Širdis, kuri vėl išmoko plakti

Rūta skubėjo namo kaip niekad anksčiau. Ir ne be reikalo! Pastarąsias dienas jų bute vyko kažkas neįtikįtino. Vakar Ieva, jo žmona, staiga… iškepė cepelinus. Atrodytų, tai kas čia tokio? Žmona parūpino pietus – įprastas dalykas. Bet tik ne pas juos.

Pusantrų metų Ieva buvo kaip pati savo šešėlis. Po tragedijos, kuri atėmė vienintelę jų dukterį, ji tarsi mirė kartu su ja. Austėja žuvo perėjoje – vos 17 metų, tik pradėjo gyventi, įstojo į universitetą, buvo protinga ir graži… O tada – automobilis. Ir tuštuma. Daugiau vaikų jų nebuvo. Norėjo, gydėsi, bet bevlaisės. Susitaikė. Nusprendė: turi dukrelę – ir dėkui Dievui, bus anūkai…

Bet Austėjos mirtis sulaužė Ievą. Ji nustojo matyti pasąlį: nei vyro, nei saulės, nei savęs. Gulėjo valandų valandas, nekeliantis. Nesiprausė, nevalgė, nekalbėjo. Išėjo iš darbo, nes kolegų šypsenos kėlė skausmą. Juos skarelė tvirtai įsikūrė ant jos galvos, o name užsibūs tylumas – kurtas kaip gedulas.

Rūta bandė kalbėti, įtikinti, prašyti, traukti ją iš šios duobės. Tada pavargo, persidirbo ant sofos. Jos motina, žila, išsekusi nuo bejėgiškumo, bandė prasimušti: “Tu jauna, tau 36, jam 40. Jūsų visas gyvenimas priekyje… O tu save laidoji.”

Bet viskas buvo bergždžia. Ieva tarsi ko nors laukė – arba kažko.

O dabar… Ji valė langą. Be ašarų. Su ta pačia juoda skarele, bet jau su kibirkštėle akyse. Ir net pasakė:
“Apkepiau bulves su grybais. Eik nusiplauk rankąs, pavakarieniausim.”

Rūtas sustojo. Netikėjo savo ausims. Kažkas keitėsi.

Pradžioje atsargiai – Ieva pradėjo išeiti į lauką, aplankyti giminių. Tada – šypsenos, retos, bet gyvos. Į sūnėno vestuves ji nusivilko skriaudą, apkirpo galvą, pasidarė makiažą. Nusipirko suknelę. Jie nuvyko į poilsio namą prie jūros. Saulė, bangų šurmulys, šilti vakarai – visa tai atgaivino juos. Ten jie išgyveno antrą medaus mėnesį. Juokinga, nepatogia, kaip jaunystėje. Jie juokėsi, bučiavosi… Ir ten Ieva pirmą kartą sapne pamatė Austėją. Duktė buvo linksma, švytinti:

“Mamyte, mes greit vėl būsim kartu. Truputį palauk…”

Pabudusi Ieva žinojo: jai greit reikės išeiti. Tai nebaugino. Bet vyrui nepasakė – kam jį neraminti?

Grįžus ją pakvietė grįžti į darbą – kolegė išėjo į pensiją. Po kelių mėnesių įmonėje prasidėjo sąskaitos. Ieva jautė silpnumą, bet tylėjo.

Ultragarso tyrimo metu jaunas gydytojas staiga nusišypsojo:
“Sveikinu. Jūsų laukia mergaitė!”

Ieva pagalvojo, kad klydo.
“Mano širdis?”

“Jūsų taip pat. Bet jūs girdite savo dukters širdelę,” – nusijuokė gydytojas ir pasikvietė Rūtą. “Tėveli, susipažinkite su dukra.”

Jie apsikabėjo ir abu apsiverkė.

Nėštumą Ieva išnešė stebėtinai lengvai. Ji skraidė lyg ant sparnų. Laiku gimė mergaitė. Nuo pirmos akimirkos motina atpažino: ji – tikslus Austėjos atvaizdas. Norėjo pavadinti taip pat, bet giminaičiai atkalbėjo: “Su vardu gal ir likimas persikels…”

Pavadino Gabija – “Dovėja”.

Dabar Gabijai jau penkeri. Ji vis labiau primena Austėją – ne tik veidu, bet ir charakteriu. Ta pati šypsena, tie pati mėgstamiausi lėlės, dainos, šokiai. Tas pats tylumas ir šviesa akyse.

O Ieva su Rūtu tarsi atgijo. Gyvena. Juokiasi. Kvėpuoja. Jų namai vėl kupini džiaugsmo, o juose skamba vaiko juokas. O širdyje – dėkingumas ir meilė.

Gyvenimas grįžo. Ir pasiliko.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one + eleven =

Širdis, kuri vėl išmoko plakti