Svetima moteris pavertė mano gyvenimą pragaru: kasdien su anyta

Nie diena be anyčios: kaip svetima moteris pavertė mano gyvenimą pragaru

Kai vedžiau su Dominyku, pirmas ir, kaip tada man atrodė, išmintingas sprendimas – gyventi atskirai nuo tėvų. Jis dirbo inžinieriu geroje privacioje įmonėje, o aš įnešau savo dalį iš močiutės buto pardavimo į būsto paskolą. Pradėjome kurti savo lizdą, svajodami apie ramybę, jaukumą ir tikrą šeimą. Bet kas galėjo pagalvoti, kad į šias sienas kartu su mumis įsikurs jo mama…

Fiziškai ji negyveno su mumis, bet jausmas, lyg ji būtų kiekvienoje lizde, kiekvienoje spintoje, kiekviename šaukšte. Nė vienas sprendimas, nė viena pirkinys, nė vienas įvykis neįvyksta be jos aktyvaus dalyvavimo – ar tai būtų arbatinuko, užuolaidų ar net paprasto vonios kilimėlio pasirinkimas.

Užtenka tik užsiminti, kad reikia pakeisti užuolaidas – ir anyčia jau čia, su aplankais, katalogais ir pilna patarimų. Šventėms ji rengia scenarijus, lyg dalyvautume mėgėjų teatro konkursuose. Kartą su draugais planavome sutikti Naujuosius metus trobelėje užmiestyje. Viskas buvo sumokėta, produktai nupirkti, užsakytas transportas. Bet ji surengė tokį spektaklį, kad net Stanislavskis paploštų stovint. Ašaros, priekaištai, dejonės: „Tokią naktį – ir palikti motiną!“ Galiausiai likome namie, pinigai dingo, o ji visą vakarą kritikavo televizijos artistus, sėdėdama fotelyje kaip imperatorienė.

Kai pagaliau pastojau, su Dominyku nusprendėme pertvarkyti svečių kambarį į vaikų. Ir tik tai paminėjome pokalbyje… Kitą rytą ji jau stovėjo slenksčyje su dviem darbininkais ir rulonais tapetų. Nespėjau net žodžio įsiterpti – prasidėjo remontas. Pagal jos planą. Jos spalvas. Jos viziją. O aš stovėjau šalin savo namuose ir jausčiausi kaip svetimė.

Šimtą kartų sakiau vyrui, kad man sunku. Kad nesijaučiu šeimininke. Kad noriu pati rinktis – nuo tapetų iki indų plovimo kempinės. Bet atsakymas vis tas pats: „Mama tiesiog nori padėti. Ji turi gerą skonį. Ji daro iš meilės.“ O mano meilė? Mano norai? Mano skonis? Ar visa tai neturi vertės tik dėl to, kad negimdžiau „tokio nuostabaus sūnaus“?

Ir štai kulminacija. Ji atėjo ir iškilmingai paskelbė: „Mes su Dominyku važiuojame atostogų. Turkijon. Man reikia atsipūsti, aš juk viską pati tempu.“ Stovėjau su septynų mėnesių pilvu, ir man pritrūko žodžių. Nė vieno. Vyras numurmėjo, kad negali ją vieną paleisti. O aš pasakiau tiesiai: jei jis važiuos su ja, gali iš karto pamiršti, kad turi žmoną.

Rezultatas? Ji įsiveržė į namus su riksmais, kad aš jai pavydžiu. Kad ji pagimdė ir užaugino man vyrą, o aš nedėkinga. Kad negaliu važiuoti, nes „pati susirinkau pilvą“, ir dabar trukdau jai bent šiek tiek pailsėti nuo „šio nedėkingo gyvenimo“. Ir apskritai, ji viską mums daro, o mes…

Jau nežinau, kas teisinga, o kas ne. Pavargau gyventi trejetu, kai santuokoje tik du. Nenoriu kovoti, bet ir taikytis su šituo neįmanoma. Jaučiu, kaip prarandu save – kaip moterį, kaip žmoną, kaip būsimą motiną. Baugu pagalvoti, kad kai gims vaikas, ji rinks ne tik sauskelnės, bet ir vardą, ir mokyklą, ir su kuo jam draugauti.

Mergaitės, gal žinosite, kaip išgyventi šalia tokios „auksinės“ anyčios? Ar tai bevilčiška, ir reikia tiesiog susitaikyti, kad dabar ji bus su manimi iki mano paskutinių dienų – kaip šešėlis, kaip fonas, kaip balsas už kadro, kuris visada garsesnis už mano?

Rašykite. Nežinau daugiau, kaip kovoti su šia beprotybe.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + thirteen =

Svetima moteris pavertė mano gyvenimą pragaru: kasdien su anyta