Šluota visai šeimai

„Šluota“ Vitui – ir visai šeimai

Vytas, kaip įprasta, įėjo į butą, mėtėlė raktus ant spintelės ir nuėjo tiesiai į virtuvę. Aušra stovėjo prie viryklės, maišydi moliūgų košę – vaikų mėgstamiausią valgį. Jis net nepasisveikino.

„Kur mūsų šluota?“ – užmėtė jis per petį, balse sklindant šaltam susierzėjimui.

„Kokia šluota?“ – nustebusi atsisuko Aušra, stengdamasi suprasti, kas vyksta.

„Paprasta. Grindims plauti. Juk žiūrėti neįmanoma, kaip tu užleidai namus!“ – kartėliu perpykęs tarė jis ir, nelaukdamas atsakymo, išėjo iš virtuvės.

Aušra stovėjo nejudėdama ir žiūrėjo jam iš paskos. Galvoje nesitekėjo – kas tai buvo? Kas nutiko jos vyrui, tam pačiam Vitai, kuris kadais švelniai ją vadino Aušrele ir plaudavo už ją indus?

Neseniai dar viskas buvo kitaip. Vytas grįždavo iš darbo, nusiimdavo paltą ir iš karto griebdavosi dulkių siurblio. Jis neveržė darbų į „vyriškus“ ir „moteriškus“ – tiesiog viską darė. Su meile. Po vakarienės apkabindavo Aušrą, įkalbėdamas ją pailsėti, o pats plaudavo indus.

Jie gyveno linksmai. Vakarėliai, kino seansai, susitikimai su draugais. O paskui – dukrelės gimimas. Vytas spindėjo laimės jausmu. O po dvejų metų jiems gimė sūnus. Visi aplink žavėjosi: pora – ideali, vaikai – auksiniai, santykiai – tokie, kad verta pavydėti.

„Aušre, tau taip pasisekė su vyru“, – kartodavo draugės. „Tokių jau nebūna.“

Aušra tikėjo, kad jų meilė – tikra. Ir amžina.

Tačiau nepastebimai viskas pradėjo keistis. Vytas grįždavo namo susinervinęs. Jėgos dingo, švelnumas išgaravo.

„Kodėl čia viskas aukštyn kojom?“ – klausdavo jis. „Aš dirbu visas dienas, o tu net negali paruošti vakarienės? Ką tu visa diena veikei?“

Aušra bandė paaiškinti. Pasakodavo, kaip sūnus išsiliejo košę ant savęs, kaip dukrelė visa diena paskui jį bėgiojo, kaip jie sutepė viską, net ir tapetus. Kaip skalbė, džiovino, ramino. Bet Vytas nesiklausė. Jis pyko. Pavargo. Tapo svetimu.

Kartą ji pjaustė svogūnus ir negalėjo suprasti – ar dėl aštrumo verksnos tekėjo, ar dėl skausmo?

„Mama perspėjo…“, – šnibždėjo ji. „Nepuikink vyro. Meilė meile, bet negalima dėl kito nuo savęs odos draskyti. Atsisės ant sprando, kojas pakabins – ir net ačiū nepasakys.“

O juk Aušra buvo tikra, kad ji ir Vytas – vienas kitam skirti. Ji jį jautė. Išgirsdavo net be žodžių. Bet dabar… dabar vis tai atrodė iliuzija.

O Vytas tarsi pajuto – Aušra neprieštarauja, reiškia, ji kaltė. Tyla jam tapo jos „neteisumo“ patvirtinimu. Jis namie tapo teisėju. Aušra jautė – jos pasaulis griūva.

Tačiau, regis, jų šeimos angelas nusprendė įsikišti.

Paskambino iš darbo. Atlaisvino vietą, į kurią Aūšrą jau seniai norėjo pakviesti. Atlyginimas didesnis, sąlygos geresnės. Kolegė išėjo į pensiją. Jei Aušra sutiks – pareigos jos.

Motina pažadėjo pasižiūrėti vaikus, kol jie nepradės darželio. Aušra, įkvėpta, nuėjo į kirpyklą, apsikarvo, atnaujino garderobą. Ji nusprendė – metas sugrįžti į save.

O Vytas tuo tarpu… liko be darbo. Įmonė bankrutavo. Jis buvo sutrikęs. Bet vis tiek bandė išlaikyti veidą:

„Su vaikais susitvarkysiu pats, nesijaudink. Ruošiu CV, žiūriu pasiūlymus. Jei kas – tavo mamą prijungsime.“

Aušra neprieštaravo. PareAušra tik šyptelėjo, žinodama, kad šį kartą jų meilė išbandyta, bet ne sugriauta.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × three =

Šluota visai šeimai