Anyta apsimetanti ligone, siekiant patraukti aplinkinių dėmesį

Ramioje Kauno senamiestyje, ant Neries kranto, gyveno Ona ir jos vyras Tomas. Jų gyvenimas tekėjo ramiai, kol į jį įsiveržė drama, kurios pagrindinę rolę suvaidino uošvė. Jų istorija – tai pasakojimas apie tai, kaip geros intencijos virto kantrybės ir šeimos ryšių išbandymu.

Po santuokos Ona ir Tomas iškart įsikūrė savo bute. Jų vaikai jau seniai užaugo, sukūrė savo šeimas, o sutuoktiniai liko dviese erdviame name. Nusprendę, kad uošvės, Aldonos Petrovnos, vienatvė per sunkas našta, jie pakvietė ją gyventi kartu.

“Ji gi mums ne svetima”, – kalbėdavo Ona vyrui. “O ir namų ruošoje padės.”

Aldona Petrovna dažnai skundėsi, kad jai liūdna tuščiame bute, ypač naktimis, kai tyla tampa nepakeliama. Ona, neabejodama, atvėrė savo namo duris, tikėdamasi, kad tai sustiprins šeimą.

Iš pradžių viskas ėjo sklandžiai. Uošvė su entuziazmu įsijungė į namų darbus: kartu su Ona jos valė, kepė, dalijosi receptais. Ona jautė, kad jų santykiai remiasi sąmoningu supratimu ir pagarba. Aldona Petrovna atrodė dėkinga, o name viešpatavo darna.

Dėl uošvės pagalbos Ona turėjo daugiau laisvo laiko. Ji grįžo prie savo pomėgio – mezgimo užsakymais.

“Tai, žinoma, ne milijonai, bet šeimos biudžetui malonus papildymas”, – dalydavosi Ona su draugėmis, demonstruodama savo darbus.

Ji užmezgė uošvei keletą megztinių, kuriuos ši dėvėjo su pasididžiavimu, gyrdamasi kaimynėms. Per dvejus metus bendro gyvenimo nesikivirto, ir Ona pradėjo tikėti, kad surado tobulą pusiausvyrą.

Tačiau palaipsniui viskas pasikeitė. Ona pastebėjo, kad uošvė imta gudriai vengti savo namų ruošos pareigų. Ji nesakydavo atvirai, „ne”, bet indai likdavo neišplauti, grindys – neišvalytos, o vakarienė – neparuošta. Onai, grįžusiai iš darbo, tekdavo vakarus skirti tai, ko uošvė nepadarydavo.

“Stengiuosi planuoti savo laiką”, – dūsavo Ona. “Norėčiau spėti tiek namų ruošoje, tiek užsakymuose. Bet dėl uošvės viskas griūva. Klientai nepatenkinti, aš varžau su terminus.”

Jos pomėgis, kuris nešė džiaugsmą ir pajamas, atsidūrė pavojuje. Ona nemėgo namų ruošos, bet dar labiau ją slegė kaltės jausmas užsakovams, kai ji nespėdavo laiku. Laikas mezgimui tirpo kaip sniegas pavasarį, o nuovargis kauptėsi kaip sunkus krovinys.

Ona nusprendė pasikalbėti su uošve. Ji švelniai pabandė paaiškinti, kad jai reikia pagalbos, kaip anksčiau. Bet Aldona Petrovna apsimetė, kad nesupranta, apie ką kalba.

“Aš gi viską darau!” – susierzino ji. “Ko tau dar reikia?”

Ona pasiūlė aiškiai padalinti pareigas: ji prisiims visus namų darbus, kad nepriklausytų nuo uošvės. Tačiau vietoj supratimo sulaukė įsižeidimo. Aldona Petrovna, tarsi vaikas, kuriam atėmė žaislą, nubėgo skųstis Tomui.

“Ona mane įžeidžia!” – raudodavo ji. “Aš stengiuosi, o ji vis nepatenkinta!”

Tomas, nesigilindamas, žiūrėjo į žmoną su nusistebėjimu: “Kas tau atsitiko? Kodėl užsikabinėji ant mamos?”

Ona bandė paaiškinti, bet uošvė pavertė tai žaidimu. Ji tada “susirgdavo”, skųsdavosi širdies skausmais ir silpnumu, tada staiga “pasveikdavo”, kai jai buvo patogu. Ona jautėsi įstrigusi spąstuose: kaskart, kai ji tikėjosi pagalbos, viskas kartojosi.

“Aš nustoOna susitraukė į save ir nusprendė, kad laikas keisti taisykles – arba uošvė turės prisitaikyti, arba ji pati imsis drastiškų sprendimų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 + 3 =

Anyta apsimetanti ligone, siekiant patraukti aplinkinių dėmesį