Po jos vestuvių netekau ne mamos, o artimiausio žmogaus

Po jos vestuvių praradau ne mamą – o žmogų, kuris man buvo arčiausias.

Man dvidešimt penkeri. Turiu gerą darbą, mokausi neakivaizdžiai, bandau kiekvieną dieną tvirtėti savo kojomis, nors kartais būna baisu. Dirbu direktoriaus padėjėja didelėje logistikos kompanijoje Vilniuje, iš pažiūros viskas gerai, bet širdį skauda, nes namie – jau nebėra to namų šilumos. O mama… ta mama, kurią pažinojau visą savo gyvenimą – tarsi išnyko.

Mama augino mane viena. Tėvo niekada nepažinojau – gimimo liudijime tuštuma, o jos atsiminimuose – tik miglotas šešėlis. Buvom kaip draugės. Žinoma, būdavo visko. Buvau sudėtingas paauglys, piktavausi, ginčydavausi, daužydavau duris, bet mama visada sugebėdavo surasti prieigą prie manęs. Ji mokėjo klausytis, mokėjo mylėti. Net pačiuose tamsiausiuose momentuose ji man buvo šilumos sala.

Prieš kelis metus išsikrausčiau pas ją – išsinuomojo kambarį, gyvenau atskirai. Bet lygiai prieš metus prasidėjo mano išsisukimas. Sunkus operacija, sunkus išsiskyrimas, tiesiog emociškai suirusi. Žinoma, mama priglaudė. Grįžau į jos butą – tą patį, kuriame nuo mažens jaučiausi saugi. Bet, deja, grįžau jau ne į tuos pačius namus.

Viskas prasidėjo prieš penkerius metus, kai mama pirmą kartą paminėjo Raimondą. Kolegą, vyresnį už ją, solidų, mandagų. Tačiau paaiškėjo – vedęs. Tuo metu mane tai atstūmė, bet mama kaip moksleivė tikėjo: „Jis su žmona seniai nieko nebeturi“. Jie toliau susitikinėjo, kol galiausiai jis išsikėlė iš namų ir atsikraustė pas mus. O po dar metų – susituokė.

Vestuvės buvo kuklūs, tik artimiausiems. Šypsausi, dovanojau gėles, stengiausi priimti. Bet nuo tos akimirkos mama pradėjo nykti – nykti ir tirpti tame svetimame žmoguje. Jos elgesys keitėsi – nepastebimai, bet neišvengiamai.

Anksčiau galėjom kalbėtis iki vidurnakčio. Aptardavom viską: nuo serialų iki mano mokslų, nuo maisto iki ateities. Dabar – viskas virto tyla. Raimondas akivaizdžiai nemėgo mano buvimo. Jo žvilgsniai, kandžios pastabos, ironiški komentarai – mama tarsi to nemato. O gal nenori matyti.

Pamažu ji pasikeitė visiškai. Balse – šaltis. Elgesyje – svetimi bruožai. Tarsi jį kopijuoja. Iš pradžių tai buvo smulkmenos: frazės, vertinimai. O paskui pradėjo kritikuoti viską – nuo mano drabužių iki mano vaikino. Sakydavo, kad jis „niekur nieko“, kad „iš jo nebus jokios naudos“, kad aš nevykėlė, jei negaliu susikurti normalių santykių. Nors dar prieš porą metų ji apkabindavo mane, kai verkdavau dėl nesėkmingos meilės.

Pačiausia baisiausia – ji pradėjo gerti. Kiekvieną vakarą grįždavau iš darbo ir rasiu juos abu prie stalo, su buteliu. Taurelės, užkandžiai, juokas – svetimas, sunkus, kartokas. Jie kalbėdavosi taip, tarsi būčiau svečia. O kartais mama apsvaigusdavo ir šauktų, kad aš čia „laikina“. Kad butas – jos, ir jei man nepatinka, durų niekas neuždarinėja.

Bandžiau su ja kalbėtis. Ramiai, skausmingai, prašydama – atsigriebk. Tu tokia nebuvai. Tai ne tu. Ji klausydavosi ir… nusisuksdavo. Arba išeidavo. Arba akių neuždarydama sakydavo: „Tu man pavydi, nes pati nieko gero gyvenime neturi“.

Mes, atrodo, praradom viena kitą. Be skandalo. Be paskutinio riksmo. Tiesiog lėtai, skausmingai išsiskyrom kaip dvi linijos, kurios niekada daugiau nesikirs.

Dabar stoju ant naujo gyvenimo slenksčio. Mano vaikinas pasipiršo. Ieškome buto. Turėčiau būti laiminga, bet širdis šaukiasi. Kaip palikti mamą su šituo žmogumi, kuris ją sunaikina? Ji niekada nebūvo tokia – šiurkšti, pikta, abejinga. Bet dabar – būtent tokia.

Išeiti – reiškia išduoti ją. Likti – išduoti save. Ir kol kas nežinau, kaip gyventi su šiuo pasirinkimu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 − 9 =

Po jos vestuvių netekau ne mamos, o artimiausio žmogaus