Išsiskyriau su vyru gegužę: paliko mane dėl „jaunesnės ir gražesnės“ ir trenkė durimis.

Pasiskirsčiau su vyru gegužę. Jis išėjo, užtrenkdamas duris, pas tą, kuri „jaunesnė ir gražesnė“. Bet tai jau smulkmenos.
Mano vyras buvo eilinis. Prieš santuoką – dėmesingas, švelnus. Su visais romantinių eilėraščių atributais. O pabandymo laikotarpis pasibaigė, o licencija pasirodė su ribotomis galimybėmis.

Nieko baisaus, žinoma. Bet buvo viena smulkmena. Jis pradėjo skaičiuoti pinigus. Ir viskas kažkaip kreivai.
Jo atlyginimas vidutiniškai buvo dešimt eurų didesnis nei mano (kartais augdavo jo, kartais mano, bet nedaug). Ir tai reiškė, kad jis yra „šeimos išlaikytojas“, o ant manęs – visas buitis. O išlaidas jis skaičiavo pagal savo formulę.
Jei pirkinių „namams“ – tai jis ant manęs išleido.
„Namams“ buvo automobilis su paskola po 300 eurų per mėnesį. Kuriuo jis mane kartą per savaitę veždavo į „Maximą“ už prekių.
„Namams“, tai yra „man“, buvo antklodės, rankšluosčiai, puodai, vonios kambario remontas.

„Man“ buvo vaiko daiktų, žaislų pirkimas, darželio ir pediatrų apmokėjimas.
„Man“ buvo sąskaitų apmokėjimas. Juk tuo užsiimdavau aš. O jei pinigus išleidau aš, tai „mano“ išlaidos.
Visa tai buvo „žmonai“. Todėl „vyrui“, kaip paaiškėjo, iš šeimos biudžeto išeidavo centai. Ir vyro bei jo šeimos akyse aš buvau „biudžeto skylė“. Uždarbiaudavau mažiau, o išleisdavau beveik viską, ką uždirbdavo vyras. Jis mėgdavo mėnesio pabaigoje paklausti, kiek pinigų liko. O pinigų, žinoma, nelikdavo.
Paskutiniais santuokos metais vyras įgavo mėgstamą frazę: „Reikia apriboti tavo išlaidas. Kažkaip per daug nori.“ Ir jis ribodavo.
Pradžioje sutarėme, kad abu sau paliksime po 200 eurų, o likusius dėsime į bendrą biudžetą. Vėliau jis nusprendė, kad atims sau ir atlyginimų skirtumą. Tai yra, sau palikdavo 400 eurų. O man asmeninėms reikmėms likdavo tik 200.
Vėliau jis paskaičiavo ir sumažino savo įnašą į šeimos biudžetą dar 200 eurų. Raktažodžiai buvo: „Tavo šampūnas po 5 eurus, o aš galvą mušku“.
Galų gale, paskutiniais santuokos metais mėnesiui namų išlaikymui, maisto pirkimui, paskolai už automobilį ir vaiko reikmėms man skirdavo 1000 eurų. Keturis šimtus davė jis. Šešis šimtus – aš. Bet to, žinoma, neužteko.

Nebegalėjau atsidėti tuos 200 eurų sau ir kišau į šeimos išlaidas visą atlyginimą – 800 eurų. Sau palikdavau tik retas premijas ir įvairius papildomus centus. Ir toliau klausydavausi, kaip vyras mane išlaiko. Ir kaip jis planuoja „dar labiau apkarpyti“ mano išlaidas. Juk neverta būti išsigimusia.
Nesikankink klausimu „Kodėl neišsiskiri anksčiau?“.

Buvau kvaila. Klausiau jo. Ir jo motinos. Ir savo motinos. Ir tikėjau, kad taip ir turi būti. Jis mane išlaiko, o aš tiesiog nemoku tvarkytis su pinigais. Vaikščiojau apsinuoginus. Taupydavau kiekvieną centą. Rijau vaistus nuo skausmo ir atidedau vizitą pas dantistą, nes nemokama klinika remontuojama, o skirti pinigų privačiam gydytojau negalėjau.
O vyras kas mėnesį turėjo 600 eurų savo norams. Ir gyrėsi savo meistrišku „asmeninio biudžeto valdymu“. Arba sau telefoną nusipirks. Arba brangius sportbačius. Arba garso sistemą į mašiną už baisias sumas.

Ir štai, išsiskyrėme. Nuskrido didysis „išlaikytojas“ nuo apleistos žmonos. Pas tą, kuri nevaikšto su drabužiais iš second-hand’o, pudruoja nosytę, lanko fitneso klubą, o ne leidžia vakarus inventoriuodama, kaip iš menko biudžeto išspausti pusryčius, pietus ir vakarienę, ir mezga vaikui kailines iš seno megztinio.
Aš, žinoma, verkiau. Kaip aš dabar be „šeimos išlaikytojas“ su vaiku ant rankų? Pradėjau taupyti dar labiau. Su siaubu žiūrėjau į „rytojų“.
O tada atėjo atlyginimas. Na, atlyginimas, kaip įprasta. Bet mano sąskaitoje dar liko pinigų. Labai daug pinigų. Anksčiau iki algos prisikaudavau prie kreditinės kortelės.
O po to atėjo avansas. Ir pinigų tapo dar daugiau.

Atsisėdau. Nusivaliau ašaras ir pradėjau skaičiuoti.
Tiesiog paėmiau pieštuką, sąsiuvinio lapą. Ir pradėjau rašyti stulpeliais: „Pajamos“ / „Išlaidos“. Taip, „išsilakė“ vyro atlyginimas, tiksliau, jo likutis – 400 eurų (sau jis palikdavo 600). Be to, dingo paskolos įmoka už mašiną – 300 eurų.
O maistui pradėjau išleisti ne trečdalį, o daugiau nei perpus mažiau. Niekas nebarškėja, kad višta – ne mėsa. Nereikalauja kiaulienos, jautienos. StorIr dabar, gulėdama ant sofos, valgydama ananasą ir žiūrėdama, kaip sūnus rūpestingai maitina savo jūrų kiaulyčių, jaučiuosi laiminga, net ir be vyro ir jo pinigų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × three =

Išsiskyriau su vyru gegužę: paliko mane dėl „jaunesnės ir gražesnės“ ir trenkė durimis.