„Sūnaus vestuvės, bet motinos širdis nerami…“

Aleksandras ir Juratė šventė savo vestuves. Svečiai susirinko nuo pat ryto – gražūs rūbai, šampanas, muzika. Viskas kaip ir turi būti. Aleksandro mama, Tamara Jonaitienė, atvyko dviem dienom anksčiau – susipažinti su jaunosios tėvais ir padėti ruoštiuosi.

„Mama, tu atrodai tiesiog nuostabiai“, – nusišypsojo Aleksas, sutikdamas ją prie įėjimo. „Tarsi būtum įsimylėjusi“, – pajuokavo jis.

Staiga jis pamatė, kaip jos skruostus apšvietė raudonis, o žvilgsnis staiga nukrito. Jis nustėbo, bet nutylėjo.

Kitą dieną, pačiose vestuvėse, atvyko vėliausio tėvo senas draugas – Nikolajus Petraitis. Kartu su juo buvo nepažįstamas vyras, gal keturiasdešimt penkerių metų. Liesas, švarus, brangiu kostiumu.

„Susipažink, Aleksai, tai mano pusbrolis Antanas“, – pristatė Nikolajus. „Jis dabar dirba su manimi, technikoje supranta kaip žuvis vandenyje.“

Aleksandras paspaudė jam ranką – tą akimirką pastebėjo keistą, ilgai užtęstą motinos žvilgsnį. Ji žiūrėjo į Antaną taip, lyg būtų laukusi šios akimirkos visą laiką. Jos akyse žvilgtelėjo šiluma, kurios nepamirši. Ir jam viskas atsistojo į savas vietas.

Mama įsimylėjusi. Ir į tą patį Antaną.

Jis atsitraukė į šalį. Jam buvo negerai. Jo vestuvės – o motinai romanas? Be to, su vyru, jaunesniu už ją beveik dešimtmečiu?

„Mama“, – priėjo jis vėliau. „Ar tu pati jį pakvietei?“

„Taip. Atsiprašau, jei tai netinkama, bet aš norėjau, kad jis būtų šalia.“

„Ar bent supranti, kaip tai atrodo? Nėra nei metų, kai mirė tėtis. O tu jau…“

„Aš neprašiau tavo palaiminimo, Aleksai. Aš tiesiog noriu būti laiminga. Aš tylėjau metus. Tavo tėtis… jis buvo geras žmogus, bet ne pats ištikimiausias. Aš kentėjau, kad tu augtum su tėčiu. O dabar – leisk man gyventi.“

Kol jis suvokė šiuos žodžius, prie jo priėjo Nikolajus Petraitis.

„Nepyšk motiną. Aš daug metų žinojau, kaip jai sunku. Ji tylėjo dėl tavęs. O dabar ji turi šansą. Ir patikėk, Antanas – vertas žmogus. Jis ją gerbia.“

Aleksandras tylėjo. Buvo kartu. Bet jam jau dvidešimt devyneri. Ir jis pats pasirinko, su kuo eiti gyvenimą. Kodėl jis turi uždrausti tai savo motinai?

Antanas vėliau pats priėjo.

„Aš suprantu, kad tu sutrikęs. Bet aš myliu tavo mamą. Iš tiesų. Ir čia ne amžiuje. Aš nesitikiu palikimo, nepretenduoju į turtą. Aš visą gyvenimą dirbu savo rankomis. Bet su ja – man tikrai gera.“

Aleksandras pažvelgė į jį. Rimtas žvilgsnis, atviras veidas, ramus balsas. Vyras, ne vaikas.

„Gerai. Tik neįskaudink jos. Aš to tau ne”Jis patylėjo, bet šypsena, kuri pamažu užsidegė jos veide, pagamino jam šilumos širdyje – galų gale svarbiausia buvo matyti ją laimingą.”

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

14 − 4 =

„Sūnaus vestuvės, bet motinos širdis nerami…“