Vėluojanti dovana: kaip viena moteris vos neprarado veido

Pavėlavęs dovanas: kaip Rasa vos neprarado veido

Rasa Jurgaitė nuo ryto jaudinosi – jos sūnaus vestuvės. Viskas turi būti tobula: puikus banketas geriausiame miesto restorane, profesionalūs fotografai, gyva muzika, apkabinti padavėjai, šampanas. Jos Romukas, jos pasididžiavimas, vedė! Bet ką jis išsirinko?.. Kokią nors provincijos merginą su abejotina praeitimi. Ir kaip? Priėmė, iškėlė, į namus įsivedė. Rasa iškart suprato: ši Kotryna čia dėl jų buto.

Kai jaunavedžiai įėjo į salę, visi atsistojo. Rasa su vyru Algirdu ramiai priėjo ir įteikė stambų voką pinigų. Viskas aukščiausios klasės. Po jų sveikinimosi prisijungė ir nuotakos tėvai. Bet… rankose – nieko. Rasa susiraukė ir palinko prie vyro:

– Na, ką čia iš jų imti. Kaimas, – su šypsena pašnibždėjo.

Tik staiga Kotrynos tėvas, Andrius Kazlauskas, iš po švarko išsitraukė dėžutę. Atidarė. Rasai akyse sužibo raktai. Vyro balsas buvo ramus ir tvirtas:

– Mieli mūsų vaikai! Tegul jūsų namuose visada yra šilta ir šviesu. O kad turėtumėte tikrus savo namus – štai raktai nuo buto Vilniaus centre. Jūsų.

Tyla. Tada salė nulietė plojimų. Tik Rasa išbalo kaip drobė. Jai atrodė, kad pirštai drebėjo. Neįmanoma! Šitie „kaimiečiai“? Butas sostinėje?

Staiga jai pasidarė gėda. Gėda už visas tyčias, už paniekinamus žvilgsnius, už tą kvailą santuokos sutartį, kurią beveik prievarta primetė. Gėda, kad nenorėjo paprasčiau sužinoti, kas tokia Kotryna. Paaiškėjo, kad ši „provincijos mergina“ yra didelės pieno gamyklos savininkų duktė, vadovauja skyriui solidžioje įmonėje ir tūkstantį kartų protingesnė bei dorovesnė, nei Rasa galėjo įsivaizduoti.

O viskas prasidėjo nuo paprasto įtarimo.

– Sūnau, ji tau ne pora, – kartodavo Rasa Romui. – Jai reikalingas tik mūsų butas. Žiūrėk, kaip prie tavęs lipa.

– Mama, užteks. Mes mylime vienas kitą. Ji nuoširdi, gera.

Bet Rasos neįtikino. Ji skambino vyrui, prašė kištis. Tas nusišypsojo: „Tegul pats nusprendžia, jau suaugęs“. Paskambino šeimos draugui, Gediminui – jis dirbo su Romu ir, pasirodo, su Kotryna. Ir jis palaikė jaunuosius:

– Kotryna – protinga mergina. Puikus specialistas ir nuostabus žmogus. Džiaukitės, kad sūnus susirado tokią nuotaką!

Rasa nesiliavo. Tada sugalvojo kitą planą – šantažą:

– Norite vestuvių? Tada pasirašykite santuokos sutartį. Butas – mūsų, ir tešta. Gyvensit ne pas mus, ieškokit kur norit.

Kotryna ramiai sutiko:

– Prašom, jei jums taip ramiau.

Rasa įtariai žvilgtelėjo: „Ši gudruolė! Taip lengvai sutiko… Kažkas ne taip“.

Vestuves ji rengė asmeniškai. Stebėjo, kad viskas būtų tobula. Norėjo, kad visi pamatytų – jos sūnus nusipelno geriausio. Bet kas iš tiesų buvo „geriausia“ – suprato per vėlu. Kol ji išdidžiai pasakojo apie savo „aukštus“ giminaičius, Kotrynos motina, kukli ir švelni moteris, tiesiog šypsojosi.

Bet išgirdusi apie santuokos sutartį, neRasa virpanti ranka padėjo šaldytuvą ant stalo ir virto į šeimą, bet jau nebe su puoselėtu viršenybės jausmu, o su širdyje nykstančiu nusivylimu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

16 + twenty =

Vėluojanti dovana: kaip viena moteris vos neprarado veido