Mano dukrai 38, ji neturi šeimos ar vyro, bet nori vaiko: Praeities nesugrąžinsime, bet galime pradėti vertinti gyvenimą čia ir dabar.

Dabar mano dukrai 38, ji neturi nei šeimos, nei vyro, bet trokšta vaiko. Laiko negrąžinsi, bet galima pradėti vertinti gyvenimą čia ir dabar.

Praėjusį mėnesį su dukra buvome dukterėčios vestuvėse viename jaukiausių Vilniaus restoranų. Šventė buvo puiki – viskas iki smulkmenų apgalvota, nuotaka spindėjo iš laimės, o svečiai buvo apsupti meilės atmosferos. Po šventės mano duktė, Gabija, nakvojo pas mane – gyvename skirtinguose miestuose. Ryte radau ją prie lango: ji sėdėjo, žiūrėdama į tuštumą, o veidą skalė ašaros. Mano mergaitė verkė, o širdį suspaudė skausmas.

Pribėgau prie jos: „Gabijau, kas atsitiko? Vakar viskas buvo gerai!“ Ji pakėlė į mane liūdnus akis ir tyliai tarė: „Taip, vestuvės buvo nuostabios. Aš niekada neturėjau tokių vestuvių. Ir jau nebeturėsiu. Kai ištekėjau, nebuvo nei suknelės, nei šventės…“ Jos balsas drebėjo, ir staiga prisiminiau tą dieną, kai Gabija ėjo į santuoką. Tai buvo lyg smūgis po šonkauliais.

Prieš dešimt metų maldavau ją surengti tikrą šventę. Norėjau, kad mano vienintelė dukra žibėtų baltu suknelėje, kad turėtų gražią šukuoseną, manikiūrą, profesionalų makiažą. Buvau pasirengusi sumokėti už viską – nuo banketo iki fotografo. „Gabija, tai tavo diena!“ – kalbinau ją. Bet ji mostė ranka, sakydama, kad vestuvės – praeities palikimas. Buvo siaubas, kai ji atėjo į registratūrą džinsais ir marškinėliais. Jokių gėlių, jokių šypsenų – tik parašas ir išėjimas. Jos santuoka buvo šalta kaip rudens lietus.

Tokia ji buvo visada. Mokyklos baigiamojo vakare, kai klasės draugai matavo vakarėlių kostiumus ir sukneles, ji atėjo išsikelti pažymėjimą šortais, paėmė jį ir nuėjo namo. Jokių šokių, jokių prisiminimų. Jos santuoka buvo tokia pat – be jausmų. Apie vaikus ji net girdėti nenorėjo, nors jos vyras, Domas, svajojo apie šeimą. Paprastai tokie dalykai aptariami prieš vedybas, bet Gabija, jauna ir ambicinga, manė, kad vaikai palauks. Ji norėjo gyventi sau, kurti karjerą, mėgautis laisve. Po ketverių metų Domas nebeištvėrė – jis išėjo, nes norėjo tapti tėvu.

Jie išsiskyrė. Domas netrukus vedė kitą, dabar jau turi tris vaikus, o Gabija liko viena. Ji susipažįsta su vyrais, bet kiekvieną kartą kartojasi: „Man niekas nereikalingas“. Bet aš matau, kaip jai vieniša. Ji visada buvo tokia – išdidžiai savarankiška, tačiau dabar ta savarankiškuma virto tuštuma. Ir štai, sėdėdama prie mano lango, ji staiga prisipažino: „Mama, gailiuosi, kad negimdžiau vaiko. Man 38, o aš nieko neturiu“. Jos žodžiai perplėšė širdį.

Dabar Gabija svajoja apie vaiką. Sako, kad kai manęs nebeliks, jai bus dėl ko gyventi. Bet aš bijau už ją. Vaikas – tai didelė atsakomybė, o Gabija vos suduria galą su galu. Ji dirba iki išsekimo, bet pinigų visada trūksta. Negaliu jai padėti finansiškai, ir tai skaudina mane. Glėbiu ją, guodžiu, bet jos akyse – begalinis liūdesys. Ji praleido tiek daug: vestuves, šeimą, šiltus prisiminimus. Ir dabar ta tuštuma ją spaustBet gyvenimas nesibaigė, ir tikėjausi, kad ji suras drąsos pakeisti savo likimą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

18 − ten =

Mano dukrai 38, ji neturi šeimos ar vyro, bet nori vaiko: Praeities nesugrąžinsime, bet galime pradėti vertinti gyvenimą čia ir dabar.