Kai aš ir Andrius ženčiavomės, iškart pradėjom svajoti apie savo būstą. Gyvenom mažame miestelyje netoli Kauno ir tikėjomės tik savo jėgų. Mano tėvai negalėjo mums padėti, o Andrius užaugo pas senelę Danutę ir nenorėjo grįžti į jos namus. Su savo motina jis beveik nebendraudavo – ji pasirodydavo tik retkarčiais, lankydama senelę. Andriui ji nebereikėjo: ji turėjo naują vyrą ir mažą dukrelę, o sūnus, matyt, jau seniai buvo tapsęs svetimas.
Paimėjome būsto paskolą ir dirbom kaip beproto. Norėjome kuo greičiau sumokėti dalį skolos, kad galėtume ramiai planuoti vaikus. Andrius pasiskolino šiek tiek pinigų iš savo motinos, bet greitai grąžinome skolą. Penkerius metus taupėm ant visko, ir po to laiko paskola buvo beveik padengta. Nuoširdžiai atsikvėpėm – net jei eisiu atostogų laukianti kūdikio, susimokėtumėm. Ir štai, nusprendę turėti vaiką, sužinojome, kad tepsime tėvais. Tą pačią dieną, kai ruošėmės švęsti, duris paskambino mano uošvė Rasa. Jos vizitas buvo kaip žaibas iš giedro dangaus.
“Kokiu reikalu?” – numetė ji sarkastiškai, apžvelgdama mus.
Pasidalinome džiaugsmu, bet ji net akimi nemirksėjo. Vietoje sveikinimo iššovė:
“Ne dėl to atėjau. Andriau, tavo sesuo, Giedrė, ištekėja. Jai nėra kur gyventi. Senelė persikels pas jus, todėl paruoškite jai vietą.”
“Kodėl pas mus?” – nustebo Andrius.
“Ji tave užaugino, todėl būk dėkingas ir padėk jai,” – atkirto Rasa.
“Ma, ji turi savo butą! Kodėl Giedrė turi ten gyventi?”
Pokalbis baigėsi kaltinimų srove. Uošvė trankiai uždare duris ir išėjo. O kitą dieną atvyko senelė. Ji stovėjo slenksčioje, gniauždamas nosinę, ir verkė. “Aš tik trukdu, niekam nereikalinga”, – tyliai tarė ji, ir širdis skilo. Andrius apkabino ją: “Neverk, senelė, viskas bus gerai”. Bet jau jaučiau, kad mūsų gyvenimas tuoj virs pragaru.
Su Danutės atsikraustymu prasidėjo košmaras. Uošvė pradėjo pasirodinėti bet kuriuo paros metu be perspėjimo. Teigė, kad turi teisę lankyti motiną. Po jos vizitų pradėjo dingti daiktai. Smulkmenos, bet vis tiek nemalonu: tas vazonas, kurį ji taip gyrė, arba statulėlė iš lentynos. Aš tylėjau, bet viduje viskas verdė. O tada Giedrė atėmė iš senelės televizorių – tą patį, kurį mes su Andriumi nupirkome, kad Danutė galėtų žiūrėti savo serialus. Senelė papasakojo, kad anūkė tiesiog supakavo jį į dėžę ir išėjo, net nepaaiškinus. Dar blogiau – Giedrė atiminėdavo visą senelės pensiją, palikdama ją be nieko.
Vieną dieną Danutė išdrįso ir pasakė dukrai:
“Jei taip dažnai ateini ir ilgisi, galiu grįžti namo. Giedrė neturi vaikų, o Andrius netrukus taps tėvu.”
Po to Rasa pradėjo rečiau pasirodyti. Matyt, išsigando, kad motina tikrai atims butą. Po metų nuo mūsų sūnaus gimimo aš grįžau į darbą – senelė su džiaugsmu ėmėsi prižiūrėti proanūkį. Pradėjom svajoti apie didesnį butą: dviejų kambarių tapo per ankšta. Danutė, spindėdama, vieną dieną pasakė:
“Giedrė laukiasi vaiko ir prašo pagalbos. Bet aš jau čia įsikūrusi, niekur nenoriu. Pirkime tr”Pirkime trijų kambarių butą ir lauksime mūsų mažosios princesės.”