Artima be kraujo ribų

Vieną gražią rudenį, kai lapai pradėjo gelsti, skyrybos sugrįžo kaip senas šešėlis. Marina mylėjo vyrą be proto, bet jis ją apgavo su jos geriausia drauge. Vieną dieną ji neteko dviejų žmonių, kuriems atvėrė širdį. Tikėjimas vyrais sugriuvo kaip plyta per langą. Buvusių draugių juokeliai apie išdavystę atrodė kaip pikti burtai – ji vis juokdavosi, kad „Jos Dominykas kitoks“. Bet išdavystė sudegino jį iš vidaus, ir ji prisiekė niekada daugiau nebeatverti savo širdies.

Marina augino dukrą Austę. Buvęs vyras reguliariai mokėdavo išlaikymo pinigus, retkarčiais susitikdavo su mergaite, bet nesidomėjo tėvystės džiaugsmais. Marina susitaikė – likimas vieniškai senatvėje. Ji net pradėjo rasti tam kartų skonį – gyvenimas be vyro atrodė paprastesnis. Bet likimas mėgsta juoktis iš mūsų planų.

Vieno kolegos gimtadienio proga mažame kavinės kambaryje Klaipėdoje Marina sutiko Renatą – jubiliato brolį. Jis irgi buvo išgyvenęs skyrybas, ir, kuo stebuklingu, jo sūnus Rokas gyveno su juo, o ne su motina. Renatas paaiškino: berniukas pats pasirinko likti su tėvu, o buvusi žmona, įsitraukusi į naujus romanus, net neprieštaravo. Jaunimo metai jai buvo našta.

Tą vakarą jaučdavosi, tarsi vėl būtų vaikas, su švelniais drugeliais pilve – jausmas, kurio nepatyrė metų metus. Renatas irgi jos nenusigynė. Abu, sudaužyti skyrybų, bijojo naujų jausmų, bet kibirkštis tarp jų užsidegė kaip liepsna sausame miške.

Renatas išsisuko ir gavo Marinos telefono numerį. Po kelių diengalvio naktų jis paskambino. Ne vadindamas tai pasimatymu – toks žodis jų amžiuje skambėjo juokingai – jis tiesiog pasiūlė susitikti ir pasikalbėti. Jie nuėjo į jaukų restoranėlį, kalbėjo iki pat uždarymo, nepastebėdami, kaip bėgo laikas. Po to buvo dar vienas susitikimas, ir dar vienas…

Kartą Austė liko pas tėvą, ir Marina pakvietė Renatą pas save. Po tos nakties jie žinojo – atsiskirti jau nebegalės. Jų meilė, švelni ir brangi, atrodė kaip pabėgimas nuo praeities. Bet buvo vienas didelis klausimas – vaikai.

Abu turėjo paauglius. Rokas, Renato sūnus, buvo vieneriais metais vyresnis už Austę. Skirtingi charakteriai, pomėgiai, draugai. Iš pradžių jie tik susitikdavo, kartu leisdavo laiką su vaikais, bet greitai suprato: Austė ir Rokas ne tik abejingi vieni kitiems – jie vos slepė nepritarimą.

Po pusantrų metų Renatas beveik neteko kantrybės. Jis pasipiršo Marinai. Jis ją mylėjo taip stipriai, kad gali būti tik vienas svarstymas – šeima, tikra, ne tokia, kaip su buvusia žmona. Slapti susitikimai ir telefonai jam nebetiko. Marina, sukrėsta ir netikėtai sutiko. Ji troško miegoti šalia mylimo žmogaus, kartu gaminti pusryčius, žiūrėti vakaro filmus.

Jie viską aptarė. Gyventi dviejuose dviejų kambarių butuose buvo neįmanoma – skirtingos lyties paaugliams reikėjo atskirų kambarių. Pardavę butus ir pridėję Renato santaupas, jie nusipirko erdvų namą šalia Palangos. Liko sunkiausia dalis – pasakyti vaikams.

Austė sušuko: „Aš nenoriu gyventi su Renatu ir jo sūnumi! Kodėl negalime tiesiog toliau susitikinėti?“ Marina suprato dukrą, jos širdis skaudėjo už Austę. Ji žinojo – per kelis metus duktė išskris iš lizdo, o jai liks tuštybė. Galingu, bet švelniu balsu ji tarė: „Aš priėmiau sprendimą. Bet tavo balsas man visada bus svarbiausias.“

Austė įniravo, bet prieštarauti nenorėjo. Jos tėvas neseniai vedęs antrą kartą vis rečiau skambindavo, ir ji jautėsi palikta.

Renatui pokalbis su Roku buvo ne lengvesnis. „Kodėl aš turiu gyventi su kažkokia mergaite ir jos mama?“ „Nes aš myliu Mariną,“ ramiai atsakė tėvas. „Rytoj išvažiuoju pas mamą!“ sušuko Rokas. „Nebūk vaikiškas,“ atkirto Renatas. „Bet jei tu tai padarysi, man bus labai liūdna. Be to, pas mamą tu gyvensi vieno kambario bute, o mes perkamą namą. Aš net planavau pastatyti futbolo vartus, kad su tavim galėčiau žaisti.“ Rokas, paburbėjęs, nusišypsojo: „Bet nesitikėk, kad laikysiu Austę seserimi.“ „Pakanka pagarbos,“ atsakė tėvas.

Vestuvės buvo tylios, tik artimiausi šeimos nariai. Vaikai sėdėjo restorane su rūkstančiais veidais, aiškiai rodydami, kad šis reikalas jiems nepatinka.

Po savaitės jie persikraustė į naują namą. Kambariai buvo įrengti pagal vaikų norus – jie buvo tokie pat skirtingi kaip ir jų šeimininkai. Austė – rytmetis, keldavosi su saule, kol visi dar miegojo. Rokas – naktmetis, užsispaudęs prie kompiuterio iki vidurnakčio, o savaitgaliais miegojo iki pat pietų. Austė nemėgė žuvies, Rokas galėjo ją valgyti tris kartus per dieną. Ji mėgo japonišką popmuziką ir manga, jis klausė pankroko ir žiūrėjo veiksmo filmus.

Pirmais mėnesiais jie vos ne kasdien priešinosi. Bet Austė netikėtai pradėjo artėti prie Renato. Jos tėvas beveik išnyko iš jos gyvenimo, o vyriška pagarba jai buvo reikalinga. Renatas, nors ir griežtas, ją mylėjo kaip savo, kartais net labiau nei Roką. „Ji gi mergaitė,“ juokdavosi jis. Rokas tuo tarpu atsiverė Marinai. Jo motina niekada jo neklausė – jos gyvenime buvo tik nauji romanai. O Marina gebėjo klausyti be pasmerkimPo tos nakties, kai Rokas išgelbėjo Austę nuo įkyraus gerbėjo, jie pradėjo žiūrėti vienas į kitą visiškai naujomis akimis.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 − 6 =

Artima be kraujo ribų