buvo skaudu, baisu ir įskaudu – ji jautėsi atstumta savo pačios namuose. Tačiau blogiausias buvo priekyje.
Prieš pat gimdymą jie nusprendė užbaigti remontą. Marius pakvietė motiną pagelbėti. Ji atėjo ir iš karto reikalavo nuo Austės – aštuntą nėštumo mėnesį – baltinti lubas. Kai Austė mandagiai atsisakė, pateikdama savo būklę kaip priežastį, Vala šypsosi:
„Anksčiau moterys lauke gimdydavo ir su šakėmis dirbdavo, o tu vargšė, tik iš visko norėtum išsisukinėti.“
Marius tylėjo. Ir toje tyloje buvo smūgis stipresnis už bet kuriuos žodžius.
Po gimdymo Austė grįžo į namus jau su kitokia širdimi. Ji jautėsi svetima. Ir kai vaiko palto, kurį dovanojo uošvė, rado paslėptus adatus – širdis suspaudė iš siaubo. Ji parodė tai vyrui, bet jis atsakė, kad „jai tiesiog pasirodė“. Austė nesilaikė – sviestė palta į krosnį ir žiūrėjo, kaip degė jos baimė, tikėjimas, kantrybė.
Praėjo kelios savaitės. Nugara skaudėjo nepakeliamai, vaiką reikėjo nuvežti į kliniką. Pagalbos nebuvo. Niekieno. Tada Marius pakvietė motiną. Ji atvažiavo su kankinės išraiška. Visą kelią ligoninėn uošvė nestovėjo: smerkdavo, priekaištaudavo, mėtė užuominas. „Silpna tu, Austė. Sūnelis galėjo rasti stipresnę, protingesnę moterį. O tu tik gulėt ir dejuot mėgsti.“
Austė tylėjo. Spaudė kumščius. Galvojo tik apie tai, kad vaikas būtų apžiūrėtas.
Grįžtant namo Vala, nelaukdama žalio šviesoforo, su kūdikiu ant rankų mestelėjo per gatvę į raudoną šviesą. Mašinos pyškino stabdžiais, kas nors pykolo, kitaAustė staigiai sugriebė kūdikį iš uošvės rankų ir tvirtai pasakė: „Daugiau niekada neprileisiu prie savo vaiko.“