Mes gyvenome kartu dešimt metų, bet dėl mano tėvo ji paėmė vaikus ir išėjo…
Man trisdešimt ketveri. Ir aš vienas. Visiškai. Žmona išėjo. Paėmė mūsų tris sūnus ir išvažiavo pas savo motiną į Rokiškį. O aš sėdžiu name, kurį pats statydavau, ir klausausi, kaip laikrodis atkala tuštumą. Kartu praleidome dešimt metų. Atrodytų, kas gali sugriauti tokį gyvenimą? Bet sugriovė. Mano tėvas.
Su Gabija susipažinau, kaip dauguma dabar – socialiniuose tinkluose. Pirmiausia susirašinėjome, paskiau susitikimai, po poros mėnesių – vestuvės. Viskas suktis pradėjo, lyg gerame filme. Buvau tikrai laimingas. Po metų gimė mūsų pirmasis sūnus Dovydas. Tada jaučiausi, tarsi skrendantis iš džiaugsmo. Nepajusdavau nuovargio, nesirūpinau problemomis, gyvenau šeimai.
Tuo metu gyvenome pas mano tėvus Panevėžyje. Ir tai buvo mano pirmoji klaida. Tėvas, nors ir darbštus žmogus, vis prisigerdavo. Jo išsišokimai tapo vis dažnesni. Pyktis, rėkimai, žeminimas – Gabija visa tai kentėjo tyliai. Aš užmerkiau akis. Galvojau – pralauksim, praeis, pripras. Motina jau seniai atsisakė kovoti su tėvo įpročiais, bet Gabijai visa tai buvo nauja ir skaudu.
Vieną kartą jis, apsvaigęs, griebė ją už rankų, rėkė nesąmones. Ji išsivadavo, paskambino man apsiverkusi. Atvariau. Skandalas. Rėkimai. Ir galiausiai – tėvas išmetė mus. Mus, su kūdikiu ant rankų, į gatvę. Gabija nesipriešino. Išvažiavom pas jos motiną.
Bet ir ten, Šiauliuose, neradom ramybės. Uošvė… sudėtinga moteris. Nuolatinės suvarytos, triukšmas, ginčai. Net Gabijai buvo sunku priprasti, o man dar sunkiau. Bet pasirinkimo neliko. Gabija laukė antrojo vaiko. Gimė Matas – antras mūsų berniukas. Judrus, šviesus, visados besišypsantis. Kol Gabija rūpinosi vaikais, aš dirbau dviem darbais, kad išlaikytumėm šeimą.
Taip praleidom beveik trejus metus. Tada uošvė mus išmetė. Tiesiai į akis: „Tu man nepatinki. Išsikraukit.“ Gabija išėjo su manimi. Atsinokojom butą, pagaliau atsikvėpėm. Be tėvų, be svetimų taisyklių – pirmą kartą pajutom, kad esame tikra šeima. Gyvenom neblogai. Nors ir sunku buvo. Pinigų vos užtekdavo, aq viską traukdavau pats, Gabija užsidirbdavo namuose. Bet buvom kartu. Ir to užteko.
Vėliau mano motina nusprendė statyti namą priemiestyje – netoli Joniškio. Svajojo apie didelį namą visai šeimai. Pakvietė mus, pažadėjo, kad viskas bus kitaip. Mes patikėjom. Įdėjom į statybas – rankas, laiką, santaupas. Po dviejų metų apsigyvenom. Namas buvo dviejų aukštų, vietos visiems užteko: ir tėvams, ir mums. Gyvenom ramiai, gimė trečiasis mūsų sūnus – Lukas.
Bet ramybė tęsėsi neilgai. Gabijos motina pardavė savo butą ir išvažiavo į sostinę, pas jos brolį. Pakeliui užsuko pas mus „trumpam“. Ir liko. Atsivežė dar vieną gyvenimo draugą. Prasidėjo priekaištai, apkalbos, užuominos. Gabija nervinosi, pyko. Mano tėvas vėl pradėjo gerti. Tuo tarpu aš pakeičiau darbą – dabar dažnai vykdavau į komandiruotes. Namuose būdavau kartą per dvi savaites. O namuose tuo metu kūrėsi kosmaras.
Grįžęs iš vienos kelionės radau Gabiją renkant daiktus. Ji verkė. Pasakė: „Aš nebegaliu. Tavo tėvas vėl rėkė, kad aš tik gimdyti moku. Jis mane… O tu kur buvai?“
Aš stovėjau lyg įkaltas. O paskiau žiūrėjau, kaip mano žmona su trimis vaikais išeina iš mūsų namo. Išvažiuoja. Išvažiuoja lyg į niekur. Bet žinojau – ji vyksta pas savo motiną. Tą pačią, kuri tik ir daro, kad ją prieš mane prieštarauja.
Skambinu jai kiekvieną dieną. Prašau sugrįžti. Verkiu į telefoną. Ji atsako šaltai: „Aš nebegrįšiu į tą namą. Niekada.“ Suprantu, kad kaltas. Kad laiku nesustatSuprantu, kad turėjau užtarti ją anksčiau, bet dabar lieka tik viltis, kad kada nors viskas pagerės.