Uošvė pažvelgė į puodą ir sušuko iš siaubo
Ona Žukauskienė atsikėlė aušroje ir, kaip visada, nuėjo į savo priemiesčio namo virtuvę netoli Kauno. Jos nustebimui, prie viryklės jaiškėsnijo snaša.
“Labas rytas,” šypsosi Agnė, maišydama ką puode.
“Labas,” burbtelėjo Ona Žukauskienė, susiraukusi nosis. “Ką tu ten gamini?”
“Balandėlių sriubą,” atsakė snaša, nesulėkdama darbo. “Tautvydas ją myli.”
“Balandėlių sriubą?” uošvė įtariai užuodė. “Ar taip turi sklisti šios sriubos kvapas?”
“O kaip ji turėtų kvepėti?” Agnė pečiais patraukė, uždengė puodą ir išėjo iš virtuvės.
Ona Žukauskienė, nevaikydama laiko, prišoko prie viryklės, nukošė dangtį ir žvilgtelėjo į vidų. Tai, ką pamatė, privertė ją sušukti iš siaubo.
“Kas čia už vira?” murmėjo ji, atsitraukdama tarytum nuo nuodingo mikstūro.
Agnė grįžo su lėkštėmis ir, pastebėjusi uošvės reakciją, ramiai paaiškino:
“Balandėlių sriuba, Ona Žukauskienė. Daržovės iš mūsų daržo – šviežios, tik nuo lysvės. Kai gamini iš savo augintų, tai kaip šventė.”
“Šventė?” prunkštelėjo uošvė, susikėlus rankas. “Tas tavo daržas – vienas kančios šaltinis! Leisti laiką lysvėms, kai viską galima nusipirkti parduotuvėje? Aš jūsų nesuprantu.”
“O man tai patinka,” švelniai atsakė Agnė, pilant sriubą į lėkštes. Runkelių, kopūstų ir žolelių kvapas užpildė virtuvę. “Žemė duoda tiek jėgų, kai su ja dirbi.”
“Jėgų?” uošvė apsiverkė. “Tai tiems, kurie neturi tikrų reikalų, gal ir pramoga. O normaliems žmonėms…” Ji nutilo, pastebėjusi, kad Agnė tik šypsosi, lyg ir nebegirdėtų jos kandžių žodžių. “Ir kam tu tiek išviręs?”
“Mums,” atsakė snaša. “Keletui dienų. Tautvydas visada prašo pakartoti.”
Ona Žukauskienė teatrališkai atsitraukė, lyg nuo sriubos kvapo jai pasidarę blogai.
“Aš to valgyti nebenoriu!” paskelbė ji su dramatiškumu. “Vien nuo kvapo pykina! Ką tu ten sumaišei?”
Agnė atsidusdavo, stengdamasi nežiūrėti į uošvę. Šalinėmis akimis ji pastebėjo, kaip jos vyras Tautvydas, įėjęs į virtuvę, įsitempęs stebi sceną, bet kol kas tyli.
Ona Žukauskienė negalėjo suprasti, kas atsitiko su jos sūnumi. Prieš dvejus metus Tautvydas buvo miestietis, talentingas IT specialistas. Jiedu kartu lankydavosi parodose, aptardavo naujus restoranus, svajodavo apie jo karjerą. Ir staiga – šis kaimiškasis gyvenimas užmiestyje, daržas, ši paprastuolė Agnė! Pati jos vardas kėlė uošvei erzulio drebulį.
Tautvydas visada buvo geidžiamas jaunikis – aukštas, protingas, žavus. Kiek vertingų merginų iš gerų šeimų jam akių mirkčiojo! Kodėl jis pasirinko būtent šią kaimo mergelę ir šį namelį pakampėje? Ona Žukauskienė tikėjosi, kad sūnus “peršoks” ir grįš atgal į miestą, į normalų gyvenimą. Bet laikas bėgo, o Tautvydas vis giliau įsTautvydas sugniaužė žmonos ranką ir šyptelėjęs tarė: “Svarbu, kad mes šitoje sriuboje randame savo laimę, nesvarbu, ką kiti galvoja.”