Vestuvės be meilės
Dovydas vedė Aistę, kad atkeršytų savo buvusiai mylimai. Norėjo jai įrodyti, kad išdavystė jo neišgriovė. Su Austėja jie buvo kartu beveik trejus metus. Meilė jai atėmė jam protą: jis buvo pasiruošęs padėti pasaulį priešais jos kojas, kad tik ji nusišypsotų. Dovydas svajojo apie vestuves, bet Austė jį atvėsdavo: „Kam mums skubėti? Aš dar nebaigiau universiteto, o tavo verslas vos gyvuoja. Net normalios mašinos ar buto neturi. Gyventi su tavo sese viename bute? Ačiū, nenoriu dalintis virtuvės su Gabriele, nors ji ir draugė.“
Jos žodžiai skaudino, bet Dovydas juose matė tiesą. Jis ir sesė glaudėsi tėvų bute Vilniuje, o palikimą po tėvų mirties vos tempė. Universitetą teko mesti, kad išgelbėtų verslą. Užmiesčio namą parduodė kartu su Gabriele – verslas buvo svarbesnis. Per pusę metų be palikimo skolos augo, abu buvo studentai: jis penktam kurse, Gabrė antrame. Pardavimo pinigai padengė skolas, leido įsigyti prekių parduotuvei ir pasilikti šiek tiek atidėlioti. Bet Austė gyveno momentu, nenorėdama laukti. Jos tėvai suteikdami jai ramų gyvenimą, o Dovydas, staiga tapęs šeimos galva, žiūrėjo į ateitį kitaip. Jis tikėjo: sutvarkys reikalus, bus ir namas, ir mašina.
Nelaimė atėjo netikėtai. Dovydas laukė Austės prie kino teatro, kaip jie susitarė telefonu. Ji liepė neužvažiuoti, kas nustebino – Austė nemėgo autobusų. Jis žvalgėsi, kol ji atvažiavo brangiu visureigiu. „Atsiprašau, mes baigiam. Išeinu už vyro“, – ištarė ji, įkišdama jam kokią nors knygą, ir dingo mašinoje. Dovydas užšalvo, netikėdamas. Kas galėjo pasikeisti per dvi jo komandiruotės dienas?
Gabrė, pamatęs brolį, iš karto suprato: „Sužinojai?“ – „Linktelėjo“, – atsakė jis. „Susirinko sau turtingą žmogų. Vestuvės dvidešimt aštuntą. Kvietė mane liudininku, atsisakiau. Šlykštuolė! Už tavo nugaros intrigas kūrė,“ – Gabrė verkti pradėjo už brolio skausmą. „Nusiramink,“ – apkabino ją Dovydas. „Tegul jai viskas būna, o mums – geriau.“
Jis užsidarė kambaryje visai dienai. Gabrė beldė: „Pavalgyt bent, sūrelių blynų iškepiau.“ Vakare Dovydas išėjo, akyse dego ugnis: „Renkiesi.“ – „Ką sugalvoji?“ – „Vesiuosi su pirma sutikusia mergina.“ Gabrė bandė jam atmušti: „Negalima taip, tu ne tik savo gyvenimą griauni!“ Bet jis buvo nepaslankus: „Nebūsi – eisiu vienas.“
Miesto parke žmonių buvo kupina. Viena mergina, išgirdusi pasiūlymą, nusijuokė, kita atšoko, trečia, pažiūrėjusi į akis, tarė: „Taip.“ – „Kaip vardas, gražuole?“ – „Aistė,“ – atsakė ji. Dovydas nusivedė ją ir sesę į kavinę „pažadėti“. Prie stalo krito nepatogi tyla. Gabrė tylėjo, Dovydas virė keršto mintimis. Jis nusprendė: jo vestuvės bus ta pačią dieną kaip Austės.
„Ar yra priežastis, kodėl pasiūlei nepažįstamai ištekėti?“ – tyliai paklausė Aistė. „Jei tai impulsas, atsistoju ir išeisiu, nepyksiu.“ – „Ne, tu žodį davei. Rytoj duodame prašymą ir važiuojam pas tavo tėvus,“ – atkirto Dovydas ir nusispjaut: „Eikime į ‘tu’!“
Mėnesį iki vestuvių jie kasdien susitikdavo, pažindavo vienas kitą. „Paaiškink, kodėl?“ – kartą paklausė Aistė. „Kiekvienas turi savo paslaptis,“ – vengė jis. „O kodėl tu sutikai?“ – „Įsivaizdavau save kaip princesę, kurią išduoda už pirmo sutikto. Pasakose taip baigiasi laime. Norėjau išbandyti.“
Iš tiesų viskas buvo sudėtingiau. Aistė patyrė meilę, sudaužiusią širdį, ir prarado nedidelį santaupas. Tai išmokė ją skaityti žmones. Meilikautojus atstūmė akimirksniu. Ieškoti „to vienintelio“ nestengė, tačiau troško protingo, ryžtingo vyro. Dovyde ji pamatė jėgą ir rimtumą. Jei jis būtų buvęs su draugais, o ne sese, ji būtų praeity.
„Kokia tu princesė? Neramioji ar Elena Gražuolė?“ – susimąstęs paklausė Dovydas. „Pabučiuok – sužinosi,“ – nusišypsojo Aistė. Bet bučinių nebuvo. Dovydas pats ruošė vestuves, Aistė tik rinkosi iš pasiūlytų. Net suknelę jis nupirko pats, kartodamas: „Tu būsi gražiausia.“
URM jie susitiko su Auste ir jos jaunuoju. Dovydas priverstinai nusišypsojo: „Sveikinu,“ – pakštelėjo buvusią per skruostą. „Būk laiminga su savo milijonieriumi.“ – „Neapsimesk šou,“ – atkirto Austė. Ji apsidairė į Aistę: g„Jei tik žinotum, kiek aš myliu tave,“ – sušnibždėjo Dovydas, apkabindamas Aistę ir jaučiant, kad ši meilė bus didesnė už bet kokį kerštą.